AJs

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Турнира е $4.5 180 човеков.
      Опонента прилича на нит за 700 ръце играе 10/8 43% ФтСБ 2.3 агресия чек/рейз 13%, последната статистика може да не е много вярна защото все пак иска по-голяма извадка.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $20(BB) Replayer
      SB ($1,540)
      BB ($1,500)
      UTG ($1,550)
      UTG+1 ($1,560)
      UTG+2 ($1,490)
      Hero ($1,470)
      MP2 ($1,470)
      CO ($1,470)
      BTN ($1,450)

Dealt to Hero J:heart: A:heart:

fold, fold, fold, Hero raises to $70, fold, fold, fold, fold, BB calls $50

FLOP ($150) 2:club: J:diamond: 3:club:

BB checks, Hero bets $91, BB raises to $240, Hero ?

Тук не можах да преценя с какво би ме чек рейзвал този опонент, твърде очевадно е да е ФД или може би сет, не мисля че, може да го прави със KJ примерно т.е. по-слабо вале. Как бихте играли вие?
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп е ок.

На флопа бета е ок, но аз пак бих предпочел по-малък сайзинг.

Доста неприятно е, когато такъв играч ни рейзне, защото очаквам доста често да го прави със сетове, или силни дроус.

Силните му дроус в ренджа са главно Jx спатий, защото не очаквам подобен играч да има ръце като 45с, или 65с. Предполагам, че дори фолдва А5/А4с след 3,5х рейз. То проблема е, че няма и много Jx комбота според мен. Може би JTs+, което са четири комбота за ФД+ТП, срещу които сме ок.

Общо взето в тоя спот не съм сигурен кое е най-доброто отиграване...

Ако колнем, то какво правим на празен търн? Ако пък пушнем, то е ясно, че ни коват само сетове и супер силни дроус, където ние сме доста зле.

Мислим ли, че може да чек/рейзва на блъф тоя борд? Според мен е доста малко вероятно.. Ако мислим, че не е способен да го направи това, то тогава съм ок да тайт фолдна тук знаейки, че срещу ренджа му за стойност имаме не повече от 20-тина процента..