Bankroll чрез SNG?

• Johnnie458
      Johnnie458
      Бронз
      здравейте

работя, уча и за покер ми остават 4-5 часа и се чудя как е най-удачно да изградя банковата си сметка.

искам да се науча да играя турнири, нямам време за 24 маси и малко по малко в почивните дни ми се иска да играя в големите турнири :)

сега играя 0.25$ 45 души в pokerstars и често завършвам в топ 3.. особенно ако съм търпелив, т.е по принцип не блъфирам маниаци и играя в тоя турнир tight-aggressive.. но често маниаците влизат с никви ръце и бият... като се тегли чертата се получава 2-3 загуби, 1-първо място - 4-5 часа + 2-3$, което е ужасно малко.. изиграя няколко 45 ман от 1$ и сметката пак ми падне на 10$

а нали правилото е за всяко ниво, сметка мин х20 входа

та, не знам как да си изградя сметката стабилно.

п.с няколко пъти съм завършвал в топ3 на 45 ман/1$, но играейли loose-aggressive, слабост ми е тоя стил, но още се уча да набивам спирачки :D но мисля че срещу tight играчи единственият начин да ги биеш е да ги накараш да мислят, че блъфираш
  • 13 отговора
    • ilchycfc
      ilchycfc
      Бронз
      За 45-man ти трябват 100 BI.
    • Johnnie458
      Johnnie458
      Бронз
      сори ама кво е BI? нали правилоуто беше х 20 входа?
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей Johnnie458 ,

20 стака е банкрола за кеш игри на микро нивата фул ринг .За СНГ ти трябват 50 бай-ина,а в PokerStars където нивото на играчите е по-високо дори и 100,както ilchycfc е предложил.СНГ на повече от една маса се доближават до МТТ където също минимума е 100 бай ина(входа).

Разгледай нашите материали са СНГ по-подробно :

Стратегически материали като:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи или такива с бай-ини до $5.50)
      :club: - анализ на ръце за SNG (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Боби.
    • Johnnie458
      Johnnie458
      Бронз
      ами всъщност не разбрах как да си изградя bankroll-а

т.е не знам дали е най-добра идея да играя тия 0.25$ 45 ман, щото 50$ ще ги правя за има няма 2 месеца :) все пак повече от 4-5, макс 6 часа не ми се набират дневно.. средно по 2 часа, т.е 3 турнира

иначе съм си поставил лимит 20 лева на седмица и така се учих на различни турнири.. т.е ако изгърмя 20-те лева до петък, зареждам чак в понеделник, опитвам се да вкарам дисциплина. иначе сигурно е доста зле резултата, сложил съм 90$, изкарал съм 45$
    • SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      Моето скромно мнение е не играи SnG мини на кеш фихед лимит . Сядаш с 0.20 цента и на 0.40 сменяш масата . И отваряш нова и пак така . Или сядаш с 0.50 ставаш на 0.80. 20 лв дето ги заделяш на седмица си ги заделяи настрана докато не събереш $30 поне , депозираи на куп и почни да цъкаш 0.50 цента SnG 45/90 man

ПП - BI- Buy-In -входна такса
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Мойто предложение :

Играй SnG 0,25$ - 45 ман (ако имаш повече време и 90ман) до достигане на банка от 25$
      След това може да играеш 0,50$ (45,90 или 360 човека) - зависи кой ти допадат. Те са турбо. Ако банката ти падне под 20$ върни се на долното ниво.
      При банка от 50$ почни 1,00$ - 45 ман
      Аз минах по този път в началото на година и с търпение, игра и спазване на банкрол успях да си иградя прилична банка за игра.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей ,

Първоначално публикувано от Johnnie458
      ами всъщност не разбрах как да си изградя bankroll-а

За да изградиш банкрола си трябва да спазваш Управление на Банката ( банкролмениджмънт),нали по-горе написа че на серия изкарваш по " + 2-3$, което е ужасно малко.. " , а сега пишеш:

сложил съм 90$, изкарал съм 45$

За СНГ турнири трябва да имаш поне 50 входа

За МТТ поне 100 входа.

От СНГ на тези нива в PokerStars ми се струват най-доходни 0.50 $ /360 човека откъм време /награда .И са донякъде близки до МТТ турнир за които искаш да се учиш.

Които и турнири да избереш нещата няма да станат бързо с плана ти да играеш 2-3 турнира дневно.

На тези нива нещата са много лесни--> научи СНГ стратегията за начинаещи и пуш/фолд фазата и просто играй ръцете си,скоро ще може да пускаш все повече маси .

Поздрави,
      Боби.
    • JustBhopIt
      JustBhopIt
      Бронз
      Здравей, и аз играя на същия лимит в старса и мога да потвърдя, че печалбата не е голяма. До колкото виждам ти играеш само по 1 турнир и след него зареждаш друг и за 6 часа правиш 3 турнира, което е много малко. Според мен трябва да се научиш да играеш поне на 3-4 маси, а това е съвсем нормално, да не кажа малко за тези СНГ :)
    • Johnnie458
      Johnnie458
      Бронз
      благодаря за отговорите

ясно значи ще си стоя на ниските sng

а иначе $ които съм загубил не са от ниските, а че като ми набъбне сметката малко и играя всякакви sng дори от 2$, zoom, което си е грешка, ама ми става много скучно на ниските лимити :D

може би ще се опитам да играя на няколко маси
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Johnnie458,

Смесването на форматите определено е грешка, особено след като си начинаещ. Най-добре е да си избереш един формат и да се развиваш. Банка се прави, като играеш редовно и спазваш управление на банката. Няма значение какво играеш, стига да ти допада форматът и да е подходящ за времето, с което разполагаш.

Пожелавам ти успех с покера, както и с университета. Мисля, че ако планираш времето си добре, няма да имаш проблем да взимаш изпитите, както и да градиш банката.

Поздрави
    • Johnnie458
      Johnnie458
      Бронз
      благодаря за помоща

свалих си icm trainer lite - минах го

обаче само icm trainer линка не му работи, свалих няколко, но са с вируси или не искат да се инсталират

дали някой може да каче програмата другаде?

п.с също ако някой има winamax, не мога да го изтегля от сайта им, дори през прокси

благодаря
    • Johnnie458
      Johnnie458
      Бронз
      явно линка сте го оправили, вече свалих icm trainer-а мерси
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Johnnie458,

Радвам се, че си решил проблема и си инсталирал програмата. Не знам от къде си я свалял, за да има вируси, но не ти препоръчвам да ползваш кракнат софтуер или да сваляш от места, различни от покерстратеджи или официалните сайтове на софтуерите, защото може да се окажеш с откраднати данни, изпразнена сметка или блокиран акаунт, пък после да обясняваш какво и къде станало.

Успех с тренировките :)

Елена