$2.5 90ман странно отиграване

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      В тази ръка не участвах и все пак играта на СБ ме учиди доста, принципно ми харесва блъфа му ако беше на да речем 20-30$ турнир, за $2.5 май е дсота пресилено но все пак е интересно отиграване според мен.
      Нямам статистики за СБ имам само 11 ръце, УТГ за 220 ръце играе 11/8 прави СБ 67% и агресията му е 0.4.
      ето ръката:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $20(BB) Replayer
      SB ($1,480)
      BB ($1,335)
      UTG ($1,460)
      UTG+1 ($1,260)
      UTG+2 ($1,800)
      MP1 ($1,540)
      Hero ($1,535)
      CO ($1,500)
      BTN ($1,590)

Dealt to Hero 8:club: 3:diamond:

UTG raises to $80, fold, UTG+2 calls $80, fold, fold, fold, fold, SB calls $70, fold

FLOP ($260) Q:spade: 2:spade: 7:club:

SB checks, UTG bets $120, UTG+2 folds, SB calls $120

TURN ($500) Q:spade: 2:spade: 7:club: 9:diamond:

SB checks, UTG bets $320, SB calls $320

RIVER ($1,140) Q:spade: 2:spade: 7:club: 9:diamond: 7:spade:

SB bets $960 (AI), UTG calls $940 (AI)

SB shows 8:heart: 8:spade:
      (Pre 19%, Flop 12.8%, Turn 4.5%)

UTG shows K:diamond: K:club:
      (Pre 81%, Flop 87.2%, Turn 95.5%)

UTG wins $3,020

Ако аз бях в позицията на УТГ... много вероятно щеше да е да фолдна! Цялата линия на СБ показва ФД който се завършва на ривъра или слоупленат сет който се превръща на фул на ривъра. Ако успеех да колна щеше да ми е супер трудно и неприятно... въобще нямаше да се радвам на тоя пуш на ривъра.
      Чудно ми е дали СБ е решил да си превърне ръката в блъф? Или просто си е мислил, че има най-добрата ръка? Или може би е поставял опонента на на фд до ривъра като си е мислил, че държи най-добрата ръка и е тилтнал нещо? Според мен най-вероятно е превърнал ръката си блъф което би могло да бъде добро отиграване на по-високите лимити особено.
      Какво мислите за ръката?
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Честно казано, когато непознат играч ми вземе тая линия, то аз фолдвам доста често на ривъра, но истината е, че, ако и двамата са регове и се знаят, то редовен поне малко добър играч почти никога не взима такава линия, а още по-малко с флъш/фул.

Срещу рег. аз не бих фолднал, колкото и тъпо да ми е. Ако случайно обърне флъш, ще си го запиша и за другия път ще знам, че е способен да вземе подобна линия.

Ясно е, че СБ е превърнал ръката си блъф надявайки се, че другия ще фолдне точно някаква ръка като Qx/KK-AA