18man 1,5 на балона срещу чип лидера

• lowstacker
      lowstacker
      Бронз
      Здравейте , искам вашето мнение тука трябва ли да пушнем или да изчакаме?Блиндовете се качваха следващата ръка , не ми се пушваше много , но срещу него ръката ми стоеше много добре , като тук знам почти на 100% че нямам фе и ще ми плати почти с ани ту.Опонента за 122 ръце е 31/14/40/1,6 (впип/пфр/стеал тотал/аф).Експлоитваше балона всяка ръка ,затова реших да пушна , макар че имаше по малък стак и блиндовете се вдигаха следващата ръка но някак си не ми се чакаше да блайнд аутна.

Hand Information
      , 300 BB (5 handed).
      Hand History converter courtesy of pokerhandreplays.com

Table Information
      Seat: 1 Hero ($2935) Big Blind
      Seat: 2 Player 2 ($2035)
      Seat: 4 Player 4 ($7715)
      Seat: 8 Player 8 ($8840) Dealer
      Seat: 9 Player 9 ($5475) Small Blind
      Dealt to Hero
      :8h:  :Ad:  

Preflop (Pot:450)
      Player 2    FOLD
      Player 4    FOLD
      Player 8    RAISE $900
      Player 9    FOLD
      Hero    RAISE $2910
      Player 8    CALL $2010

Flop(Pot: $6270)
      :6h:  :2s:  :Td:  

Turn(Pot: $6270)
      :6h:  :2s:  :Td:  :5c:  

River(Pot: $6270)
      :6h:  :2s:  :Td:  :5c:  :7s:  

Досега повечето ми пушове срещу по големите стакове са губещи макар префлоп да съм над 70% фаворит.От стратегическа гледна точка по добре ли е да избягваме заигравания със големите стакове дори да знаем че префлоп ще сме напред и да търсим стакване с преките си конкуренти за парите?
  • 5 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей ххх,

Досега повечето ми пушове срещу по големите стакове са губещи макар префлоп да съм над 70% фаворит.От стратегическа гледна точка по добре ли е да избягваме заигравания със големите стакове дори да знаем че префлоп ще сме напред и да търсим стакване с преките си конкуренти за парите?

Фактора на балона на 18ман е много голям и трябва да сме много тайт като цяло. Пособно на балона на 9ман. Затова трябва внимаваме и да не се вкарваме в ситуация като тази.
      С малко екуити тук бих се стакнал само с нещо подобно на 88+, АQs+, AKo.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Nash

Тук фолдваме АQo?
      66+ A7s+ A9o+ KTs+ KQo...

9 man
      77+ ATs+ AQo+
      Виждаш разликата в рейнджовете. Един път говорихме за бъбъл фактора на 18 ман и ти продължаваш да си вярваш, че е подобен. Защо тогава рейнджовете са толкова различни?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Наш дава на лошия почти 100% диапазон. Играч като този няма да експлоатира балона с подобен диапазон почти никога. Да беше мин рейзнал да кажем, че може да има много широк диапазон, но с неговия 3 блинда рейз го слагам на нещо подобно на 20-30%. Може и да е малко повече, но все пак не смятам, че риба като тази краде супер лууз. Затова пуш с нещо подно на AQs+, AKo+, 99+ ми харесва тук. Даже 88 ако ще ги пушваме, както ги сложих горе, тогава трябва да добавим и AQo и АJs. Нека все пак кажем, че нещо подно на AQo+, AJs+, 88+ e минимума, с който можем да пушнем в тази ситуация. На балона ми трябват супер стабилни рийдс, че да рискувам турнирния си живот в подобна ситуация. Съответно предпочитам тайт фолд.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Едитнах си поста...

Експлоитваше балона всяка ръка ,затова реших да пушна , като тук знам почти на 100% че нямам фе и ще ми плати почти с ани ту
      След като човека вярва в това, не трябва ли да го вземеш предвид? Може да му кажеш "ако е така, еди си кво, но аз мисля така и за това еди си кво". Никъде не казваш, че не вярваш на това инфо. Утре някакъв ще пушва всеки две и нашия човек ще снап фолдва АQo.
      Също така на 18 ман няма такова нещо, като "пукане на балона", това е направо очевадно, не знам как може даже да се обсъжда. То всъщност няма "балон", като изгори петия, после сме пак в същия филм. Защо въобще да имам различни рейнджове за балон и за след това?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

За балоните на 9ман и 18ман, не съм казал, че са еднакви, а че са подобни и че двата са големи. Като добавиш антето на 9ман и диапазона се разширява с малко. Все пак не са еднакви, но сходни и големи и двата.

Може да му кажеш "ако е така, еди си кво, но аз мисля така и за това еди си кво". Никъде не казваш, че не вярваш на това инфо

Мда, съгласен. Трябваше да ги обясня по-горе, нооооо... point taken :f_thumbsup: .

Също така на 18 ман няма такова нещо, като "пукане на балона", това е направо очевадно, не знам как може даже да се обсъжда. То всъщност няма "балон", като изгори петия, после сме пак в същия филм. Защо въобще да имам различни рейнджове за балон и за след това?

Е да, така е. Те са 3 еднакви балона от 5 до 4, от 4 до 4 и от 3 до 2, но все пак преди това не е балон, когато са 6 играча. Но като цяло да, диапазоните са си почти еднакви.

Поздрави,