2014: Supernova + 20k EV - HU Hypers

• betdraw
      betdraw
      Бронз
      Здравейте, няма да се представям обстойно просто тъй като ще е скучно, блога също може да се окаже такъв, но ще го ползвам, за да публикувам дневни, седмични и месечни ъпдейтчета (ако успея да се задържа толкова в тази секция на форума :megusta и не quit-на безследно).

Както се разбира от заглавието ще играя hu hyper турнири в старса. В момента правя някакви опити да си подобрявам играта, но тъй като съм доста мързелив не ми се получава и ще се опитам да променя това с целите, които ще си поставям тук.

Mалко за цвят да постна графики от 7$ и 15$ в старса досега.

7$

15$

Така, сега за нещата, които желая да правя/подобрявам в играта си:

1во: 60 турнира на ден докрая на месеца (толкова ми трябват за голдстар, също това не са въобще много турнири, но играя на 1 маса и ще се опитам да наблягам над подобряване на играта ми)
      2ро: Всеки ден преди да почна да играя да гледам и водя записки върху клипче от coffeeyey (прави клипчета относно този формат)
      3то: След края на всяка сесия да да преглеждам маркирани ръце ако има такива и да обсъждам с skype групата си ако имам някакви съмнения относно ръката. Това са общо взето точките, които ще опитам да спазвам докрая на този месец.

По-дългосрочната ми цел е да се установя на 30$ докрая на годината. Утопичната е да почна на 60$ към февруари/март и да гоня супернова :ayfkm.

Утре вечерта ще ъпдейтна с резултати от 1вият ми ден :s_biggrin: , дотогава пожелавам на читателите единствено - run over EV :] като мен самия :f_biggrin:

ПС: нещо картинките ми излизат само като линк, а не като изображение ако може да споделите как да го поправя за в бъдеще :)
  • 238 отговора
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Успех с блога! Ще го следя, защото и аз започнах на 3,5$ и ще ми е полезно да чета какво пишеш. Успех и дано започна да те стигам :) .
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей betdraw,

Успех с блога и постигането на целите!

п.п. Поправих картинките в мнението ти, за да се виждат както трябва използвай бутона "Добави изображение", който е 2-рия след бутона за добавяне на линк.

Поздрави,
      achko
    • enchev5
      enchev5
      Бронз
      Здравей, на колко бай ина качваш на горен лимит?
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Успех с блога. Аз също играя този формат и ще ми е интересно да го обсъждаме и коментираме. :nh
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      @ICETOO - Благодаря, ако имаш някакви въпроси относно readless играта пре или постфлоп може да ме питаш (въпреки че в блога на tnotno... може да намериш доста инфо, той е отговорил на бая въпрои и най-вероятно го прави по-добре отколкото аз мога). Успех и на теб - качил ли си се на 7$ вече ?

@achko - мерси за картинките :)

@enchev4 - aми аз почвах с по 30 бай-ина и на 2та лимита, но с опция за презараждане като имах късмета да не бъстна. Иначе може да видиш това клипче ако не си го гледал относно БР мениджмънт за хиперите - http://www.youtube.com/watch?v=jR6NECspktM

@pArCh0n - мерси братле, чета и аз твоя блог :P . Кажи как ти е скрийнейма в старс , за да chop-ваме ако случайно се засечем :) - сега си припомних, че не цъкаш там :P (nice cooler :diamond:)
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      1ви ден

Няма да се впускам в подробности, тъй като преди малко приключих и ми се спи. Изпълних всички покер задачки за деня btw, а ето и ев графика.

• ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      И при мен графиката днес слиза надоло :fuuu:, ама ще я качваме. Добави ме в общност да ти задам 1-2 въпроса :)
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Успех!

Един съвет.Ако ще се качваш на 30$ и нагоре трябва да се научиш да играеш на повече от 1 маса иначе ще правиш по 15-16 игри на час макс.
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      @ICETOO - приех те ;)

@genarr0 - Мерси, знам че вариацията е шантава в този формат, както и card distribution-а играе доста голяма част и само може да ги притъпим тези фактори с по-добър рой и повече volume, но в момента съм към 1 коучинг фор профитс и едно от изискванията е 1tabling.

2ри ден

В момента съм в най-големия си downswing lifetime (в парично измерение, иначе съм имал и по-големи откъм бай-ини). 450+ гущера съм назад за 4 дни :challenge , за месеца все още съм няколко стотака предница, но да не предизвиквам съдбата.

Ето и навелия се жираф от днес

ПС: ето и снимка на разпокъсаната ми от тилт тетрадка, в която си резюмирам някои клипчета, които гледам (даже има бонус - задраскана рецепта за тесто :pokerface: )

• betdraw
      betdraw
      Бронз
      3ти + 4ти ден

Вчера не ъпдейтнах, тъй като ми спря нета :Х даже не успях да си изиграя турнирите и направих само 38. Поради тази причина днес трябваше малко да се понапъна и напраих нужните 82, което не е въобще кой знае какво бройка, но на 1 маса ми отне близо 6 часа :O . Ето и ЕВ графиката за 2та дни

Дано почна лека по лека да излизам от лошата серия като единственото важно за мен в момента е ЕВ-то да е нагоре и всеки ден да полагам усилия да си подобрявам играта, парите не ме интересуват за момента (въпреки че обратното се случва so far).

ПС: ето за финал един 3бетшов от най-новия ми любим опонент <3 (повече такива и за вас да има). GL

PokerStars - $14.69+$0.31|10/20 NL (2 max) - Holdem - 2 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (SB): 570
      BB: 430

Hero posts SB 10, BB posts BB 20

Pre Flop: (pot: 30) Hero has 5:spade: A:diamond:

Hero raises to 40, BB raises to 430 and is all-in, Hero calls 390

Flop: (860, 2 players) 9:spade: Q:heart: 8:spade:

Turn: (860, 2 players) T:spade:

River: (860, 2 players) 2:diamond:

BB shows 3:club: 5:diamond: (High Card, Queen) (Pre 26%, Flop 13%, Turn 8%)
      Hero shows 5:spade: A:diamond: (High Card, Ace) (Pre 74%, Flop 87%, Turn 92%)
      Hero wins 860
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Колко му е 3бета ? Рийдлес това е фолд.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей ,

Добър блог и успех с целите!!!

btw: Имам същата тетрадка :D :D :D :facepalm:

Поздрави,
      Боби.
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      @genarr0 - Прав си ако е рийдлес, но си му знам магариите на този приятел

@djbobbybb - Благодаря и да тетрадчицата rules :f_biggrin:
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      Една питанка към тези, които четат :

Ако приемем, че BB статистиката е г/д близка с реалният му % VPIP извън позиция то: минрейз/фолд е по-добре от опен шов ? Поне аз така си го мисля.
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Мисля че и 2та варианта са ОК. Няма да имаш толкова много спотове в дългосрочен план, че да има някакво значение как ще го изиграеш. Но с тия статс сигурно и аз бих го играл мин рейз/фолд.
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Той след като флатва само 13% от ръцете, много рядко ще ни се налага да играем постфлоп тази ръка. Ако ни флатне общо взето играем за сет, а ако ни 3бетне имаме лесен фолд. Но както е казал genarr0, няма голямо значение. :)
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      ^ мерси за отговорите guys :)

5ти ден

Лош ден откъм ЕВ. Нямам много какво друго да кажа. Утре заминавам за уикенда и се очертава extreme low volume day . Ще направя и седмичен ъпдейт тъй като няма да цъкам неделята. GL :f_biggrin:
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      1ва седмица

Както се вижда по горе разочароващ старт на блога откъм резултати :evil: , утехата е , че съм 10би над ЕВ :f_biggrin: . Направих 50 игри днес и до понеделника малко ще разпусна и няма да играя. Другата седмица също ще е лежерна с по около 50-60 турнирчета на ден. От 4ти вече ще си поставям някакви цели. Имам още 220 турнира за голдстар, което ще е лесно ако не стане някакъв фал с тока или интернета в последния момент. Както и да е късмет ви желая засега и до другата седмица :sdrink
    • betdraw
      betdraw
      Бронз
      7ми + 8ми ден

Отново разочароващо ЕВ, но keep in it real и го показвам, въпреки че ми омръзна само лузърски сесии да поствам :f_confused:

Иначе си работя над играта, засега няма резултати нито парични нито ЕВ, но пък има морални такива
      някъв рандом рег съзира нарастващия power в мен :f_biggrin:

Ще ъпдейтна в четвъртък, тъй като това ще е и последният ден за тази седмица :) . А на вас - успех