THE CHALLENGE 50$ to 0$

• guners89
      guners89
      Бронз
      Здравейте,

Това е последния ми опит с покера. Преди няколко дена осъзнах, че през тази година не съм постигнал нищо като покер играч. В началото на годината си поставих за цел да достигна 10к $. Дори не достигнах 1к$ :facepalm: . Постоянно се лутах из форматите и накрая нищо. Реших, че това вече ще е края. Ако до края на година не достигна 1000$ спирам с покера. За човек който лесно губи мотивация и няма кой знае какво покер умения това предизвикателство ми се струва почти загубено.

Плана ми е следния:

Започвам с 20$ и ще играя 0,50$ 45ман в старса, ако падна под 10$ ще играя 0,25$ 45ман.
      Ако кача на 50$-60$ ще започна с 1$ 90ман и така.

Банка:

Според мен това ще е поредното предизвикателство което няма да изпълня или ще се откажа.
      Блога ще го водя просто за стимул :facepalm:
  • 44 отговора
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Е не се отказвай толкова лесно :) . До края на годината има 2 месеца , което значи доста голям обем трябва да вкараш , препоръчвам ти фифти 50 или HU . Успех !
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Днес успях да играя 4 часа, като изиграх 90 турнира. Не знам дали е много или малко. Започнах на 0,50$ 45ман, но банката ми падна до 10$. Това ме принуди да запиша и 0,25$ 45ман. За щастие успях да завърша на плюс днес.

Банка:

Утре ако вдигна банката си до 60$ ще почна да записвам и 1,50$ 45ман.

Като цяло не мисля да играя фифти 50 или HU понеже са ми доста непознати и ще ми отнеме доста време да ги уча. То не, че на тези формати играя добре, но горе долу знам за какво става на въпрос.
    • SeLby77
      SeLby77
      Бронз

Успех, дано стигнеш и до ''completed" :)
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Днес не се чувствах добре и не съм играл много :(

Ето и графика от днес:

Днес играх само 0,50$ 45ман. Успях да постигна ROI% 66,7. Като цяло ми тръгна зле играта. Накрая обаче успех да направя доста финални маси, както и 3 първи места :)

Банка:

Утре и в други ден едва ли ще играя понеже съм на работа.

Това е за сега :)
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      1$ 90 man > 1,5$ 45 man. Поне според мен е най-добрия МТТ снг за изграждане на банка. Аз го играя и сега нищо ,че е под лимита ми , но е супер при тилт.
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      бих заложил срещу теб ако дадеш одс
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Първоначално публикувано от PokerPPP
      Смисъл ?
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Значи челинджа не е лош, но според мен, ако това наистина ти е последен опит, не се пробвай да се саботираш сам. Целта е реалистична, аз постигнах същото миналата година за месец и половина, но с огромен обем, и зад гърба си имах години игра и стотици хиляди изиграни ръце на форматите, които играех. При положение, че все още нямаш солиден опит, моя съвет е да смъкнеш целта наполовина, а всичко, което направиш отгоре, ще ти е за увереност и самочувствие. :)

Успех!
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      Първоначално публикувано от guners89
      Смисъл ?
      В смисъл, бих ти дал 2.5:1 - мойте $50 срещу твойте 20 че ще бъстнеш или няма да стигнеш целта. Според мен е мн вероятно да бъстнеш още на $1 180ман хипер. Не се засягай, просто мисля че е твърде труден челиндж :)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Смисъл ?
      В смисъл, бих ти дал 2.5:1 - мойте $50 срещу твойте 20 че ще бъстнеш или няма да стигнеш целта. Според мен е мн вероятно да бъстнеш още на $1 180ман хипер. Не се засягай, просто мисля че е твърде труден челиндж :)
      Много мижав коефициента за подобен челиндж. Дай 15:1, тогава и аз може да се включа в играта :Д
    • guners89
      guners89
      Бронз
      хахахаха то и аз си мисля, че няма да го изпълня :D . Досега никога не съм си изпълнявал поставените цели не мисля, че и тази ще изпълня.
      1$ 180ман хипер не мисля да играя, а директно ще мина на 1,5$ 45ман или 1$ 90ман. Лично аз предпочитам 45 защото съм ги играл най много време.
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Днес беше много кофти ден. Нищо не се получаваше и почти се тилтнах.

Ето и графика:

Банка:

Мислех да играя още, но заради тилта днес ще спра до тук :)
    • guners89
      guners89
      Бронз
      И днес беше много странен ден. Завърших деня на плюс, но не съм доволен от резултатите. От 6 HU спечелих само 1. Това доста ме садна.

Днес поне успях да си оправя table ninja-ta и успях да поддържам 15 маси през цялото време. За 5 часа успех да изиграя 89 турнира. Това не знам дали е добре или не. Като цяло ми се иска да правя повече турнири. Другия път ще пробвам на 20 маси.

Графика:

Банка:
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Няколко дена не съм писал. Имах проблем с лаптопа и докато ги оправя ми отне доста време. Наложи се да инсталирам на ново ХМ 2 и ми се изтриха всички статистики.

От към покер за малкото дни което играх стигнах до 1$ 90ман. Там имам сериозен проблем с трафика. Налага ми се да играя сутрин, а трафика не е мн. добър. Днес се наложи да записвам и 0,50$ 45ман.

Банка:
    • umoren87
      umoren87
      Бронз
      Наложи се да инсталирам на ново ХМ 2 и ми се изтриха всички статистики.

Банка:
      Нали знаеш че ХМ има и бек-ъп с които ти запазва цялото инфо досега ?(

Успех с целите
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Нали знаеш че ХМ има и бек-ъп с които ти запазва цялото инфо досега ?(

Успех с целите
      Пробвах, но не стана :(
    • guners89
      guners89
      Бронз
      Здравейте,

Отказах се от предизвикателството. Видях, че работата няма да стане.

Явно покера не е за мен.
      Останаха ми 50$ в покер старс. Имах и 50$ в Ongame, но фалирах там.

До края на годината мисля да издухам и другите 50$ в старса. За целта ще играя кеш на NL2. На кеш винаги успявам да фалирам :D

Новото ми предизвикателство е да фалирам до нова година :nh

Ето и как върви засега:

Имам и един въпрос. Какво означава линията All-in EV ?
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Здрасти :)

Успех с новото предизвикателство :D

Сериозно - ако наистина искаш нещо, то винаги става. Няма такова нещо като "това не е за мен" или, че не можеш. Успехът в покера е свързан с много условности според мен, а аз ти желая успех във всичко, което наистина желаеш, изглеждаш като приятен човек :)
    • PokerPPP
      PokerPPP
      Бронз
      AI EV е очакваната стойност при влизане allin, т.е ако влезеш с АА и издържат All-in EV ще е равна на печалбата ти. Aко те съкнат и загубиш с АА, очакваната печалба ще е по-висока от реалната и обратното ако влезеш All-in с доминирана ръка и спечелиш, реалната ти печалба ще е по-висока от очакваната ( очакваната е да изгубиш с доминираната ръка).
      Общо взето можеш да следиш дали ти издържат картите или си в даунсуинг

Дано да съм помонгал и ме поправете ако греша