Шофьорски школи - София

• Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте любители на скоростта,

Реших да почвам шофьорски курсове. Четох из нета различни мнения, но основно бяха във форуми, където школите си правят мулти акаунти, спамят се, правят си реклами и тн. :facepalm: Като цяло беше голямо мазало.

Ще се запиша в по-голяма школа за да нямам проблеми с корупции, глупости и тн. ( най-много да си изкарат боя ако ми поискат пари, но все пак е досадно). Това, че примерно ще ми излезе с 50лв. повече не е проблем. Важното е да мине всичко ОК. Най-много позитивни мнения видях за Росен85 и Василеви. Все пак ще бъде супер да видя мнения, които е сигурно, че са дадени от истински клиент, а не поредния фалшив акаунт на някоя от школите. Благодаря предварително на всички мнения :heart: .
  • 13 отговора
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Ако можеш да караш, школата ти е излишна!
      Ако не можеш,Всеки приятел може да те научи да караш, ако му се занимава и ти го слушаш. Няколко дни за по час-два.
      В школите гледат да си вземат парите и нищо няма да научиш, освен да караш... А да си шофьор не е само това!
      Противник съм на тия излишни структури...

Научаваш листовките и си готов за изпита.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравейте,

Аз не знам без школа да може да се явиш на изпит, затова тя си е задължителна мисля...То, че няма да се научиш да караш добре за няколко часа е ясно на всеки, но поне ще ти създадат основни полезни навици.

Аз не мога да ти препоръчам някой, защото съм ги карал отдавна в малка школа защото инструктора ми беше познат, като мисля, че е най важно какъв инструктор ще ти се падне а не толкова школата.Затова по-скоро трябва някой да ти препоръча сериозен такъв и да се свържеш директно с него по възможност. Като цяло Василеви мисля, са най голямата школа в момента и би трябвало да са сериозни.

Поздрави,
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей,

Аз съм карал курсовете в София преди години и горещо ти препоръчвам една Слатинска школа. Мъж и жена са, и двамата обучават, и двамата са много добри! Бивш колега беше карал курсовете при тях и ми ги препоръча, останах много доволен! Рядко оставам доволен от нещо, но определено мога да ти ги препоръчам тях. И понеже съм карал курсовете преди 7 години, звъннах на номера, да проверя дали все още преподават шофьорски курсове - всичко е наред, същият номер е все още.

Кирил Георгиев: 0888227889
      Ако се спреш на тях звънни, разпитай ги какво що, какво предлагат, колко пари, на какви автомобили и т.н. И ако ти харесат - стреляй уверено, няма да сбъркаш.

При тях наистина ще се научиш да шофираш!
      Преди години също беше голям проблем с тези школи, имаше много фалшиви и т.н., и аз така като теб от мнения и препоръки се спрях на тях. До ден днешен не съжалявам, наистина са много добри! :P

П.с. И на изпита пред представителя на ДАИ, гледай да покажеш увереност в уменията си, недей да се страхуваш, да изглеждаш притеснен и т.н. Вероятността да минеш от първия път е значително по-голяма така. Неуверените ги късат, само поради тази причина. Ако усети слабост - ще се възползва.

Първоначално публикувано от jikev
      В школите гледат да си вземат парите и нищо няма да научиш, освен да караш... А да си шофьор не е само това!
      Не всички са така. :P От 7 години съм шофьор и мога да кажа, че мен си ме научиха точно в школата да бъда шофьор, а не само да запаля колата и да я подкарам. Като седнах за първи път зад волана, никога не бях карал преди това.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      И мен ме научиха да карам кола в малка школа и за разлика от мои познати, които бяха минавали курсове горе долу тогава - ми беше показано много повече.

Проблемът с тях по-скоро е дали и колко често могат да формират групи за изпити. Поне когато аз бях - трябваше да има минимален брой изпитвани и съответно малките школи, които не се обединяваха имаха проблем с месеци да направят такава група.

Както Vankata112 и moodkiller са ти написали - трябва да ти бъде препоъчат учител, а не школа.

Също така - това е нещо, което хората имат one time опит - т.е. трудно е да се каже къде е най-добре, защото имаш опит само с твоя. Търси мнения "страшно съм доволен от това, че после нямах никакви проблеми да карам сам" или "бягай далеч". Не може "моя е по-добрия", "ей там е по-добре....".

За това за сега няма и да ти пиша къде останах доволен, защото вече имаш предложение по-горе. :)
      Ако случайно не ти хареса по първо впечатление - питай, ще ти дам координати точно на учителя, не на школа.

Само да добавя още нещо - лично аз не съм фен на "да те научи приятел". Когато отидеш при правилния инструктур - той знае как да подходи, така че да ти положи основите.
      Приятелите могат да те научат на много неща, които ще ти станат грешен навик и няма оттърваване после.
      За това като отидох при моя не се правех, че това и онова ми е ясно и разбирам - той трябваше да ми каже кое и как, нищо че може да съм имал някакъв опит и знания преди това.

За 7 години и близо 200к не съм имал сериозен инцидент, а не е като да не съм попадал в неприятни ситуации и навиците, на които ме е научил, ми помагат постоянно. :)

Разбира се, шофьорският курс е само основа. След това има да се гради с години и километри. Но върху грешната основа - няма как да имаш стабилен "строеж" и за това не препоръчвам приятели или дори опитни хора, защото често не знаят как да създадат основата, въпреки че са добри шофьори. :)

И за край - подбери си кола по време на курсовете, така че след като вземеш книжка - да не губиш много време да се качиш на собствена и да караш, защото следват едни много километри и месеци/години - през които си все още като прохождащо дете. :)

Успех,
      Александър
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Потвърждавам, че без курс не може да се явиш на изпит пред ДАИ.

Други съвети не давам ;)

Успех, да не забравиш да се похвалиш :)
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      А да използвам темата, ако някой знае...

При положение че имам книжка с категория "B" - за да изкарам категория "А", трябва ли да минавам курс, или мога да се запиша направо на практическя изпит?

То има и различни категории "А" де - интересува ме баш само тази буква. :)

Поздрави,
      Александър
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      За съжаление без курс не може - няма такава възможност.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от AlpinaBG

При положение че имам книжка с категория "B" - за да изкарам категория "А", трябва ли да минавам курс, или мога да се запиша направо на практическя изпит?

Поздрави,
      Александър
      Не съм много запознат, но В и А са различни и ще ти трябва курс на 99%.
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Злато
      Първоначално публикувано от AlpinaBG

Поздрави,
      Александър
      На мен ми спестиха листовките и БЧК, но си изкарах курс + изпит кормуване, но изобщо не съм се интересувал дали може без курс.

Взех А преди 3-4 години и не ми е много актуална информацията, но доколкото знам единствената промяна е, че вече за А ти трябват или 24 години или 2 години стаж на А2.
    • Justri
      Justri
      Бронз
      .
    • Justri
      Justri
      Бронз
      Първоначално публикувано от parodiq
      Здравейте любители на скоростта,

Реших да почвам шофьорски курсове. Четох из нета различни мнения, но основно бяха във форуми, където школите си правят мулти акаунти, спамят се, правят си реклами и тн. :facepalm: Като цяло беше голямо мазало.

Ще се запиша в по-голяма школа за да нямам проблеми с корупции, глупости и тн. ( най-много да си изкарат боя ако ми поискат пари, но все пак е досадно). Това, че примерно ще ми излезе с 50лв. повече не е проблем. Важното е да мине всичко ОК. Най-много позитивни мнения видях за Росен85 и Василеви. Все пак ще бъде супер да видя мнения, които е сигурно, че са дадени от истински клиент, а не поредния фалшив акаунт на някоя от школите. Благодаря предварително на всички мнения :heart: .
      Баща ми е инструктор цял живот, точно в големитр школи е най голявмата корупция. А това че биеш някои нива на покер не значи че можеш да биеш и в живота не се излагай, стегни се малко. Ако трябва палщаш и това е , иначе се записваш за следващия изпит. Но ти като те гледам си за "Б" категория така че ако научиш ще си го вземеш , ако не на втория или третия път.

относно "А" категория - курс+ изпит.
      Инче е готино - ти караш с мотора (твоя по принцип) а инструктора по теб с колата на градскио :) Все едно си имаш ескорт :)
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Мерси за информацията!

Годините като възраст ги имам...
      Инак да - сега май почвам да си припомням какво беше.

Като имам B - минавам само няколко часа от теорията (за мотор която е) и се минава пълния курс на практиката.

След това май само изпит на практика, защото теорията трябва да я знаеш заради B.

Инак - не съм сигурен дали искам да минавам този курс. Тоест - искам да го мина, защото не бих карал мотор без книжка. Но разумът съветва да не го правя. :D

Отлагам го вече няколко години, но май другата година в началото ще взема да го мина това (живот и здраве).

Поздрави,
      Александър
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Здрасти Анто
      аз и брат ми сме минали курса в "Ел ди ес груп", офис имат на Ботев и на семинарията. Единият от учителите е приятел на баща ми и определено може да те научи да караш много добре за тези 30 часа. Супер спокоен с много опит. Няма да ти искат пари за глупости.
      На мен ми излезе около 720 лв, като тук включвам всички изпити + курса + БЧК и листовки за самоподготовка. Взех всичко от първия път , въпреки че изпита ми беше при един от най-тегавите даяджий, но нямаше за какво да се хване :)