От нещо малко, да направиш нещо голямо

• dennypokera
      dennypokera
      Бронз
      ЗА МЕН

Здравейте, аз съм Денислав, на 18 години от София. Все още уча средното си образование, обичам спорта (най-вече футбола), обичам да се забавлявам с приятели и т.н. Запалих се по покера в края на 2009г. От тогава съм прочел доста статии, изгледал съм доста видео сесии (както от този сайт, така и от други), играл съм в доста фрийроли, след това с малкото спечелени пари от тези фрийроли съм играл кеш на микро нива, СнГ турнири и т.н.

Моята покер история

След като се регистрирах във Фул Тилт през ПокерСтратеджи, бях решил да се пробвам първо на 25НЛ, тъй като бях изгледал няколко сесии на това ниво и играчите там ми се сториха доста слаби. Бях си казал също, че ако загубя част от банката си, веднага да се прехвърля на СнГ за 9 човека с входна такса $1.20 и да играя там докато не направя достатачно пари за 10НЛ, за да почна да изкачвам лека по лека нивата.
      И така в началото банката ми стана изведнъж $80. Скоро след това претърпях сериозна загуба и банката ми се стопи на $42. Както се досещате, не направих това което бях решил по рано (да мина на $1.20 СнГ, ако загубя някой $) и за около 2-3 седмици от банката ми беше останало по-малко от $10.

ЦЕЛ

И така, днес най-сетне се осъзнах и си зададох за цел от тази $7.86 банка, да достигна до:
      1. една банка с която да мога да започна да играя на 10НЛ
      2. след като се справя с първата си задача, да започна да изкачвам нивата
      Днес, веднага след като се осъзнах :D , реших да "кажа" СТАРТ.
      Брой изиграни SNG: 3
      Печалба/загуба: $4.50
      Настоящ Банкрол: $12.36

Ще гледам поне на всеки 2 дена да давам информация как вървят нещата и да пускам по някоя интересна ръка. За сега лека и доходна от мен. :f_biggrin:
  • 9 отговора
    • dennypokera
      dennypokera
      Бронз
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$100/$200 No-Limit Hold'em (3 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $3535.00
      BB:
      $5265.00
      BU:
      $4700.00

Preflop: Hero is SB with Q, Q.
      BU raises to $600.00, Hero raises to $2,000.00, BB folds, BU raises to $4,700.00, Hero calls $1,535.00.

Flop: ($8435) 6, 4, 2 (2 players)

Turn: ($8435) K (2 players)

River: ($8435) 3 (2 players)

Final Pot: $8435.

Противникът ми имаше покет 4ки и съответно той печели ръката, незнам защо не го показва ...

Това е ръката с която отпаднах в последния турнир. Малко ме хвана яд, че без да искам бетнах пот, а не директно алл ин, защото противника ми доста се зачуди дали да фолдне или да ме вкара алл ин ...
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Не показва резултатите, защото нямат отношение към това дали си изиграл ръката правилно или не . Хубаво е че те е яд за пот бета ти защото е грешен .
      Успех с изграждането на банката !
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първоначално публикувано от dennypokera

Брой изиграни SNG: 3
      Печалба/загуба: $4.50
      Настоящ Банкрол: $12.36
      Виж, малко съвети и от мен.
      Имаш 10 входа за тия турнирчета. Това е нищо. Дори и на това ниво вариацията може да ти се стори стряскаща и да изгубиш като нищо 6-7 поредни турнира. Не ти го пожелавам, но е напълно възможно.
      Съветът ми е да депозираш няколко долара, докарай ги до поне 30 входа с рейка и тогава играй спокойно на този лимит.

Също, колко ти е печалба/загуба (т. нар. RoI - Return on Investment ), за турнирите на 1 маса се определя правилно (разбирай с най-малка статистическа грешка), след като изиграеш поне 1500. Изиграл си 3 за деня - добре. Имаш някаква печалба? Oще по-добре. Но всъщност, както сам ще се убедиш, след няколко стотин турнира, не печалбата е важната. Важно е правилно взетото решение, защото само ТО ти носи печалба в дългосрочен план. А само дългосрочният план е важната перспектива в тази игра.

Защото можеш (и повярвай ми, случвало ми се е, да играеш в дадена сесия перфектен ICM покер за 20 турнира и да изгубиш 15 от тях. На мен наистина ми се случи, докато ме sweat-ваше един пич от английската общност. После той ми разгледа турнирите в SNG Wizard и всеки мой пуш беше правилен. И въпреки това имах не знам колко -$ RoI за сесията.

Поздрави и успех!
    • dennypokera
      dennypokera
      Бронз
      Знам, че банката ми е твърде малка, но за съжаление ще мога да депозирам най-вероятно около средата на лятото, а дори тогава едва ли ще мога да депозирам някаква по-голяма сума от $50. И за това реших да се пробвам до тогава да дигна банката с някой друг $.
      За днес :
      Брой изиграни SNG: 3 - 2 втори места и в другто турнирче изгорях на балона :(
      Печалба/загуба: $1.80
      Настоящ Банкрол: $13.66
      Нямаше някакви интересни ръце. Интересното може би беше, че последния турнир бях чил лидер и за 2 поредни ръце загубих турнира. Противникът ми и в 2те ръце имаше АА, а аз имах топ пеър( в първия случей JJ, а при втория KK)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог! Пожелавам ти успех! Дано си върнеш банката (без да се налага да депозираш, че в тази криза всяка стотинка е равна на левче) и след това да спазваш БРМ. :f_biggrin:
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Ми дай ги да ги видим тези 2 ръце , топ пеър не винаги е ръка с която да се вкарваме .
      На колко маси играеш. 1 ?
    • dennypokera
      dennypokera
      Бронз
      ами тогава играх на лаптопа, а там съм забравил да си отправя настроиките за хенд хисторито... иначе когато стигнахме до хедс-ъпа противника ми за 10 ръце беше рейзнал само 1 път пре-флоп, а аз тогава фолднах. Когато рейзвах и той ми плащаше, на флопа той ме чек-рейзна няколко пъти, като чек-рейза му беше алл ин. Първия път когато платих имах топ пеър и флъш дроу, а при втория имах само топ пеър и немога да се сетя точно защо реших да платя...
      А за масите, в момента играя на 1 маса докато дигна банкрола си. Ще дигна броя на масите след като овелича банката си, че в момента се чуствам по-сигурен на 1 маса с тази банка.
      Както казах в представянето си, все още уча и тия дни имам 2 класни, след тях мисля да почна много по-сериозно да погледна на нещата- да изгледам всички клипчета за СнГ турнирите, да си анализирам играта си, ще поствам ръце които дори и да не са кой знае колко интересни да можем да коментираме, за да мога да почна да разсъждавам както трябва :)
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей Денислав,

Надявам се, че си научил урока си и отсега нататък ще спазваш стриктно управление на банката. NL25 с $50 е чисто самоубийство!

Публикувай ръце в анализаторския ни форум, упражнявай се с ICM trainer и се надявам да ни докладваш само за спечелени турнири.

Успех и дано да успееш да изградиш банката си отново (и след това, моля те не я профуквай отново! :P ).

Поздрави,
      Надя
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Препоръчвам да играеш 0,25+0,05 центови турнири (за дейли долар). В тях играят 9 човека, първите двама печелят 1 долар, а третия 0,25. Играй по повечко турнири и спазвай стратегиите.