Ako

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Турнира е 180 $2.5. Опонента е 22/11 с 1.1 агресия за 150 ръце. От моя опит такива опоненти никога не блъфират така на ривъра, но е възможно и да греша. Вие как мислите можем ли да колнем?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $20(BB) Replayer
      SB ($1,510)
      BB ($1,280)
      UTG ($1,500)
      UTG+1 ($1,530)
      UTG+2 ($1,909)
      Hero ($1,470)
      MP2 ($1,470)
      CO ($1,470)
      BTN ($1,361)

Dealt to Hero A:heart: K:spade:

fold, fold, UTG+2 calls $20, Hero raises to $90, fold, fold, fold, fold, fold, UTG+2 calls $70

FLOP ($210) 2:diamond: J:heart: 5:diamond:

UTG+2 checks, Hero checks

TURN ($210) 2:diamond: J:heart: 5:diamond: 2:club:

RIVER ($210) 2:diamond: J:heart: 5:diamond: 2:club: K:diamond:

UTG+2 bets $1,819 (AI), Hero folds

UTG+2 wins $210

Забравих да спомена, че опонента фолдва на СБ 33% прецених, че не мога да го накарам да фолдне чифт тука а мога само да го накарам да фолдне ръце който бия, единствената ръка от която мога да изкарам стойност е ФД но след като чеква и на търна 100% няма флъш дроу, отново няма смисъл от залог на търна защото не репрезентирам нищо... 2-та грам не ме подобрява и ако съм бил слаб на флопа съм слаб и на търна в очите на лошия. Ривъра си е за разсъждения :D
  • 5 отговора
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Аз все пак бих предпочел да сбетна на тоя борд, защото е доста удобен за това. Този 33% фолд на сбет от колко ситуации е?

След като сме чекнали на флопа, то търн е стандартно да чекнем, но като цяло можем дори и да бетнем срещу по-пасивен играч, който е решил да играе чек/кол с ФД, а също така и ще си защитим екуитито срещу две рандъм живи карти.

Ривъра е странна ситуация.

Ти сам казваш, че, когато чекне търна, според теб няма никога ФД, защото щял да го бетне. Ако това е така, то не виждам как можем да фолднем тук. Ако той няма никога флъш предвид линията му, не мисля, че има и KJ, не мисля, че лимпва много ръце 2х и остава да е изиграл по някакъв тъп начин ръка като 55.
    • bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Добре, принципно тази ситуация не е много важна защото се случва доста рядко. И все пак за да колнем на ривъра трябва да имаме поне едно основание, а ние имаме ли такова? Трябва да се надяваме единствено, че опонента прави някакъв сик блъф? Но не мисля, че има ръка която бием и тя да заложи така? Да речем примерно КQ? Просто не виждам шанс това да е възможно. За да платим печелившо на ривъра трябва да докараме поне 46.5% победи на шоудаун... дали е възможно?
      Ако предположим, че опонента никога не залага така с по-слаба ръка то за да колнем печелившо трябва той да прави такива сик блъфове в 46.4% от случайте и да речем профита ни ще дойде от 1% мискликове. Възможно ли е? Кофтито в ситуацията е, че дори и рибите ще имат кофти чуство ако са си ударили К на ривъра и никога няма да го заложат така за стойност, може би в най-добрия случай ако има да речем KT го виждам да заложи нещо от сорта на 140 за стойност.
      Ти как виждаш по-задълбочено ситуацията? Защо мислиш, че не можем да фолднем? Какво си мислиш че залага така на К на ривъра толкова често? :)
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Първоначално публикувано от bubuahh
      Добре, принципно тази ситуация не е много важна защото се случва доста рядко. И все пак за да колнем на ривъра трябва да имаме поне едно основание, а ние имаме ли такова? Трябва да се надяваме единствено, че опонента прави някакъв сик блъф? Но не мисля, че има ръка която бием и тя да заложи така? Да речем примерно КQ? Просто не виждам шанс това да е възможно. За да платим печелившо на ривъра трябва да докараме поне 46.5% победи на шоудаун... дали е възможно?
      Ако предположим, че опонента никога не залага така с по-слаба ръка то за да колнем печелившо трябва той да прави такива сик блъфове в 46.4% от случайте и да речем профита ни ще дойде от 1% мискликове. Възможно ли е? Кофтито в ситуацията е, че дори и рибите ще имат кофти чуство ако са си ударили К на ривъра и никога няма да го заложат така за стойност, може би в най-добрия случай ако има да речем KT го виждам да заложи нещо от сорта на 140 за стойност.
      Ти как виждаш по-задълбочено ситуацията? Защо мислиш, че не можем да фолднем? Какво си мислиш че залага така на К на ривъра толкова често? :)
      Здравей,

Обикновено тези ситуации са супер рядки и според мен са точно от тоя тип, които се играя на "feeling" както казват "нацепените батки":f_biggrin:

То е ясно, че той за стойност не залага така KQ, или каквото и да е по-слабо от нашето, но нека да помислим какво по-добро от нашето може да има той?

Ти сам казваш, че очакваш да бетва флъш дроу на търна, което, ако е така, то значи има 0 флъшове в ренджа си.

Аз очаквам и ръка като KJ да заложи на търна, което значи, че и KJ няма и остава само ръка като странно изиграни 55 примерно..

Не казвам, че фолда ти е грешка, защото няма как да е и изцяло зависи от играча. Без информация е малко по-кофти и вероятно е по-добре да фолднем, но, ако знаем, че е агресивен и бетва ФД-тата си на търна, то тогава съм по-склонен да колна.
    • bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Според мен ръката му е в поне 80% от случайте нещо близко до нътс който е слоуплейнал и се е надявал да ударя нещо за да му се изплатя и така щеше да стане ако беше заложил 300 примерно.
      Истината е, че ако турнира беше да речем $30 а опонента някъкъв супер агро а рибата кът... може би щах по-обстойно да се замисля дали не е добре да се колне ривъра. Проблема е, че турнира е $2.5, риба с мераци да ме удвой бол, а и опонента не е някъкъв агресивен(това последното не ме оставя на мира и ме навежда на мисълта, че той никога не блъфира тук)... Така, че мисля е по-добре да му подаря 105 чипа който имам вложени в пота, и пак ще кажа, че на такива БИ турнири мисля овърбетове от сора са 90% за стойност.

п.п. Не постнах цялата ръка в началото, опонента накрая си показа картите (не, че има значение) да се изфука :D :facepalm: :

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $20(BB) Replayer
      SB ($1,510)
      BB ($1,280)
      UTG ($1,500)
      UTG+1 ($1,530)
      UTG+2 ($1,909)
      Hero ($1,470)
      MP2 ($1,470)
      CO ($1,470)
      BTN ($1,361)

Dealt to Hero A:heart: K:spade:

fold, fold, UTG+2 calls $20, Hero raises to $90, fold, fold, fold, fold, fold, UTG+2 calls $70

FLOP ($210) 2:diamond: J:heart: 5:diamond:

TURN ($210) 2:diamond: J:heart: 5:diamond: 2:club:

RIVER ($210) 2:diamond: J:heart: 5:diamond: 2:club: K:diamond:

UTG+2 bets $1,819 (AI), Hero folds

UTG+2 shows 2:heart: 2:spade:

UTG+2 wins $210
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Щом не е агресивен, то тогава е лесен фолд, защото такива играчи не мисля, че винаги бетват и ФД на търна.

Като цяло си прави, че в тези турнири ще имаме доста шаносве да се удвоим, но когато линията на играча няма абсолютно никаква логика, е добре да се замисляме.