Друг тип блог...

• uippppp
      uippppp
      Бронз
      Здравейте, това не е обикновен покер блог, тъй като този блог ще започне с няколко въпроса. 1во кратко интро: Иван на 22, не съм добър, играя кеш .05/.10 заседнал съм, нищо особено. Главната ми цел е да премина към СНГ-та защото по ми харесват като формат, а мисля, че ако играя нещо, което ми харесва, успехите сами ще дойдат. Първо ще си изброя целите, за да знаете какви отговори на въпросите да ми дадете. :)

ЦЕЛИ:
      1. Да си подобря чувствително нивото на игра.
      2. Да стана про СНГър :pokerface:
      3. Да започна да играя в ПокерСтарс, тъй като там съм тракнат.
      4. Да правя поне по $300 на месец в близко бъдеще (4 месеца), за да си плащам наема... :ayfkm
      5. Да пиша редовно в блога за да ми помага покер обществото (надявам се).
      6. Да не се срамувам да поствам слабо изиграни ръце.

ВЪПРОСИ
      1. Кой е идеалният формат на СНГ на, който да започна (предпочитам по-малко хора от 6-man до 90-man макс)?
      2. Колко СНГ-та е добре да играя на ден (имам свободно време)?
      3. Колко маси едновременно?

Надявам се, че няма да ми се смеете :f_biggrin: просто като цяло искам да постигна нещо в покера, нямам илюзии, че ще е лесно, но ще се радвам, ако ми помогне някой, който знае отговорите на въпросите ми. :)

ПС. Вдъхновение да се заема сериозно имам от PetChoveka той може да не знае, ама ми е любимия покер играч... GL man :s_cool:
  • 12 отговора
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Успех братле ! Избери си един някакъв вид СНГ и започвай да го изучаваш ..
      Мисля ,че 50-100 турнира на ден са доста добър обем :)
    • 1sickmorron
      1sickmorron
      Бронз
      Здравей, ако наистина се трудиш и спазваш основните правила ,като банкрол мениджмънт например и доста игра би трябвало да се справиш лека полека.
      Хубаво е да напишеш колко опит има със снг .Колко покер банка имаш за да ти кажат на кои нива да играеш. Формата ще пробваш няколко и на който се чувстваш най добре там играй.

ПС : Не си поставай парични цели постави си Х броя СНГ
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Здравей,

поздрави за блога!

Един съвет, най-важното е в началото да си поставиш за цел за следващите 2-3 месеца да станеш постоянен и печеливш играч, няма значение дали ще печелиш по 1000$ на месец или само 10, важното е да си печеливш за да може да надграждаш после;

1) Не се блъскай към МТТ , колкото по-малко хора толкова по-малко варияция и по-постоянни резултати което е важно за начинаещ играч; Пробвай стандартно СнГ, Фифти50/Дабл ор Нафинг, евтл 6/18/45 мен, евтл ХУ; Изиграй по 50 турнира от всички формати на най-ниския бай ин и виж къде имаш добри резултати и ти доставя удоволствие и ги развивай тях;
      2) Когато ти върви и печелиш добре колкото се може повече, когато не ти върви и те съкват колкото се може по-малко; Важното е да играеш концентрирано, а не просто за обем. По-добре 20 добре изиграни турнира отколкото 200 на автопилот;
      3) На колкото се чувстваш комфортно и имаш достатъчно време за да мислиш и да не ситаутваш на др маси. Започни да кажем с 4, после мини на 5 и т.н. Гледай да не прекаляваш, 10на е оптимално ако не си супер про с мн опит и знания за формата и опонентите;

УСПЕХ!!!
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, uippppp,

Пожелавам ти успех с постигането на целите и на блога ти :)

1. Идеален формат няма - може би ще е добре да пробваш на ниските лимити всички формати и да видиш кой най-много ти допада. Имай предвид, че колкото по-бърз е турнира, толкова вариацията е по-голяма, така че пробвай нормалния и турбо варианта. На мен примерно най-ми допадат 6 макс турбо снг-тата - там най-малко се отегчавам :D
      2. Според зависи. В началото е по-донре да се концентрираш върху стратегията, а не върху обема, и да играеш на 1-2 маси. Но с 1-2 маси не може да постигнеш кой знае какъв обем, затова според мен е по-добре с обема да изчакаш малко.
      3. 1-2 като за начало, след това може да започнеш да ги увеличаваш, ако се чувстваш комфортно. Това на колко маси да се играе е индивидуално за всеки.

Успех още веднъж

Елена
    • uippppp
      uippppp
      Бронз
      Така, ето какво смятам да направя. Засега ще играя 9-макс турбо $1.50 СНГ-та, тъй като с тях имам най-много опит и ми харесват най-много. За съжаление рейка там е покъртителните $0.18, а при хиперите е $0.11, но въпреки това смятам, че като включим и вариацията при хиперите, са горе-долу еднакво победими.

Бнака $70, което е ~ 47 БИ, малко агресивно, но се надявам, че ще успея да изградя здрав рол в началните сесии, затова и няма да играя хиперите, за да не ме съсипе варияцията набързо.

Ще започна с минимум 30 турнира на ден знам, че е безобразно малко, но с времето (като придобия инерция) ще качвам обема. Еми това е от мен, за сега. Заминавам да чета СНГ статии и ще видим какво ще стане, дано успея. :f_biggrin:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Успех!! :)
    • uippppp
      uippppp
      Бронз
      Такааа, след 50 СнГ-та съм с $5 по-богат от преди това :D
      Но както вече споделихте, не е добре да си поставям парични цели, затова и не ме притеснява, че след 2 дена игра, (защото играя само на 2 маси едновременно :facepalm: ) не съм мръднал общо взето. Поне е добре, че съм от положителната страна на варияцията за сега. Малко ми е кофти, че не мога да споделя графики защото все още събирам пари за софтуер, ама като гледам темпото на игра има време до тогава, :ayfkm няма да се предам! Парите не са важни важно е да бия рейка и да се образовам :f_biggrin: !

Не е песен, обаче съм страшно запален и много ме мотивира!
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Повечето софтуиери имат триал период от 30на дена;
    • uippppp
      uippppp
      Бронз
      Ето нещо за, което не бях се сетил :D
      Сега веднага идва въпроса PokerTracker vs. Hold'em Manager?
      Кой софт е по-подходящ, играя основно СнГ 9-ман в ПокерСтарс? :f_confused:
      PS. Май е най-добре да пусна една тема в Покер софтуер...
    • uippppp
      uippppp
      Бронз
      Такааа, вече мога да се похваля със новия си статус, сребро :f_biggrin: . Този 1ви (сериозен) месец беше добър за мен постигнах целта си за обем на турнирите, играя дисциплинирано и се надявам да продължа в същия дух. Декември месец ще поиграя дори повече (да се надяваме) въпреки, че имам да пиша дипломна работа :facepalm: и все пак съм си поставил цел и трябва да намеря време за покер този месец. Всичко върви по план за сега и ще съм много щастлив ако на 1ви януари 2014 ще мога да се похваля със статус злато :f_cool: едва ли ще стане, но ще се постарая.

ПП. Сега имам да чета нови статии за СНГ-та, а вас ви оставям с тази страшна песен! :fuckyeah

• jaarJaar
      jaarJaar
      Платина
      ГГ, успех с целите през Декември, че покрай тия празници, може да се окаже и по-трудно :D
    • uippppp
      uippppp
      Бронз
      Здравейте,

Дойде време за моя късен ъпдейт. :f_cool:
      1-во искам да кажа на всички, че живота е странно нещо. Много наподобява покера (вариацията е убийствена :facepalm: ). Живота награждава хората с определени характеристики: търпение, пресметливост, аналитичност, хора които имат common sense! Същите качества са необходими и за тази дяволска игра :6h: :6h: :6h: . Не знам какво става и защо не мога да премина над определено ниво. Наистина не знам каква е причината, лимита който не мога да бия е НЛ50 всичко преди това е супер, но седна ли на масата с 50 $ всичко приключва за мен. Психиката е много важн за тази игра (сигурен съм, че това не е новина за вас, но въпреки това е по-трудно да се справиш с това от колкото да го знаеш просто).
      2-ро искам да направя една заявка за цел извън покера. Харесвам да бягам! Искам да тичам 10км ВСЕКИ ДЕН в продължение на 365 дни! Ще е трудно, но ще го направя. Живота ми е скучен не ми харесва и мисля, че това ще ми помогне с дисциплината и всеки друг аспект от живота.
      3-то искам да направя още една заявка. Ще си купя абонамент за Jivaro ще играя САМО zoom на NL25 и докато не направя 80 бай-ина на NL50 няма да почна да играя на този лимит и когато стигна 80 бай-ина за НЛ50 ще започна да играя на този лимит и ако отново не успея да победя този лимит се отказвам.

Ще е много тъжно за мен. Ще съжалявам, че никога няма да мога да сбъдна мечтата си да правя по 100к на година и да пътувам по света с един лап топ и да игая покер.

ПС. Който смята, че живота на професионалния покер играч е лесен, никога не се е сблъсквал с ГРАЙНДА, който е необходим, за да биеш лимитите.

Остава само да ви поздравя със следната песен: