24$ KQs postflop

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $3,000(BB) Replayer
      Hero ($79,211)
      BB ($55,952)
      UTG ($77,199)
      UTG+1 ($137,776)
      CO ($104,013)
      BTN ($109,849)

Dealt to Hero K:club: Q:club:

fold, fold, fold, BTN raises to $6,000, Hero calls $4,500, fold

FLOP ($17,400) T:spade: 5:club: T:diamond:

Hero checks, BTN bets $6,612, Hero calls $6,612

TURN ($30,624) T:spade: 5:club: T:diamond: 8:club:

Hero checks, BTN bets $11,637, Hero raises to $24,255, BTN calls $12,618

RIVER ($79,134) T:spade: 5:club: T:diamond: 8:club: A:diamond:

Hero checks, BTN bets $72,582 (AI), Hero folds

BTN wins $79,134

Здрасти Бах.

Това е финална маса на някакъв 24$ във ФТП.

Играча като цяло играеше доста тайт, което беше странно, защото беше украинец, но като цяло на финалната беше една идея по-агресивен.

До сега го бях 3бетвал един път в същия спот, където загубих ръката постфлоп. Тук не знаех кое е най-доброто решение, но прецених, че ръката ми е прекалено добра за да я 3бет/фолдна тук и реших само да колна. ББ не беше от най-агресивните като цяло.

На флопа реших да чек/колна веднъж, защото неговия рендж от БТН би трябвало да е достатъчно широк за да имам най-добрата ръка тук не рядко, а имам и бекдор ФД.

Как играем на търна обаче? Като цяло имам супер добрите пот оддс само да си колна за ФД/оувър карта, ама някак не ме кефи да чек/колвам с ФД в тоя спот въпреки, че от време на време ще имам и най-добрата ръка.

Сега като се замисля, май можем и да лийдна на търна, но пак нямаше да знам къде се намирам в ръката, ако ме колне.

Може би и по-голям рейз трябваше да направя, но така играно какво правиш на ривъра? Стана ми доста тъпо, защото всичките си силни ръце ги играе по този начин, а аз в ренджа си почти нямам Тх ръце. Може би АТс/JTs и някакви подобни, докато той в неговия има бая Тх комбота. Отделно това асо е по-скоро неутрална карта, защото едва ли подобрява ренджа ми.

Ако беше паднал К/Q май щях да се нашия, което не знам колко е яко?
  • 4 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      пре и флоп : ОК
      ч/к търн и лиид на ривъра независимо каква карта излезе
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      С тази ръка и имайки предвид че е ФТ и има доста ИСМ, предпочитам кол.

Флоп:
      Ч/к е сякаш най-стандартното. Въпреки че ако лошия не сбетва доста и като цяло е тайт то тогава може и да направим тайт фолд.

Търн:
      Интересна карта...
      От една страна си подобрихме ръката. От друга сме извън позиция и все пак нямаме готова ръка. Като цяло идеята за ч/р не е лоша, защото можем да накараме по-добри ръце да фолднат. От друга страна не знаем къде стоим след ч/р, защото лошия също може да дроува.
      Като цяло отиграването не е лошо!

Ривър:
      Не би трябвало лошия да има много Ах тук. Може би само АА/АТ/АсХс. От друга страна ние, ако пушнем репваме доста добре Тх. А ние играем определено Тх по този начин!
      Трудна ситуация все пак и имайки предвид че ФТ, то може би ч/ф ще е най-доброто защото лошия може да реши да не фолдне JJ-KK, което е голям % от неговия рендж.

Поздрави,
      Бах
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Чек/рейз на търна с идеята да се предадем на А ривър въобще не ми харесва. Репваме доста силна ръка на търна, обаче му даваме супер добри оддс понеже сме доста шорт и не можем да направим по-голям рейз. Тоест в тази ситуация за мен 2те опции са чек/кол търна, за което имаме доста добри оддс и пуш ако ударим ривъра, или чек/рейз търна с идеята да репнем доста неща с пуш на ривъра и определено А е доста подходяща за това карта понеже спокойно можем да имаме Ах спатии в рейнджа си, както и някои Ах блъфове от търна.
    • bah22
      bah22
      Платина
      Първоначално публикувано от Fr0z3nSouL
      Чек/рейз на търна с идеята да се предадем на А ривър въобще не ми харесва. Репваме доста силна ръка на търна, обаче му даваме супер добри оддс понеже сме доста шорт и не можем да направим по-голям рейз. Тоест в тази ситуация за мен 2те опции са чек/кол търна, за което имаме доста добри оддс и пуш ако ударим ривъра, или чек/рейз търна с идеята да репнем доста неща с пуш на ривъра и определено А е доста подходяща за това карта понеже спокойно можем да имаме Ах спатии в рейнджа си, както и някои Ах блъфове от търна.
      От тези 2 опции на мен ми харесва малко повече ч/к на търна, понеже от време на време ще имаме и най-добрата ръка.

От друга страна не мисля, че имаме толкова много Ах. Просто защото по-често ще играем ч/к с подобра ръка(все пак имаме шоудаун стойност с Ах). Но пък от друга страна репваме доста сила, защото имаме доста Тх в ренджа си. Както и 55 и евентуално 88. Въпреки че с динамиката най-вероятно 3бетваме 88.

Все пак в този спот е може би по-добре по-малко вариативното...

Иначе дори се замислям дали не можем да играем ч/к на ривъра? Все пак лошия може да има доста дроуве на търна(J9/76/FD). А пък от друга страна лошия едва ли бута JJ-KK. Както и може да направи по-малък бет с Ах. Така че и неговия рендж е Тх/АJ+(Като по-често трябва да са с ФД)/фул.

А Людмиле горе долу с какъв рендж отваря от БТН? Най-вече последните няколко орбити? Очаквам ренджа му тук да е доста широк...

Като цяло доста интересна ситуация. И си мисля, че като нищо тук можем да се замислим да играем ч/к на 3 улици или евентуално да се правим на супер герои/супер блъфари! :fuckyeah

Поздрави,
      Бах