25Е hot turning AK into a bluff?

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $100(BB) Replayer
      SB ($10,840)
      Hero ($10,190)
      UTG ($26,207)
      UTG+1 ($10,590)
      UTG+2 ($9,621)
      MP1 ($10,000)
      CO ($8,500)
      BTN ($10,720)

Dealt to Hero K:club: A:diamond:

UTG raises to $200, fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero calls $100

FLOP ($530) J:club: T:diamond: A:club:

Hero checks, UTG bets $238, Hero calls $238

TURN ($1,006) J:club: T:diamond: A:club: 2:heart:

Hero checks, UTG bets $694, Hero calls $694

RIVER ($2,394) J:club: T:diamond: A:club: 2:heart: 7:club:

Hero checks, UTG bets $1,500, Hero raises to $3,985,

Здравей Бах.

Турнира е 25Е Hot-а във френския старс.

Играча е рег и като цяло играе с доста тайт статистики. 14/12 за 349 ръце, но на тая маса още от самото начало стакна два играча и играеше по-разлузгано.

Флопа и търна мисля, че са стандартни.

Какво мислиш за отиграването на ривъра? Предвид, че имам поп спатия ми се вижда добра опция, защото показва доста сила и си мисля, че все пак мога да го накарам да фолдне дори силна ръка като JJ. Дори не съм сигурен, че ще колне с нещо като KQ, което, ако е така, то тоя блъф ще излезе супер +ЕВ.

Не знам мога ли да колна на ривъра? Като цяло ми бяха странни сайзингите му, но като цяло тоя борд не е супер лош за три барела от негова страна, защото е от УТГ, аз съм от ББ, където ренджа ми е най-широк, а той може да репне абсолютно всичко, но на практика освен блъфове, аз друго не бия тук. Едва ли залага така AQ..
  • 2 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      толкова диип мисля че 3бет за стоиност е с най-голямо ев
      иначе на ривъра наистина биеш само блъфове и реиза май е ок ,не съм сигурем само за размера му и дали би хвълил сет понеже борда е идеален за флуотване и той го знае че ти го знаеш :coolface: фолда също не е грешен но май р>ф
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      Тук можем да изберем между 3бет и кол. Като цяло и 2-те имат позитиви и негативи. Ако 3бетнем трябва да помислим как да играем, ако ни 4бетнат. Най-вече ако лошия е тайт.
      Кол от друга страна ни прикрива ръката и няма начин да се вкараме в голям пот извън позиция.

Флоп:
      Ч/к е най-стандартното

Търн:
      Не виждам много смисъл да ч/р, затова ч/к е ОК. Естествено ч/ф е непомислимо на този етап.

Ривър:
      По-големият му размер на залога поляризира ренджа му. Определено сме блъф кетчър. С Кс изглежда, че имаме добър кандидат за ч/р на блъф, но все пак това е 25е турбо турнир и повечето играчи трудно ще фолднат сет+. Според мен най-добре да направим голям ч/р за максимум ФЕ. В смисъл да го накараме да колне само с флъш. С този сайзинг лошия сигурно ще колне с кента, а и най-вероятно с висок сет. От друга страна лошия едва ли бетва така 2 чифта, така че няма толкова много ръце в ренджа му за стойност, които да го накараме да фолдне.
      По-скоро ч/ф на ривъра. А ако искаме да блъфираме, то тогава трябва да проявим куража да бутнем пешката...

Поздрави,
      Бах