88 vs fish

• bubuahh
      bubuahh
      Бронз
      Турнира е 180 $2.5. Опонента изглежда като риба 71/21 за 15 ръце.
      Мога да обясня играта си по следния начин:
      На флопа стандартно си залагам за стойност. На търна идва флъш дроу а и все още има ръце който са по-слаби и могат да ми платят, за това правя втори залог за стойност. Ривъра не е особено приятна карта не мсиля, че мога да направя залог за стойност тук. Ако е имал някой нисък покет пеар ще му е адски трудно да палти 3та улица, ако има А хай няма да палти още една улица освен ако е ударил. Ако е ударил 9-та най-вероятно няма да фолдне на още един залог т.е. Няма по- слаби ръце който да ни платят или пък по-силни който да фолднат при залог. Сега когато чекна очаквам много често опонента да чекне бихайнд.
      Тук идва голям залог след чека ми?! Сега зачудих се какво може да играе така? Едната възможност е да е слоуплейнал 5 другата да е ударил T на ривъра третата възможност е да е ударил бекдор флъша си. Шанса да има 5 не е толкова голям спрямо целия му рейндж, а и когато има може би в голям процент от случайте ще ме мин рирейзне(или нещо такова) най късно на търна-така че 5 е малко вероятна. Възможно е да има флъш, но пък комбинациите на флъшовете който стигат до търна не е много голям според мен мисля, че стрейст дроус+гътшоти и Аx кари са само логичните, но това са комбинации намалени от факта, че повече от половината стрейтдроус са Аx, така че не са особено много комбинации.
      Ако е ударил 9 на търна защо ще залага така на ривъра? 9 би трябвало да се е уплашила на тази карта на ривъра и дори да направи залог за стойност ще е много по-малък. В рейнджа му изключвам всякакви 9 в 100% от случайте.
      Ако е ударил Т на ривъра си е малшанс... какво да се прави.
      Така, че по мое закючени по време на ръката той или има Т или има флъш или няма нищо. Като се вземе предвид пропуснатите дроус а и някой блъфове мисля, че имаме печеливш кол на ривъра.
      Какво е вашето мнение за ръката и за алтернативни начини за отиграване?

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $20(BB) Replayer
      SB ($1,460)
      BB ($1,500)
      UTG ($1,470)
      UTG+1 ($1,860)
      Hero ($3,120)
      MP1 ($1,640)
      CO ($1,430)
      BTN ($2,640)

Dealt to Hero 8:club: 8:spade:

fold, fold, Hero raises to $60, fold, fold, BTN calls $60, fold, fold

FLOP ($150) 3:spade: 5:diamond: 5:heart:

Hero bets $76, BTN calls $76

TURN ($302) 3:spade: 5:diamond: 5:heart: 9:diamond:

Hero bets $154, BTN calls $154

RIVER ($610) 3:spade: 5:diamond: 5:heart: 9:diamond: T:diamond:

Hero checks, BTN bets $460, Hero ?
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп, флоп и търна е ок ръката.

На ривъра според мен срещу такъв играч можем дори да се замислим за тънък бет за стойност, защото подобен играч си намира причина да колне с ръце, които не очакваме да видим. Мисля, че малък бет/фолд е по-добре от чек/кол тук, защото просто не знам колко блъфове има като цяло и колко често обръща ръка като Ах на блъф за да е ок чек/кол-а предвид, че и бекдор флъша излезе..