30Е La Triumphe AJo 4bet pot.

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $200(BB) Replayer
      SB ($38,044)
      BB ($17,661)
      UTG ($36,168)
      Hero ($24,655)
      UTG+2 ($29,399)
      MP1 ($37,406)
      MP2 ($20,820)
      CO ($13,770)
      BTN ($40,160)

Dealt to Hero J:club: A:spade:

fold, Hero raises to $400, fold, fold, MP2 raises to $1,000, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $2,699, MP2 calls $1,699

FLOP ($5,923) A:heart: Q:heart: T:heart:

Hero bets $2,355, MP2 raises to $18,096 (AI), Hero folds

MP2 wins $10,633

Здравей Бах.

Турнира е 30Е La Triumphe във френския. Играча не е познато, но изглеждаше като някакъв агресивен рег. Проверих го в пролабса и като цяло има някакви печалби, ама не е нещо фрапиращо.

В тоя турнир винаги spew-вам супер много в началото, което няма как да е яко и не знам защо го правя. Явно самия турнир подтиква към "самоубийство" с толкова регчета по масите. :f_biggrin:

Просто в тия спотове ренджа им, с който ще 3бетнат за да се стакнат е толкова тесен, че някак ми се виждат много доходоносни спотове за 4бет блъфове срещу регове. Можеше и една идея по-голям, защото сме по 100ББ дийп и съм извън позиция. Вземайки под внимание всичко това, то и кол не изглежда като лоша опция, защото доминирам не малко ръце от ренджа му, с който 3бетва на блъф, а и пота ще е доста по-малък.

Като цяло ми снап колна 4бет-а, а на тия флопове нямам идея как да играя честно казано. Вероятно бет/фолд-а е ок тук, но, ако беше рейнбоу? Чек/кол? Бет/фолд?
  • 3 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      4бет блъф във френски и баш в тоя спот и извън позиция ми се струва слабо
      тея техни 3бети са продиктувани и от минреиза ти с 100б ,защо не отваряш 3х ,та и повече с тоя стак ?
      иначе б/ф а ако е реинбоу май ч/к е по добре щом е агресивен
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Стандартно си рейзвам 2х тук, както и доста от реговете на тези нива.

Принципно срещу слаб играч никога не бих 4бетнал тук, защото не виждам смисъл, но просто не виждам с какво рег ще 3бетне за да играе за стакове за 100ББ срещу УТГ, но пък това не му пречи да 3бет/колва 4бет с някакви ръце като AK/AQ, или подобни, което е тъпото тук и май кол префлоп е по-добре, или просто по-голям 4бет.
    • bah22
      bah22
      Платина
      Първоначално публикувано от noob3r
      Принципно срещу слаб играч никога не бих 4бетнал тук, защото не виждам смисъл, но просто не виждам с какво рег ще 3бетне за да играе за стакове за 100ББ срещу УТГ, но пък това не му пречи да 3бет/колва 4бет с някакви ръце като AK/AQ, или подобни, което е тъпото тук и май кол префлоп е по-добре, или просто по-голям 4бет.
      Здравей Людма,

Префлоп:
      С този абзац сам си си отговорил на въпроса... :roto2:
      Определено лошия може да 3бетва деполяризиран рендж и имайки предвид стаковете да има сравнително широк 4бет рендж. Все пак и ти би трябвало да имаш тесен рендж за стакване!

А иначе наистина толкова дийп може да отваряме една идея повече 2.2-2.5ББ.

Флоп:
      Определено се налага да играем бет/фолд.
      На рейнбоу може да играем ч/ф, като пак ще е трудно да стигнем до шоудаун, ако лошия е агресивен и може да чете ръце...

Като цяло когато ни платят префлоп с/у "стики" играч толкова дийп много трудно ще спечелим ръката.

По-добре да избягваме толкова вариативни отигравания рано в турнира. Дори и да ни експлоитват, от време на време, не е толкова фатално!

Поздрави,
      Бах