Как се става успешен покер играч

• jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте на всички !

За мен
      Казвам се Румен на 22г. живея в гр.Пловдив.С покера се запознах преди повече от 2год. когато бях ученик 12 клас.Получих началния капитал от 50$ чрез ПС и започнах да играя СНГ 9 ман. След около месец учене, игра и спазване на БРМ успях да ги направя 114$ което за мен си беше цяло чудо.Започнах да каня и приятели за да се възползвам от хубавата възможност от програмата "покани приятел".И така като за ученик си изкарвах не лоши парички(успявах средно по 50$ на седмица да тегля от РБ и покани приятел).Играх главно 16+маси, но не успявах да кача горния лимит (може би рейкът ме убиваше ) все си стоях на тези ~100$. След 2-3 месеца ми омръзна изтеглих всичко и спрях с покера казах си това не е за мен...

Докато не се стигна до сегашния момент, когато нещата коренно се промениха и в момента единствената ми цел е да стана все по добър и по добър.Депозирах 20$ в ПС и след няколко препочитания и гледания на видео се насочих към фифти50(турбо). Успях да ги направя до 150$, но се случи същата история както съм написал по горе... Вече месец и половина игра не мога да мръдна от тези 100$. Правя опити на 3$, но катастрофални и падам до 40-50$ после пак се изкача до 100$ и пак същата история.Докато не дойде и последната седмица може би изпаднах и в тилт, но нищо не вървеше и паднах до 10$, след това слезнах на 10 центовите на 360човека.. отново нещата не вървяха и се смъкнах до 1$.Тогава дойде и преломния момент в който си казах, че не може така да се продължава и не може просто да не ми е вървяло. Започнах отначало да чета статий, да анализирам играта си, да не си отвличам вниманието когато играя покер с различни неща (фейсбоок, ТВ т.н.).

В момента банката ми е 8.8$ и ще продължа да играя на 10 центовите докато не направя поне 20$. След това ще започна на 4 маси фифти50 и ще играя нетурбо, понеже там вариацията е по малко, имаш повече време за изява и пуш фолд етапа е по дълъг.Следователно ще мога по добре да преценям ситуацийте.

Покер цели:
      :club: Дневно прочитанане по една статия(минимум) от раздела психология(чел съм ги всичките, но явно не е достатъчно)ще ги чета докато не ми се набият в главата.

:diamond: На ден ще играя по минимум 30 турнира като дължината на сесията ще е от 2часа.
      През тези два часа да съм концентриран само и единствено на масите!

:heart: Отбелязване на проблемите ръце, анализиране(със и без помоща на форума за анализиране)

:spade: Отиграване на минимум 100 ръце на ICM trainer.

Благодаря Ви за вниманието.
  • 11 отговора
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Виж това не толкова като статия а като структурата на БРМ. Ще ти е от полза. Колко банка, какъв лимит и такива ;)

Иначе успех! :nh
    • tacinho
      tacinho
      Бронз
      Смали броят на масите, 16 маси освен ако не си бог и не познаваш отлично всеки един играч на масата си е самоубийство. Гледай качеството, не броя.

п.с.: Как са ти разпределени в % финалните места на Ф50?
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Румене,

Честит ти блог и успех с постигането на целите.

Добре ще е да включиш и посещаване на тренировки и гледане на видеоматериали :)

Успех
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Първоначално публикувано от tacinho
      Смали броят на масите, 16 маси освен ако не си бог и не познаваш отлично всеки един играч на масата си е самоубийство. Гледай качеството, не броя.

п.с.: Как са ти разпределени в % финалните места на Ф50?
      Аз не съм започнал естествено на 16 маси директно да играя просто постепенно ги увеличих понеже се чувствах комфортно..Ползвах статистики и познавах редовните играчи.Относно разпределенията не мога да ти пусна за сега статистика, че нещо прецаках в ХМ-то и не мога да си намеря базата данни от преди.. и сега ми отчита всичко отначало.

Първоначално публикувано от YeeJr
      Здравей, Румене,

Честит ти блог и успех с постигането на целите.

Добре ще е да включиш и посещаване на тренировки и гледане на видеоматериали :)

Успех
      Благодаря, тренировките са ми задължителни просто съм пропуснал да ги спомена. Утре съм там :)

Относно днес:

Покер цели:
      :club: Дневно прочитанане по една статия(минимум) от раздела психология(чел съм ги всичките, но явно не е достатъчно)ще ги чета докато не ми се набият в главата. :s_thumbsup:

:diamond: На ден ще играя по минимум 30 турнира като дължината на сесията ще е от 2часа.
      През тези два часа да съм концентриран само и единствено на масите!

:heart: Отбелязване на проблемите ръце, анализиране(със и бес помоща на форума за анализиране) :s_thumbsup:

:spade: Отиграване на минимум 100 ръце на ICM trainer.

Kaто цяло днес играта ми хареса, но усещам, че не съм сигурен кога трябва да правя ц-бет и кога не.. Днес попадах много в такива ситуаций и изхода беше такъв...
      Poker Stars No Limit Hold'em Tournament - t100.00/t200.00 Blinds - 8 players - View hand 2359152
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BB: t9155.00 45.77 BBs
      Hero (UTG): t3835.00 19.18 BBs
      UTG+1: t8970.00 44.85 BBs
      MP1: t6140.00 30.70 BBs
      MP2: t9780.00 48.90 BBs
      CO: t1965.00 9.82 BBs
      BTN: t695.00 3.48 BBs
      SB: t2420.00 12.10 BBs

Pre Flop: (t300) Hero is UTG with Q :spade: A :spade:
      Hero raises to t600, 6 folds, BB calls t400

Flop: (t1300) J :heart: 3 :club: K :club: (2 players)
      BB checks, Hero checks

Turn: (t1300) 2 :heart: (2 players)
      BB bets t600.00, Hero calls t600

River: (t2500) J :spade: (2 players)
      BB bets t800.00, Hero folds

Непознат играч със статистика 50/0 за 4 ръце ..

Спирам за сега, че доста дълъг пост стана :f_confused:
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте, днес деня в покер отношение мина доста добре. Доволен съм от към игра, резултати и на всичкото отгоре и спечелих:
      Първоначално публикувано от parodiq
      jalturko печели кратко видео с анализ на ръце, честито :nh!
      за което много се радвам.

днес спечелих две първи места и няколко влизания в парите, което прави банка от 20.22$.
      Успях и да разиграя над 300 ръце в ИЦМ.

От утре ще започна фифти по план понеже вече направих 20$ смятам, че са ми достатъчни.
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Започнах фифти по план и по план всичко отиде по дявлоте :) Отново се върнах от където започнах.Тилтнах се яко след като в една сесия от 4те маси пуснати с АА, КК, и два пъти с АК. Но какво да се прави затова трябва да се спазва БМ.. колкото и добър да си вариацията си казва думата...Та така сега започвам отново с нови сили на 0.10 центовите и ще разцъквам сателитчета с ФПП за Т$.
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Успях с 300Фпп да събера 8.8Т$, който ги вложих в игра на 0,10 центови и след 30турнира резултатът е следният:
      346,5% РОЙ- 7,45$
      Банка:22,69(12.24Т$+10.15$ )

За сега мисля да спра с тези фифтита, понеже много ме тилтват, може и да се дължи на това, че съм ги играл над месец и нещо и не съм направил нищо.Ще играя тези турнири, докато не направя банка за 0.50$ - 360 човековите.И също така ще продължа да работя над играта си в пуш-фолд етапа.За целта ще използвам ИЦМ трейнерите и Наш-калкулаторът.Радвам се, че ми стана навик вече след сесия да си качвам проблемните ръце в наш калкулатора и да проверявам дали правилно съм пушнал или колнал.Това много подобри играта ми.Съветвам всеки, който има проблем в тази фаза да прави именно това.Също така и не на последно място да качва ръце за анализиране във форума:) .

Това е от мен за сега мисля да изиграя над 100 турнира и тогава пак да ъпдейтна :)
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Просто това няма как да не го споделя !

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/6068719_82C451CC41

Реших да направя 20 рейк ръце за да си изпълня сайд-кик мисийката обаче какво ми костваше това.... :fuuu: :fuuu: :fuuu:
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      Здравейте, както обещах след 100 турнира ще направя ъпдейт да видим как се движа.Реших за момента да се спра само на 45 човековите от 50 цента.

Изиграни турнири:110
      РОЙ:37,5%

Като цяло съм доволен от играта, малко от обема има какво още да се желае, но засега толкова.
      Другото което мога да се похваля е едно едно 2ро място на българския турнир от 22цента + 100 добавени за 17$ не са кой знае какво, но за моята банка в момента са си направо цяло състояние.Вече имам цели 45.03$
      Планът ми за близкото бъдеще е да продължа да играя 45манс и ще ги комбинирам с 90манс.След като направя около 60-70$ ще започна да ги комбинирам с 1,5$.
      Това е от мен за сега, благодаря ви за отделеното внимание и за подарък ще постна нещо забавно :)

Един приятел му бил казал, че с 94 три пъти му дало фул хаус :D
      Ех, защо нямам и аз такива приятели :D :facepalm:
    • pesho55555
      pesho55555
      Бронз
      то е държавна тайна, че в ПК дава на 94 :) не е лъжа

Успехи
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, jalturko,

Радвам се, че банката ти върви нагоре :) Второто ти място може да не е голямо в цифри, но в сравнение с бай-ина е доста напред.

Пожелавам ти успехи и занапред :)