Статиите на Димчо Х. Димов

• xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Здравейте потребители на един от най-добрите сайтове за покер стратегия в България. Днес стартирам една инициатива като личен блог а именно "статии за покера".

Пиша мои неща в един сайт и имам желанието да ги споделям с вас. Тук ще поствам линкове и ще имате възможност да четете моите статии като ако някоя се стори добра на администраторите с удоволствие бих я споделил с PokerStrategy BG :) ...

Благодаря ви за вниманието, надявам се ще ви хареса блогчето. :heart:
  • 23 отговора
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Ето първата статия:

10 съвета как да станем професионални покер играчи
    • ivannstefanove
      ivannstefanove
      Глобален
      Браво! Хареса ми статийката ти!
      Простичко написано и много вярно! Продължавай все така! :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup:
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Привет , не че искам да хейтвам ама за да даваш съвети как се става професионален покер играч ми се струва , че минималното изискване е ти да си такъв ...

Бих могъл да напиша доста по въпросите , които си засегнал но честно казано ме мързи и не виждам особен смисъл . Според мен така написана тази статия не би помогнала на никой . Като започнем от пропитото с професионализъм - "не играйте, ако не ви се играе'' и завършим с абсурдния съвет " не тилтвайте" статията има доста слаби места.

Прочетох и другата , която си написал за банкрола - отново нищо по същество . Някакви общо приети правила , които даже вече са остарели.

Мисля че е хубаво да ограниш писането до неща, за които можеш да говориш смислено и от личен опит (разбира се не е нужно и ти да мислиш така ).

Поздрави и gl :)
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Най-тъжното е, че има неопитни хора, които ще четат тези работи. Темата ти за банкрол мениджмънта е покъртителна, сигурно си гледал някоя статия/книга от 2003г. :facepalm:

даже по последни проучвания късмета е някъде около 30%
      Колко "последни" са тези проучвания и може ли да споделиш източника, че ми е много интересно как са достигнали до това разкритие.
    • inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      +1 за последните два поста + има доста фрапиращи правописни грешки.
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Благодаря за градивната критика. Грешките са поправени, до колкото можах, а за % не е проучвания, малко преувеличих, а по скоро мнения на професионалистите.
    • ches2340
      ches2340
      Бронз
      А би ли споделил с нас твоите читатели, ти на какъв формат и лимит играеш. И всички тези ценни мисли до какви успехи са ти помогнали да стигнеш?
    • nack3d
      nack3d
      Бронз
      Първоначално публикувано от ches2340
      А би ли споделил с нас твоите читатели, ти на какъв формат и лимит играеш. И всички тези ценни мисли до какви успехи са ти помогнали да стигнеш?

И на мен ми е доста интересно
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Първо, поздравления за усилията!

Съветите не са лоши, но може би "професионални покер играчи" е малко амбициозно като твърдение - именно за това определение ще получаваш най-много критика. "По-добри покер играчи" би било по-реалистично твърдение за хора, които имат нужда да спазват тези съвети.

Едно от условията на почти всеки професионален покер играч е да изпълнява даден обем. Това често означава да играе дори и когато не му се играе. Именно затова всеки играч трябва да работи, за да достигне подсъзнателна компетентност в най-голяма част от покер знанията си - това означава, че дори и когато не играе най-добрата си игра поради външни фактори, той все още се справя в задоволителни спрямо собствените си критерии граници.

Късметът (правилният термин е вариация) също е функция на обема и да му се дава константно число е неправилно.

Мотивацията за учене и игра е един от най-големите проблеми на всеки играч, който иска да е професионалист. Тоест повече е повече, а не обратното.

И не на последно място - въпросът, на който трябва да отговорим най-често не е какво трябва да постигнем, а как да се случи това.

Очаквам следващите ти работи!

Поздрави,
      Камен
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Аз едно не мога да разбера.То е ясно ,че момчето не е печеливш играч от това ,което е написал се разбира ,но какъв е смисъла и защо ви е толкова кеф да го компроментирате.Има желание да прави нещо ,оставете го ,всеки си има глава на раменете да прецени ще му помогнат ли тези съвети или не.Няма значение копирани ли са ,стари ли са и т.н.Това е някаква наша българска черта да се нахвърляме на всички ,то и затова сме на това дередже де.

Ако някой знае повече ,може повече да седне да напише и той нещо ,да е полезен ,вместо да опровергава другите.И не ми казвайте ,че го правите за да помогнете на някой млад играч да не се заблуди ,зощото знаем ,че не е вярно.

NO HARD FEELINGS!
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Е, доколкото видях сайта, общо взето няма значение, какво точно ще се пише, важното е да се пише нещо, да се популяризира и в зависимост от това, авторът взема някви пари от реклама, кликове или не знам там какво, не го дочетох цялото. Естествено в това лошо няма, дори напротив - инициативността трябва да бъде възнаградена, стига само това да не въвежда в заблуждение начинаещите играчи и тези, които тепърва се запознават с покера :)
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Здравейте отново. Не съм професионалист, но имам сериозното желание да стана и вървя мисля в добра насока с последните си турнири.

Иначе инициативата ми е чисто любителска и е опит за нещо ново. Повечето блогове са за някаква покер цел аз пиша статии и ги споделям. Не търся слава, пари или каквото и да било а по скоро търся как да правя това което обичам а именно да се занимавам с покер.

Това е първия ми опит за нещо ново и ми се получи добре сега се опитвам със статии, не мисля че нещо лошо правя или преча.

Благодаря ви!
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей xXGuardXx,

На мен ми харесаха статиите ти,поздравления за старанието.Успех занапред!!!

Поздрави,
      Боби.
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Първоначално публикувано от djbobbybb
      Здравей xXGuardXx,

На мен ми харесаха статиите ти,поздравления за старанието.Успех занапред!!!

Поздрави,
      Боби.
      Много тъжно , че ти харесват .

@bozhurin мене ми е кеф да компрометирам хората щото съм комплексар , за другите не знам .

Поздрави и не се тилтвайте !
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Май не е тук мястото да споделям моите неща. Не искам да бъда мразен. Няма смисъл от блога. Ако ще е по добре да затваряме темата! :ayfkm
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      На мен ми харесва мнението на bozhurin и го подкрепям. Човека е решил да направи нещо различно, и при първата му крачка веднага да му се нахвърлим да го изядем с парцалите. Според мен това отношение е грешно и няма да доведе до нищо хубаво.

И какво е това мнение че ако не си печеливш играч, не може да пишеш статии, да изказваш мнение и т.н.

А относно начинаещите играчи в сайте на покерстратеджи има учебни материали, който са подбрани с тази цел, така че всеки начинаещ може да се уич от там.
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Братле пиши си блокчето и не обръщай внимание на негативните коментари. Прави го за себе си, не за нас. Чети, учи се, анализирай, публикувай и лека по лека ще намериш правилния път. Няма как да угодиш на всички , просто няма. И не се отказвай , когато някой ти каже да спреш. Даже напротив - увеличи темпото ;)
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      благодаря и за подкрепата и за критиката! Ще си пиша блогче интересно ми е и се замислих не бих желал да прекратя тази дейност. Който не му харесва да не чете все тая ми е само не спамете темата ... Мерси ;)
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Повечето не е спам, а по-скоро обратна връзка. Предполагам като повечето хора, които се занимават с писане под някаква форма, не ти е безразлично дали ще получиш такава.
    • 1
    • 2