Покер кариера

• uippppp
      uippppp
      Бронз
      Възможно ли е според вас да се реализира успешна online покер кариера. И дали добрия покер играч се ражда добър, или това е умение, което се придобива? Знам, че с редовно анализиране на ситуации и научаване на нови неща играта ми може да се подобри, но дали ще бъде достатъчно за наистина добра покер "кариера"? Все пак, едни от най-добрите покер играчи не са прочели една покер книга през живота си (Патрик Антониус, Майк Матусоу, Том Дуан) как го правят, така ли са се родили?
  • 13 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от uippppp
      Все пак, едни от най-добрите покер играчи не са прочели една покер книга през живота си (Патрик Антониус, Майк Матусоу, Том Дуан) как го правят, така ли са се родили?
      За последния и аз се питам същото. Депозирал бил 40$ и за 1 година ги направил 5 цифрена сума. На въпрос как е успял - "Мислех се за по-добър от другите."
      Еми то и аз се мисля, ама за сега бавно върви. :D
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Това, че не са чели книги не означава, че не са работили много по играта си. Да не говорим, че качеството на повече покер книги е толкова ниско, че чак е жалко.

Антониус е играл по 14 часа на ден, а през другото време е мислел за играта (негови думи). Не е стигнал до там от един ден.
      Майк не мисля, че и не покер книги има прочетени. Ха-ха, но все пак много забавен :f_p:

А Dwan е толкова безсмъртен, че чак е жалко да седнем да го коментираме как е стигнал до там.

Не знам какво точно мислиш, че значи "родил се е добър", но дори и да не ти трябват някакви конкретни "зародени" качества за покер, със сигурност помага да не си тежко глупав или флегматичен.

Best,
      Kukki :s_love:
    • radoslav1001
      radoslav1001
      Бронз
      според мен он лаин криера е трудно да се постигне с тези наглсени софтоери независимо кoлко си добър и колко раце си изиграл винаги се нмира някои начинаеш играч без опит ( така наечената от вас рипка ) която си е направила на скоро регистрация в някой голяма покер платформа и на която чудно как му вразва всяка ръка ??? как от 40 $ да не станат 1 м ?? на мен да ми вразват хубавите карти както на тях посредцтвените ръца и аз ще сам с гривна от световно :P :P нека всеки пат когато държа АК ; AQ: AJ
      да целя топ пеар на флопа пак няма да сам милионер

а някой рибета влизат с карти като 7; 2 и редовно поучават търн и ривър пр. 7;7 7;2 2;2 с тези карти ???
    • twinster
      twinster
      Бронз
      риПка ? :D :D :D научи се да пишеш грамотно,тогава съди коя платформа и е бил нагласен софтуера и прочие.
    • pseal
      pseal
      Бронз
      radoslav1001: Aз много обичам риПките - може да печелят със 72 и това ги връща обратно, така че може да ги обера до шушка :) Наскоро една такава риПка ми взе стака, както и стака на още 3-ма играчи - :D след това му прибрах стака в 3 ръце. Ако софтуерът е нагласен - много ми харесва да е нагласен така. :f_biggrin: Все пак нека да не забравяме, че сами сме си виновни за лошата игра.

uippppp: Разбира се, че е възможно да се реализира покер кариера. Но като всяка кариера, не всеки може да я реализира. Ще дам 2 примера от собственият си опит. Като карах курсовете за шофьор, имаше един господин и една дама, които вземаха допълнителни часове, но въпреки това, на кръстовището натискаха газта, вместо спирачката. Когато започнах професионално да се занимавам с професията си, един колега ми каза: Ако не успееш да се реализираш в рамките на 3 -4 месеца, по-добре се откажи. В зависимост от начина на мислене хората се справят различно с различни задачи - така е и при покера - има хора, които просто не могат да се справят. Както всяко занимание, покерът изисква определен начин на мислене, някои хора го имат, други трябва да го изградят, а трети никога не могат да го постигнат.
    • radoslav1001
      radoslav1001
      Бронз
      като намеси шофьорските курсове може да не са нацелвали правелният педал но се пак си взимат книшката само и само защото са си доплатили часове тази практика поне ми е абсолутно ясна

не е вазможно просто за 10 мин игра определени играчи в турнири като този за българи в PS който вече са стак лидеи с над 20 к ????? 10 мин са точно 6 макс 7 раце ??? във всяка тези играчи би трабвало да влизат ол -ин и да пребират стака на поне 2 3 др играча ???? как става това аз на турни в тримона след над 1 час едва сам с 30 к и сам чип лидер и виждам добра рака от порядака на A/10 с която пребирам средно голям пот ??? а и дори с карта АА срещо 3 4 опонента можеш да се почустваш " пътник"

ако не е нагласен как става това ??? как за 5 раздавания от 1500 чипа стават 20 К ???
    • radoslav1001
      radoslav1001
      Бронз
      и в упрек на всичко което ще ми кажете моля пробваите в игра на живо ако имате излишни парички да направите 5 раздавания срещо 7 противника в който да сте ол-ин срещо поне 2 3 опонента да разберете колко е невазможно шанса е сигорно 1 на 1000 000 е по добре тогава да пуснете тото спордмен ще имате по голям успех
    • twinster
      twinster
      Бронз
      и аз съм се замислял....явно при първият вторият all-in всички на масата трябва да са влезли...друго обеснение няма,тоест има ама точно сега не ми се смята да изчисля за колко ръце,колко човека са влезли и как са станали примерно 20 К.Както и да е,силно се съмнявам да е нагласено..
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Лесно стават 20К. 5 човка влизат ол ин- едни от тях прибира всичко. След малко на масата се появява още един такъв
      "тигър" и само един от двамата убавци остават в играта и имаме стак от 16-17К.
    • pseal
      pseal
      Бронз
      radoslav1001: Аз имах друго предвид, но щом не си го разбрал -няма значение.

Колкото до примера. На мен ми се е случвало. Веднъж спечелих билет за турнир. Не съм турнирен играч, нито пък имах време да го играя. Седнах на масата и само ол-ин, белким някой ме изрита. След 8 ръце вече бях чип лидер и бях изхвърлила 14 човека от турнира. Късмет. Излишно е да казвам, че загубих всичко, първо защото късметът ме напусна, и второ - защото не знаех как да играя. Та... това са хубави спомени от началото на моята кариера... :D
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      OMG поредната тема "покер залите са нагласени" :f_confused:
      Ноу комент!!!
    • mirod79
      mirod79
      Бронз
      Онлайн покер кариерата е възможна, но се изисква желязна дисциплина умения да се владееш, както и доста други умения.

Аз мога да се похваля, че досега доста добре се развивам като покер играч, въпреки че все още не се изхранвам от това, именно затова и не спазвам точно управлението на банката защото нямам фиксирана сума която ми е само за покер и когато спечеля повече си тегля парите и ги харча по направление, когато загубя депозирам сума която мога да си позволя да загубя без проблем.

Колкото до това дали е нагласен софтуера, след всеки Bad Beat или след някоя по-голяма загуба си го помислям, но не смятам че има нещо нагласено.

Забравих да спомена, че съм програмист вече над 20 години играл съм и много шах и мога да твърдя, че мисля преди доста от покер играчите.

За софтуера - нагласяването на картите е много очевадно, но никъде не се говори за поставени играчи (роботи) които "виждат" картите на всички останали играчи и преценяват ръцете в които да участват. Практически е възможно това използвано е доста в практиката, например при някоя томбола когато трябва да спечели поставен човек.

Но в крайна сметка пресметни колко печелят залите от рейк .... не мисля, че биха рискували основната печалба за жълти стотинки :)
    • mainacity
      mainacity
      Бронз
      Първоначално публикувано от radoslav1001
      и в упрек на всичко което ще ми кажете моля пробваите в игра на живо ако имате излишни парички да направите 5 раздавания срещо 7 противника в който да сте ол-ин срещо поне 2 3 опонента да разберете колко е невазможно шанса е сигорно 1 на 1000 000 е по добре тогава да пуснете тото спордмен ще имате по голям успех
      Хм , интересно но аз съм го виждал в тримона това нещо на 20 лв. ребай за точно 6 ръце човека си беше с над 25К щом ходиш да играеш там не може да не си го виждал , а човека си играе 1 час алл ин всяка ръка ....... не виждам разлика от играта на живо и в нета , просто се въртят по малко ръце на час ;)