Директорски стол - предложения ?

• MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Здравейте,
      Днес докато си цъках и се радвах на печеливша сесийка, реших да се облегна за секунда на стола и така се озовах с крака вдигнати на горе и гледах тавана. Сега ми трябва нов стол... :) и още доста печеливши сесии :)
      Имате ли някакви предложения от къде и как мога да си взема на сносна цена?
  • 53 отговора
    • Grand0man
      Grand0man
      Бронз
      По голям избор от магазин специализиран за столове незнам
      http://antares-bg.net/
    • pkrspkrs
      pkrspkrs
      Бронз
      http://antares-bg.net/catalogue/product/denver

Аз съм с този доста съм доволен от него :) Няма да сбъркащ с него :)
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Разгледах ги, но освен на столовете, които са на промоция, на никои други нямаше цена
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Според мен най-добре е лично да отидеш и да пробваш всеки стол. Хората са различни и, с извинение, имат различни задници, така че това, което е удобно на мен, може да не е удобно на теб. Аз примерно съм с ей тоя стол от икея, който, за моя огромна изненада, се оказа най-удобният от всички, на които съм сядала до сега.

Елена
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Пак малко с извинение, но зависи и колко тежиш. Аз в България счупих може би три стола за три месеца, след това с един икейски модел (няма го в БГ) за 50 евро издържа 4 години... Преместих се и си купих същия - вече трета година. Единствено ми се иска да има и облегалка за главата над него.

Но за в БГ бих си купил само с метални крачета вече.

Поздрави,
      Камен
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Аз лично съм доволен от Marcus на Ikea, беше към 350 лева
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Както се казва "голям българин съм" 120кг тежа. Което не е никак малко :) Не всички столове ми пасват но предишния го поръчах по интернет и беше доста удобен като цяло
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Именно, един и същи случай сме.
      Препоръчвам горещо метални крачета, особено ако обичаш да се облягаш назад. :)
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Точно от облягане назад накрая днеска гледах тавана :)
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Елена, това е детско столче. :rolleyes:
      Комплименти за фигурата и седалищните части. :D

А сега по същество:
      Аз от доста време си търся удобен стол, тъй като съм с абсолютния боклук от Офис 1, който с всеки изминал ден ми прави фигурата все по-изкривена. Елена е права, че трябва да се пробва и различните столове на един човек ще са му удобни, на друг не.
      Лично аз алтернатива в бг-пазара за офис столове не намирам. Най-удобният, на който съм седял не се произвежда вече, тъй като фирмата фалира. :(

И тъй като покера е свързван със солидно количество прекарано време пред компютъра, ще изброя някои неща, които са важни при избора на стол. (ако забравя някое, допълнете)
      Неща, които да гледаме при избора на стол:
      1/ Облегалката да е достатъчно висока / или регулируема, за да може и главата да се облегне спокойно на нея. Това е доста важно тъй като главната умора от продължителното седене се натрупва във врата и раменете.
      2/ Подлакътниците да не са свързани с облегалката и основата едновременно, защото здравината на подобни столове се базира точно на тази схема и след време се разхлопват страшно (моят е именно такъв).
      3/ Да не е от кожа, защото запарява. (особено лятно време е ужас)
      4/ Да не е натъпкан с дунапрен, защото след време се спластява и седиш на твърдо и изкривено. Трябва да купуваш възглавнички или допълнително нещо. Някои президентски столове са с няколко пласта за седалището, което е по-добре от нищо.

Най-доброто, което съм намерил досега са геймърските столове:
      needforseat.de
      Не съм ги изпробвал лично, това ми се стори най-добро след едноседмично ровене из сайтове. На нашия пазар разгледах доста боклуци, в това число и столове за по 800-1000лв, така че варианта с геймърски стол за 500-600лв ми се струва по удачен, тъй като са конструирани за дълги часове игра. Фирмата е американска и на нашия пазар става със заявка. Повечето продукти не са в наличност.

Някой даде линк по нагоре и намерих в него това:
      1/ http://antares-bg.net/catalogue/product/oklahoma-pdh
      2/ http://antares-bg.net/catalogue/product/kreslo-vega
      3/ http://antares-bg.net/catalogue/product/raboten-stol-6420-exact
      Отговарят на изискванията, повечето неща са регулируеми, което е добре, здрав механизъм на пръв поглед, не са от кожа.
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      [quote][i]
      Най-доброто, което съм намерил досега са геймърските столове:
      needforseat.de
      Не съм ги изпробвал лично, това ми се стори най-добро след едноседмично ровене из сайтове. На нашия пазар разгледах доста боклуци, в това число и столове за по 800-1000лв, така че варианта с геймърски стол за 500-600лв ми се струва по удачен, тъй като са конструирани за дълги часове игра. Фирмата е американска и на нашия пазар става със заявка. Повечето продукти не са в наличност.

[/quote]
      http://www.dxracer.net/

Носят до България за 19.99 евро почти всичко имат в наличност. Аз мисля да си взема един от Ф серията. Ако го направя ще споделя мнение.
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Здравейте,

Излишно е да говорим колко е важно да имаме удобен стол и не трябва да пестим пари за това, защото е доста вероятно рано или късно да ги дадем за медицина в неколкократен размер.

В този смисъл не мисля, че е добра идея купуването на стол преди да сме го изпробвали и сме се уверили, че ни е удобно да сме заедно по няколко часа всеки ден. Ергономичността е доста важна и не препоръчвам стол с облегалка само на кръста.

За целта ни трябва магазин (може и онлайн), предлагащ шоурум - за да можем да изпробваме преди да поръчаме. Например /за София/:

- Office Express имат специален шоурум само за столове;
      - Office 1 на Цариградско;
      - Метро (предполагам във почти всички магазини в страната).

Може да допълвате списъка, ако някой има повече опит в подобно проучване.

Свързана полезна информация - Наръчник за по-добро седене пред компютъра.

Поздрави,
      Деан
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      А, ако ще навлизаме в супер скъпата графа, Herman Miller са марката - дали ще е Aeron или дори Embody, само бюджетът е ограничение.

За България ORT ги продават, имат и шоурум.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Herman Miller са марката - дали ще е Aeron
      Много са добри :s_thumbsup:
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Този е моя модел и съм много доволен. Много е удобен :nh. Горещо го препоръчвам.
    • MiroPetrov
      MiroPetrov
      Бронз
      Чакайте чакайте много се размечтахме... :)
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Не разбрах обаче колко е бюджетът, защото така може в небесата да литнем :tongue:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Камен си прави бъзици с нас... 1000$.

Аз вкъщи съм с такъв, гарантирам много е удобен, купете си:
      http://www.racechairs.com/360_Daytona_p/rc101.htm

@parodiq, този който си линкнал на мен лично е ми КРАЙНО неудобен и това, което се предполага, че трябва да ми опре на врата или главата ми опира на гръбнака, идва ми леко нисичък. Няма ли за регулиране, си потъваш в него като пич и как ти дойде.

Освен да взема една седалка от стара кола и да монтирам основата на моя стол отдолу. :D Мисля, че това е най-доброто решение, тъй като автомобилните седалки са по-удобни от тия псевдо офис столове.
    • bah22
      bah22
      Треньор
      Треньор
      Здравейте колеги,

Тия дни гледам за всякакво офис оборудване(бюро/стол/етажерки). Ще обзавеждам наново офиса. Дори днес ходих до ORT във Варна. Като цяло в момента съм на фаза проучване.

За да не отварям нова тема направо ще пиша тук...

За стола:
      От 3-4г. съм със стол от Технополис, който вече не мога да го търпя. Вече е доста неудобен за седене. Отделно е кожен и лятото човек се спарва доста на него. Отделно котката доста го одра. Все пак за стол от 100-на лева си издържа не малко!
      Иначе този тип столове, ако ги сменям на 1-2г. сигурно няма да ми е проблем.

Въпроса ми тук е дали наистина си струват столове от висок клас(Herman Miller) или по-скоро да взема неща за 200-300лв. с 2-3г. гаранция и да ги сменям по-често?

Изисквания към стола са:
      Да може да се регулира във височина.
      Да е удобен за седене.
      Да не е изцяло от кожа. Тези мрежестите ми изглеждат добре, но не съм ги пробвал дали са удобни.
      Настоящия ми стол няма опора за главата, но досега не съм изпитвал болки във врата.
      Определено не обичам столове, които се люлеят прекалено много и потъват назад.

Проблемът е, че във Варна няма много места, където мога да тествам столовете.
      Няколко от постнатите столове ми харесаха на външен вид, но не са евтини и ми се иска да ги пробвам преди да ги купя.

Ако някой има опит от някой от столовете по-висок клас, моля да сподели!

Относно бюрото:

На няколко пъти в сайта видях показано бюро, което се регулира по-вертикала с механизъм. Като цяло идеята ми харесва, но естествено това ще струва не малко. Питах в ORT и ми казаха, че продават такива механизми за около 1300лв. и още няколко стотин за плота. Ако някой е изпробвал такива бюра, бих се радвал да сподели! Мислех си, че в ИКЕА има нещо подобно, но не намирам нищо в сайта им.

Чудя се дали си струва такава инвестиция?

А иначе другите ми изиквания не са толкова големи:
      Да е по-голямо като цяло(180/80) или подобна големина ми изглежда добре.
      Няма да е лошо да има странична маса към бюрото.

Доста дълго стана, затова ще спра дотук...

Поздрави,
      Бах