JJ - 6bet push с 50ББ?? - 44$ SuperStack в FullTilt

• Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Здрасти Бах :)
      Нямам много инфо за опонентите. От петнайсетина ръце сме заедно на масата, като за тях МП2 показа маняшко поведение. 3, 4бетваше, а статс му бяха нещо от сорта 45/36/50. УТГ също започна доста лууз на тая маса и даже 2 пъти се заиграха с МП2 и шоуваха 97о, А3s...ръце от този сорт. Гледах да поддържам лууз имидж и аз. В една от предходните ръце се заиграх с МП2 в ситуация COvsSB и му фолднах К5s след като ме мин 4бетна. Накрая се стига то тази ръка:

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,200(BB) Replayer
      SB ($58,996)
      BB ($66,691)
      UTG ($19,539)
      UTG+1 ($18,293)
      UTG+2 ($139,244)
      MP1 ($23,467)
      MP2 ($116,677)
      CO ($36,434)
      Hero ($64,234)

Dealt to Hero J:diamond: J:heart:

fold, fold, UTG+2 raises to $2,400, fold, MP2 calls $2,400, fold, Hero raises to $6,600, fold, fold, UTG+2 raises to $12,000, MP2 raises to $23,333, Hero raises to $64,084 (AI), fold, MP2 calls $40,751

FLOP ($143,318) 2:heart: A:diamond: 8:heart:

TURN ($143,318) 2:heart: A:diamond: 8:heart: 5:club:

RIVER ($143,318) 2:heart: A:diamond: 8:heart: 5:club: 3:club:

Моят ред на мисли тук беше, че скуийза ми изглежда по-скоро блъф отколкото силна ръка. Кофти е да нашием ~48ББ с/у 5бет но вземайки под внимание динамиката мислех, че може дори да ми колнат с ръце като TT, AQ понеже ни покриват. Също смятах, че доста често ще фолдват, защото диапазоните им тук са доста широки (отново заради динамиката между нас тримата). Единствено се замислих да не би МП2 да е индюсвал скуийз с АА,КК, но помислих, че шанса е по-малък отколкото да е на ръка като 88-ТТ+пълен блъф с 89о например..просто защото той си показа, че 3-4бетс са му редовни отигравания. Изобщо имаме ли фолд тук, когато доста често с JJ ще държим най-добрата ръка срещу такива опоненти?
  • 3 отговора
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Иване,

Префлоп:
      15-на ръце не са достатъчно много, за да си правим генерални заключения. Предполагам, че и 2-та играчи са доста лууз, но от опит знам, че в подобни ситуации много често лошите просто имат доста силни ръце.

Нека все пак да погледнем нещата от различен ъгъл:
      Видял си ги, че показват слаби ръце, което е гаранция, че играят лууз пре, но видял ли си ги да 4-5бетват лайт? Най-вероятно тези ръце са били в рейзнат пот.
      От друга страна доста хора на мястото на МП2 ще колнат със монстърите, за да скуийз или да не уплашат УТГ. Въпреки че изглежда логично да 3бетнем силните ръце имайки предвид динамиката, то доста играчите решават да играят експлойтативно и да рейзват по-често с блъфове и част от силните си ръце и да трапват в не малка част, когато играят МП на УТГ.

Аз лично на твое място може би ще намеря фолд, въпреки че ръката ни е силна и лошите са се доказали като лууз играчи. Истината е, че в повечето случаи тук поне единия ще има QQ+ и ще сме много назад.

Иначе бих направил малко по-голям 3бет и след този екшън бих фолднал. Най много бих се притеснил от МП2 тук, защото няма много ръце в неговия рендж, които той да играе така и да не са КК+. Не мисля, че някога играе така ръце като:АК/TT-QQ. Остава да преиграва 88-99/АQ( или да ги превръща в блъф), но очаквам не рядко лошия да обръща монстъри тук.

УТГ2 все още може да е лайт, защото изглежда като добър спот за скуийз. Като гледам и малкия му 4бет, то определено изглежда още по-поляризиран, защото очаквам да направи по-голям рейз с АК/JJ-QQ, например. Като с/у него определено не бих фолднал, то дори може би кол би било най-доброто с/у него и ренджа му. Все пак очаквам да има доста блъфове, които най-вероятно ще сбетнат, а с/у ренджа му за стойност така или иначе сме с малко +ЕВ.

Поздрави,
      Бах
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Аз УТГ го слагах по-скоро на ръце като AT-AQ, и едва ли не, мислех, че иска да провери дали скуйиз-а ми е блъф. Бях убеден че в тази ситуация няма да 4бетне толкова малко със силни ръце. За МП2 мислех аз, че е поляризиран, щото той си беше пълен маниак. После като разглеждах ръката ... МП вижда перфектната ситуация да репне АА,КК... В Крайна сметка МП ми колна с 99 :facepalm: и си осигурих стак с който да експлойтвам нататък. Разглеждах и други линии... и мисля, че срещу толкова лууз агресивни опоненти колд кол пре да играем за сет може би е доста по добра опция за да избегнем guessing-a. Ти как мислиш?
    • bah22
      bah22
      Платина
      Първоначално публикувано от Rolland6
      Аз УТГ го слагах по-скоро на ръце като AT-AQ, и едва ли не, мислех, че иска да провери дали скуйиз-а ми е блъф. Бях убеден че в тази ситуация няма да 4бетне толкова малко със силни ръце. За МП2 мислех аз, че е поляризиран, щото той си беше пълен маниак. После като разглеждах ръката ... МП вижда перфектната ситуация да репне АА,КК... В Крайна сметка МП ми колна с 99 :facepalm: и си осигурих стак с който да експлойтвам нататък. Разглеждах и други линии... и мисля, че срещу толкова лууз агресивни опоненти колд кол пре да играем за сет може би е доста по добра опция за да избегнем guessing-a. Ти как мислиш?
      Здравей Ванка,

Тези 2-та наистина са били пълни маймуни. Отиграването на МП е доста разлузгано и в повечето случаи ще е -ЕВ. Колд кол с идеята да играем за сет не ми харесва, защото ще сме много напред от техните ренджове. Ако колнем с идеята, че държим най-добрата ръка и ще сме по-инати в ръката е ОК.

Все пак си мисля, че 3бет е най-добрата опция и единствения вариант да фолднем е нещо подобно...Явно доста левелване се е получило, но с/у такива играчи е донякъде кофти да се играе, защото се увеличава доста вариацията и не можем да ползваме предиството си постфлоп.

Щом си бил сигурен, че и 2-та са способни на подобни блъфове, то тогава отиграването е +ЕВ(както се е и видяло). Надявам се, обаче, това да не ти стане стандартно отиграване, защото в дългосрочен план с/у непознати ще е доста -ЕВ!

Поздрави,
      Бах