SSD хард диск

• Thuler
      Thuler
      Бронз
      Наскоро ми направиха голяма реклама на тези дискове и обмислям да си закупя
      един на който да инсталирам Windows и HM2. Мнения може ли да дадете,
      както и препоръчате от къде мога да закупя най-изгодните и добри ssd
      дискове? П.п темата я пуснах от телефон и виждам, че редовете не са наред. Някой мод ако може да я редактира
  • 8 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Компютри, монитори, лаптопи и периферия [Hardware corner]

Ето я дискустията. Ако имаш въпроси, пиши направо там ;)

В emag.bg имаше добри оферти покрай черния петък, в момента не знам как са.

Поздрави,
      Камен
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Здравей :)

Не си определил бюджет или големина на диска, но предполагам търсиш 120-250 ГБ. Ето този е страхотно предложение в момента. Samsung 840 EVO също е отличен в съотношение цена/качество, но върви с 50-тина лева повече от Кингстън-а в момента.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от iwillgoon
      Здравей :)

Не си определил бюджет или големина на диска, но предполагам търсиш 120-250 ГБ. Ето този е страхотно предложение в момента. Samsung 840 EVO също е отличен в съотношение цена/качество, но върви с 50-тина лева повече от Кингстън-а в момента.
      Здрасти iwillgoon

Ами мисля, че 64 GB ще са ми предостатъчни защото мисля да си сложа само HM2 и Windows, цената колкото се може по-евтина, но все пак не искам да си взимам нещо което ще се прецака на 3тият месец
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Освен HM2 ще трябва и базата данни да ти е там, така че поне 120.
      Също може би ще поискаш неща като браузъри, скайп и офис програми да сложиш, тъй като разликата ще е осезаема, особено ако нормалният ти хард диск има спиндаун режим. Много бързо ще стигнеш 100-тина ГБ (за справка погледни колко са ти големи Windows и Postgres папките в момента.

Този на Kingston е много добра оферта, аз съм с него и съм доста доволен. Взех го за около 100 евро преди 5 месеца, така че цената му е добра.

Поздрави,
      Камен
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Освен HM2 ще трябва и базата данни да ти е там, така че поне 120.
      Също може би ще поискаш неща като браузъри, скайп и офис програми да сложиш, тъй като разликата ще е осезаема, особено ако нормалният ти хард диск има спиндаун режим. Много бързо ще стигнеш 100-тина ГБ (за справка погледни колко са ти големи Windows и Postgres папките в момента.

Този на Kingston е много добра оферта, аз съм с него и съм доста доволен. Взех го за около 100 евро преди 5 месеца, така че цената му е добра.

Поздрави,
      Камен
      Благодаря за информацията :diamond:
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Първоначално публикувано от iwillgoon
      Ето този е страхотно предложение в момента.
      +1
      свен HM2 ще трябва и базата данни да ти е там, така че поне 120

+1. Под 120GB реално не върши работа в днешно време. Oсвен това тези, които са около 60ГБ излизат много скъпо на гигабайт. 120GB е оптимален за C диска imo. Над 200GB вече е глезотия.

Перфектен е. Снапвай. Цена/скорост/обем е идеален. Най +ЕВ е.
    • accetone
      accetone
      Бронз
      SSD
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Такива PCI SSD-та няма и в етусиастките компове, но иначе е много секси :f_love: