Търся литература на тема DON Sit & Go

• exorass
      exorass
      Бронз
      Здравейте,

Наскоро ме зарибиха с безплатни пари да започна да разцъквам покер в PKR.com залата.

Къде на шега, къде на сериозно направих банката си от 10 на 60$ за около 2-3 дни.

Кеш масите не са за мен.

Харесвам SnG турнирчетата, като парите ги направих на 6 man маси.

Сега, реших да пробвам Double Thru формата - двойно или нищо и ми хареса повече, защото не ми е проблем да играя доста tight, какъвто е препоръчваният стил там.

Сега обаче и идва моментът, в който аз искам постоянно да се развивам.
      Изчел съм почти всички свързани статии от раздел Стратегия, където за съжаление намерих само 1 статия за Double/Nothing.

Бих искал да попитам някой може ли да ме насочи към литература за точно този тип покер (10ман DON), която да е по-подробна и обширна, а не просто една статийка за 15 минути.

Също така по-нататък смятам да се тествам колко маси наведнъж мога да играя на определен лимит успешно, но може би ще ми трябва допълнителен софтуер.

Бихте ли ми препоръчали такъв, с който да записвам статистиките си, да следя прогрес и т.н.

Благодаря! :)
  • 5 отговора
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Holdem Manager 2 , Poker tracker 4 това са софтуерите които могат да ти помогнат за статистиките и анализирането на играта .
      Иначе като напреднеш в СНГ игрите ще ти трябват тейбъл нинджа или шаркистратор , ако играеш на повечко маси ;]
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Благодаря на s0ultak3rrr за включването :s_thumbsup: .

Тук можеш да откриеш много ДОН видеа на български. А тук и не малко видеа на английски. Ако се разровиш в търсачката ще можеш и да намериш други ДОН видеа на български и английски, както и такива на други езици.

Относно програмите за статискити, в PKR освен HM2 не знам друга тракинг програма да работи.

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • exorass
      exorass
      Бронз
      Да, ще разгледам видеата, аз просто се чудех дали няма някоя по-подробна книга например с описана стратегия за тези турнири, например нещо като ето това:

http://www.pokerstars.bg/poker/promotions/nelson/letsplaypoker.pdf

или http://www.doubleornothingpokerblog.com/doubleornothingstrategy.html

Благодаря за отговорите и предварително благодаря за предоставената литература.

За себе си просто съм открил, че сякаш уча най-добре от четене и по-малко от гледане на видеа и слушане.
    • exorass
      exorass
      Бронз
      Никой ли не е чел такива книги?
    • kiromana
      kiromana
      Бронз
      Честно да ти кажа тоя ДОН стил е доста хъмм..Преди години опитвах тежък грайнд в една покер къща 4 kings na B2b mrejata.Играех само ДОН къси маси по 8 наведнъж(едно време там трафика беше сериозен) играех на 2.5 5 и 10 дори 20 евро входа.Хубавото беше че отначало на тайт стил ми вървеше добре и успявах да правя някво ЕВ+ .По късно превключих на по лууз стил защото ако играеш само ДОН няма как да станеш по добър играч......Резултатите от лууз стила бяха потресаващо катастрофални....След като катастрофирах отново почнах на много тайт стил и пак се движех околко нулата.ОБЩО ВЗЕТО НИЩО ИНТЕРЕСНО с тоя стил нито може да спечелиш нито да загубиш много така че въобще не намирам добра причина да се играе.Единствено го играех щото едно време даваха 30% рейк флат бек и при релоуд депозит даваха още едни 15 % което даваше 45% и доста правех от рейк....като се замисля доста доста ако бях играл със същия рейк на 50 евро лимит маси щях да съм много по напред.