3,5$ 6max TT

• hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      PokerStars No-Limit Hold'em, 3.5 Tournament, 10/20 Blinds (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

Hero (BB) (t1,555)
      UTG (t1,875)
      MP (t1,238)
      CO (t1,382)
      Button (t1,470)
      SB (t1,480)

Hero's M: 51.83

Preflop: Hero is BB with 10, 10
      1 fold, MP calls t20, 1 fold, Button calls t20, SB raises to t60, Hero raises to t180, 2 folds, SB raises to t1,480 (All-In), 1 fold

Total pot: t400

Results below:

SB didn't show

тук според мен съм или назад или сме флип, та реших да изчакам по-добра ситуация
  • 4 отговора
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей hrstoilkov,

по мое мнение, турнира е още в началото и сме много дълбоки. Флат кол, според мен най-добрата линия. В позиция сме спрямо агресора, ако ударим сета, ясно е как играем, ако не - фолд на флопа при агресия.

Поздрави!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

За да не играем с нашата ръка срещу цялата маса е ОК да направим малък 3-бет до около 160 чипа. Само кол също е ОК, но имайки предвид, че ако колнем ще играем срещу 3 опонента, предпочитам 3-бета. Като без инфо фолд на пуша ми харесва. Малко превръщаме ръката си в блъф, но това е такъв спот, в който можем да го направим.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей parodiq,

Не е гаранция, че ако само колнем ще играем срещу трима. Все пак пота е вече 3-бетнат, т.е. ние трябва да направим 4-бет.
      От друга страна, не е ли по-добре да играем на флопа срещу трима, особено ако ударим сета и има А например. По този начин смятам, че поне един ще захапе.

Поздрави!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Преди нас има два лимпъра и само един рейзър. Тоест ние ако проявим агресия ще трибетнем. Ако само колнем ще колнат 99% от случаите и другите двама играчи след като трябва да доплатят само 40 чипа за голям пот.

От една страна ако ударим сета си и някой удари силна готова ръка, ще вземем много чипове. Това е така. Въпроса е че ръката ни е много силна и пост флоп играе добре. Затова по-добре да я рейзнем и да се изолираме срещу един опонент. С ръка като 22, 33 и тн., много по-слаба ръка и която играе лошо пост флоп, вече трябва да чекнем.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: