Винаги стигам до тук!

• raichophp
      raichophp
      Бронз
      Здравейте.Имам един въпрос относно играта ми.Обичам да играя турнири и всеки ден играя.Може би една година вече аз и моя брат стигаме почти до края,но не можем да прескочим бариерата.Всичко се свежда до това,че прекалено много се tilt-ваме и 2-мата...От турнир 5к стигаме до 100 позиция винаги е така.Ето един пример за играта.Държа KK и имам 100к чипа от другата страна противника ми държи AJ на flopa показва 2 8 J и играя 20к и той ме плаща.На търна излиза Q играя още 30к и пак ме плаща и на ривъра A ....
  • 16 отговора
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Викаш търна е 2 8 J, a ривъра е AJ vs KK а? Тилтващо е верно.
    • raichophp
      raichophp
      Бронз
      Чудя се дали е по-добро решение на топ чифт allin,но сърце не ми дава да играя 5 часа и накрая на един път да дам всичките си чипове преди флопа!Нямам много luck и за това разчитам повече на това което съм прочел!Винаги се случва едно и също нещо на тези турнири :(
    • inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      Първоначално публикувано от koi4inka
      Викаш търна е 2 8 J, a ривъра е AJ vs KK а? Тилтващо е верно.
      :D :D :D
    • raichophp
      raichophp
      Бронз
      Да моя грешка!Флопа е 2 8 J търна идва Q и ривъра A
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      От турнир 5к

Пробвайте турнири, на които се записват по-малко хора ;/
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, raichophp

Това по принцип си е нормално "сравнително лесно" се стига до топ 100-200 от 5К човека, но доста по-трудно се печелят.

Бих ти препоръчал да разгледаш
      Стратегически материали като:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи и бай-ини до $11 вкл.)
      :club: - анализ на ръце за МТТ (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Защото, определено описанието на ръката която си дал не приляга на човек който ги е чел. Никъде не се споменава какви са нивата на блайндовете, както и действието пре-флоп.При залозите който си обяснил, ако примерно блиндовете са между5 и10К имаме супер лесна игра за стакове пре-флоп.По принцип почти винаги би трябвало да си щастлив да се стакнеш с КК пре-флоп а когато имаме малък стак и блайндовете са големи е необходимо да влизаме Алл-ин и с много ама много по-слаби ръце.Ако ти не го правиш, вероятно имаш големи пропуски в играта си и е добре да поработиш върху това.

Поздрави,

Иван
    • dogsi
      dogsi
      Бронз
      1во на какви ББ сте? 2ро той какъв стак е? 3то търна трябва да си олл-ин щом ги играеш слол иначе ривъра е килл и трябва да си фолд 4то замисли се какви грешки правиш щом стигаш всеки път до един и същ етап на турнра и един съвет не спреш ли да се тилтваш лесно си загубен :)
    • raichophp
      raichophp
      Бронз
      Благодаря и на двама ви!Сега чета и статиите и виждам колко много грешки правя ...
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      Първоначално публикувано от raichophp
      Чудя се дали е по-добро решение на топ чифт allin,но сърце не ми дава да играя 5 часа и накрая на един път да дам всичките си чипове преди флопа!Нямам много luck и за това разчитам повече на това което съм прочел!Винаги се случва едно и също нещо на тези турнири :(

Сърце не ти дава да дадеш всичките си чипове преди флопа с КК ?( С това сърце къде си тръгнал да играеш покер :D

П.П. Има един руснак, който в петък води тренировка по МТСНГ, но освен тях редовно регва няколко масовки като 5,40 нокаут, 2,20 рибай 2х турбо и прочие. На тренировка е печелил 2,20 рибая с 6к маймуни и почти винаги дийпва и стига полуфинални или финални маси. Играе елементарен покер с огромно количество вариация, гледай го някой път да видиш за какви съкове, печелене на ръце изпод доминация, изопушове, флипове и прочие става въпрос. Ако ще играеш масовките вариацията трябва да те радва, а не да те плаши :D
    • raichophp
      raichophp
      Бронз
      :nh
      След предложените теми от вас имам 2 първи места само за 2 дни!Не е истина :O !Благодаря ви момчета!Това не е истина!Дори на привилега в PkrStars стигнах до 48 позиция което е рекорд за мен!Мисля,че е време да прочета още няколко добри теми публикувани от pstrategy!Надявам се да придобия skills в mnt през тези 3,4 месеца.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, raichophp,

Радвам се, че успехите са дошли - надявам се да продължиш в същия дух и да се хвалиш с повече успехи занапред :)

Не забравяй, че винаги може да си направиш блог, за да следиш успехите си, дай боже.

Поздрави

Елена
    • proto920311
      proto920311
      Бронз
      Аз лично в покерстарс ако играеш съм забелязал че като влезеш в парите дори и с КК или АА даже и играеш срещу някой с по голям стак от твоя в 90% от случаите губиш.Бих ти предложил в началото на турнира тъй като е безплатен и не ти пука много много дали ще загубиш защо не пробваш с една малко по голяма агресия.Например почти всеки 2 карти да са рейс префлопа.Разбира се от една боя е по голям шанса.Или пък да се лигавиш да играеш на супер слаби карти и да се надяваш късмета да бъде с теб.Като влезеш в парите там е важно да взимаш блиндовете така ще се издигаш в класацията и може да пробиеш до финална маса.Аз така направих на един турнир от bankroll mob серията играех агресивно и не мислейки сериозно защото бях много ядосан (заради един турнир малко по рано безплатен в който от над 20000 игра4а 30 човека получават билет а аз завърших 32 или 33 ще излъжа) и взех че влязох на финалната със седмия по сила стак обаче накрая го взех този турнир някак :) .Дано си ми разбрал мисълта.По принцип като пиша по дълги съобщения доста често оставам не разбран от хората,така че се надявам да си ме разбрал.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей proto920311,

С тези твои наблюдения вечно ще си играеш фрироли.Поне не давай смешни съвети.

Пътят до успехите минава през обучението и учебните материали които са в сайта ни.

Бих ти препоръчал да разгледаш
      Стратегически материали като:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи и бай-ини до $11 вкл.)
      :club: - анализ на ръце за МТТ (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Успех,
      Боби.
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      Първоначално публикувано от djbobbybb

:D :nh
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от djbobbybb
    • gbachiyski
      gbachiyski
      Бронз
      Като гледам колко си рейзнал, значи блиндовете са сигурно 5000/10000.Това значи ,че имаш стак 10ББ.
      Аз лично въобще нямаше да ги бавя с КК и 10-11 ББ.На тоя флоп нямаше да се защитавам с 30000 чипа срещу прим. някакви 9Тs , а може би директно ще пушна.
      Друг е въпроса, че на масовките най-вероятно щеше да ми плати с тея карти дори още префлоп, че и на флопа.Но поне щях да знам , че съм ги изиграл правилно и да заредя следващия турнир. :facepalm: :facepalm:
      Няма сила на света ,която да ме накара да фолдна КК префлоп :D :facepalm: