Последен опит !

• mosmanpoker
      mosmanpoker
      Бронз
      Здравейте ,
      започвам този блог с цел мотивация и както се вижда от заглавието наистина съм твърдо решен това да е последният път който започвам от нулата. Няма да ви отегчавам с дълги историй , случилото се с мен е сполетяло и повечето от вас а именно тилт , неспазване на БРМ и игра под влиянието на алкохол , което е довеждало всеки път до едно и също нещо. Искам само да разкажа за последният ми случай от преди 3 дена. Започнах с 13$ на HU хипер турбо и за 2 дена направих 144$ , помислих се за "велик" и снощи отново тилтнах и паднах до 22$ с които започнах ZOOM ( пак по-обичайната схема ..... ) и така приключих вечерта с 78$ :( и крайно разпчарован от мен за пореден път).
      Платих 16$ за акаунт в sharkscope.com за да мога да зануля статистиките , направих си нова база дата на холдема и си легнах с 60$ банка. И така започвам наново със следния план :
      - повече гледане на видеа , четене и обсъждане на ръце , ще играя само HU хиперки на 1,5 до поне 200$ , защото се видя че имам много да ги уча. Формата е нов за мен и страшно интересен , но има върху какво да се работи , защото за 400 турнира графиката ми беше с ИВ под 0 , и РОЙ около 60-70% а след това зануляване за 2 часа . В смисъл и при изграждането на банката е имало голяма доза късмет и добра серия а не умения . Целта е да играя не повече от 30 турнира на ден и то по 10 на сесия , защото установих , че тилтът ми идва след 4-5-6 БИ което като начало ще се опитам да предотвратя с къси сесий където няма как на тези ниско вариативни турнири да се получи. Ако зануля приключвам с покера тотално , първо защото значи нямам шанс за дисциплиниране и второ , защото 40 БИ за мен са достатъчни за този формат . Имам и познат който сега почва този формат и е доста по-напред от мен та мисля да обсъждам и с него . Общо взето целта е да се наблегне на обучение засега а не на обем. И най голямата победа ще бъде за мен ако успея да си наложа някаква самодисциплина . Ще спирам да ви отегчавам , защото виждам че стана много дълго и ще ъпдейтвам постоянно.

Успех по масите.
  • 9 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

Според мен поставените ти цели са грешни и ще тръгнеш по същия път. Най-добре е да си поставиш цели, свързани с дисциплина, изграждане на режим и развиване на умения, а не с игра на турнири, изграждане на банка, учене и т.н. Причината да казвам това, е че си загубил банката си по тези причини и ако не отработиш тези точки и не се справиш със собствените си лоши навици, нямаш особен шанс за успех.

Това да четеш и попиваш съдръжание е лесно, трудното е да победиш себе си и да изградиш нови навици, които ще ти помогнат в последствие да постигнеш всичко останало.

Успех :)

Елена
    • mosmanpoker
      mosmanpoker
      Бронз
      Може би не съм се изразил правилно :) , защото имах впредвид точно това. Искам да променя себе си и поетапно да се развивам във формата. Затова че казвам цел 30 турнира по 10 на сесия , нямам впредвид , че ми е цел да ги изиграя а точно обратното като ги направя да стана . Като някакво начало на самодисциплина. Защото сега ставам когато банката банката стане 0 :) . Благодаря за вниманието и дано се получи.

Поздрави .
    • Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      Да наречеш HUHT "ниско вариативен" формат е доста смело изказване :) . Там, където +10,-10 БИ може да ти се случат в рамките на 20 турнира и има серии от по 100 тунира, където ще си назад по 30 БИ независимо колко добре играеш. В крайна сметка дори да издържиш на вариацята рейка ще ти изяде банката.
      След като форматът е нов за теб по-добре започни от ХУ турбо, където 40 БИ са горе долу достатъчни. Там играчите също са ужасяващо слаби и трафика е добър.

Успех!
    • mosmanpoker
      mosmanpoker
      Бронз
      *Cradlea*
      Ниско вариативен имам впредвид , че нормално при 2ма да е по-малка вариацията и с оглед на това че за 400-500 турнира нямам по-голям суинг от 10 БИ , но това са малко турнири за някаква база за адекватно мнение и с удоволствие бих обмислил твоето предложение.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от mosmanpoker
      *Cradlea*
      Ниско вариативен имам впредвид , че нормално при 2ма да е по-малка вариацията и с оглед на това че за 400-500 турнира нямам по-голям суинг от 10 БИ , но това са малко турнири за някаква база за адекватно мнение и с удоволствие бих обмислил твоето предложение.

Здравей! Има няколко блога във форума за този формат и виж суинговете на хора , които играят добри нива 30 $ + и тогава пак помисли дали няма суингове 10 + БИ :D .
      Елена е права , като те съветва да промениш навиците си .Дисциплината е най-важното нещо независимо в кой формат , дори не само в покера :) .

Успех ! Всеки ,който положи усилия се възнаграждават рано или късно ! : :s_cool:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей

Не е задължително изграждането на правилните навици да е свързано с покера. Може да си поставяш малки задачи ежедневно, за да пренираш волята си - примерно днес като излезеш с приятели, ще пиеш само минерална вода, или цяла седмица ставаш 1 час по-рано.

Успех
    • mosmanpoker
      mosmanpoker
      Бронз
      И така след 2 дена игра резултатът е такъв :

излязох отпуска и затова обема е доста повече от първоначалната идея , но не е играно нищо друго освен съответният формат. В началото имаше доста колебливи резултати , но след добър анализ на играта от мен и от страна на един приятел който ми помага засега , резултатите за вторите 200т бяха доста по-добри. Постигнах 4,5 РОЙ и то след лошият старт. Надявам се да успея да просължа по същият начин и без глупости и да запазя ,ако не и да вдигна малко РОЙ на около 5-5.5. Това което ме притеснява е че последните 200т съм доста над ЕВ ....
      Също така се уча и да ползвам PT4 CofeeHUD .

Това е засега от мен и успех по масите .
    • lstoyanov00
      lstoyanov00
      Бронз
      ами за това гледай EVRoi линията за да не се подвеждаш по добрия рън :D
      Успех поствай по някоя ръка и аз се уча да ги играя ХУ
    • mosmanpoker
      mosmanpoker
      Бронз
      Здравейте , не съм писал 2-3 дена и да се похваля ДА! не съм се тилтвал и не съм занулил :) . Направих 1.2к турнира и ЕВРой ми е 0 :( . Потресаващо нали :) .Сега се върнах след отпуската на работа и ще ми остава по-малко време за игра вечер , затова определено ще ги отделям за учене* и развитие на играта. Е ще правя и по 1 сесия 30-40 турнира де :) . Засега ще се съсредоточа над това да направя ЕВРой 3-4% а реалния ... както стане :) .