СГС Тренировка на живо за Бронз: Всеки Понеделник от 9!

• darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,
      Желанието на много от членовете ни (включително и моето) беше изпълнено и вече можем да се похвалим с ежеседмични тренировки на живо за статус Бронз (както и с по две на месец за Сребро) за любителите на кеш игрите и Стратегията на Големия Стак. Тези тренировки ще бъдат водени от мен и тази тема ще се използва за съобщения и детайли относно предстоящата тренировка, мнения и препоръки за миналите и желания за бъдещите.

Нека започнем:

За начинаещите:
      Задължително прегледайте двата кратки видеоматериала в тази тема:
      Видео указание за тренировките на живо

Не забравяйте да задавате въпроси!

Следваща тренировка
      Дата и час: 21.06 Понеделник 20:00-21:00
      Лимит: NL5-NL10 (по-редовните вече знаят, че в началото на всяка тренировка гласуваме лимита).
      Маси: Пълни (По принцип и това е обект на гласуване, но за първата ще си остане така)

Основна тематика: Стойностни залози преди и след флопа.

Не се притеснявайте да изказвате всякакви мнения, препоръки и желания тук!
      (Тренировката за Сребро ще си има собствена тема)

Поздрави,
      darkonebg
  • 71 отговора
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Здравей, darkone
      екстра се получава с тези тренировки.

Аз малко ще изнахалствам и ще те помоля да обърнеш малко повече внимание на играта с ниски покети извън позиция (ранни позиции). Като имам предвид дали да се играят агресивно или по-скоро както е по табличката пасивно, идеята ми е че на тези нива има доста изпуснати играчи и редовно се изправяме с/у мин рейз от BTN, CO или блиндовете, където кол20 не е много удачен вариант според мен.
      Другото нещо което ме вълнува е видовете залози постфлоп, (не само стойностния, но и блокиращ и най-вече C-bet с/у двама или повече платци, на различните бордове).
      И последно, много ми е интересно как разбираш защита на готова ръка на дроу борд, но извън диапазона на опонента, както и ч/р ситуации и полублъфове (флоут) с/у слаби таг играчи ....
      :]

Поздрави :P
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Естествено моя доставчик реши, че нямам нужда от подобна тренировка и се включих за финала, което сами разбирате е отлично начало на седмицата за операторите в кол центъра на "тука има - тука нема ONE"
      Следващия път ще седна в някое OMV :evil:

DAMN!!!
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,
      Съжалявам, че не успя да се включиш. Както и да е

Първоначално публикувано от LiGuru

Аз малко ще изнахалствам и ще те помоля да обърнеш малко повече внимание на играта с ниски покети извън позиция (ранни позиции). Като имам предвид дали да се играят агресивно или по-скоро както е по табличката пасивно, идеята ми е че на тези нива има доста изпуснати играчи и редовно се изправяме с/у мин рейз от BTN, CO или блиндовете, където кол20 не е много удачен вариант според мен.
      Не знам защо мислиш, че кол20 не е удачен вариант срещу минрейз, тъй като имаш шансовете така и така. Може би имаш предвид, че не искаш да ги играеш само за сет стойност.

Другото нещо което ме вълнува е видовете залози постфлоп, (не само стойностния, но и блокиращ и най-вече C-bet с/у двама или повече платци, на различните бордове).
      Блокиращия залог е стойностен :) . Също така продължаващият срещу двама на тези лимити е най-вече за стойност.

И последно, много ми е интересно как разбираш защита на готова ръка на дроу борд,
      това също е залог за стойност

както и ч/р ситуации и полублъфове (флоут) с/у слаби таг играчи ....
      :]
      Поздрави :P
      Това последното (а и предишните като цяло) са по-скоро за тренировката за Сребро. Последния път (и с право) ми се скараха, че обяснявам твърде сложни неща на тренировката за Бронз. Съветвам те да направиш и поддържаш статус Сребро (явно не играеш тракнат) или да ми пишеш за частни тренировки.

Поздрави,
      darkonebg
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Дам прав си, май не са за подобни лимити (статуси) тия въпроси.
      Прав си, че не играя и тракнат, както и че по-сериозно играя SnG & MTT.
      Което значи, че правя много малко ръце на кеш и това ми пречи да коригирам играта си овреме.
      Ако почна да играя поне 15-20к ръце на месец бих помислил за праивит коучинг. За 5-10к ръце мисля, че е оптимално да се закича с един среберън статус и лимит като НЛ25 ...

Поздрави...
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Аз бих казал поне 50к на месец за частния. На НЛ25 сребърния статус ще го постигнеш за не повече от 1к ръце.

Поздрави,
      darkonebg
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Супер! Чак сега видях темата. :f_mad:
      Нищо. Хубавото е, че е всеки понеделник. Надявам се това "8" да означава "вечерта (20:00)". :D
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Надявам се това "8" да означава "вечерта (20:00)". :D
      То това 20.00h си е ранният следобед ...
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Добър час. Мачовете почват от 21:30... Т.е имаш час и половина да се учиш. :f_cool:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Добър час. Мачовете почват от 21:30... Т.е имаш час и половина да се учиш. :f_cool:
      Това ми беше идеята. След световното ще я преместим отново в 21:00 ;)

Поздрави,
      darkonebg
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Надявам се, че последната тренировка е минала добре за вас. Не виждам мнения за подобрението за следващата, така че ще продължим по стандартната процедура.
      Главното нещо, което ще се промени в следващата тренировка е залата. PokerStars временно спря всички френски играчи и по недоразумение беше затворена и моята сметка, а там нямам достъп до VIP support и нормалният надали ще се справи с нелеката задача да прочете три документа до понеделник ;) . Затова и:

Следваща тренировка
      Дата и час: 28.06 Понеделник 20:00-21:00
      Зала: Full Tilt Poker
      Лимит: NL5-NL10 (по-редовните вече знаят, че в началото на всяка тренировка гласуваме лимита).
      Маси: Пълни или къси (И това ще бъде гласувано)

Основна тематика: Полублъфове или агресивна игра с дроус.

Поздрави,
      darkonebg
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Мерси за тренировката. :f_love:
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Следваща тренировка
      Дата и час: 28.06 Понеделник 20:00-21:00
      Маси: Пълни или къси (И това ще бъде гласувано)

Основна тематика: Полублъфове или агресивна игра с дроус.

Поздрави,
      darkonebg
      Здравейте,
      предполагам днес тренировката ще бъде гласувана за къси маси, та ако може към темата да се включи и малко префлоп анализ. Нещо като 4бет vs рестиил с/у редовни играчи без HUD със средни "дроу" ръце.

Пример:

Pre-Flop ($0.10, 6 players) Hero is BTN T :heart: 9 :heart:

3 folds, Hero bets $0.30, SB raises to $0.70, Hero?

Мисълта ми е че не рядко бих колнал тук, но пък редовния донк ме кара да правя глупости в позиция, като често рейзвам залога на флопа без да имам идея къде съм ...

Поздрави ...

П.С. А дали изобщо има тренировка днес ... Гледам това е инфото за предишната :rolleyes:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,
      Тренировки за Бронз ще има всеки понеделник :P
      Тази днес обаче ще е малко по-базова, тъй като в последните няколко се отклонихме от основната стратегия на големия стак.

Следваща тренировка
      Дата и час: 06.07 Понеделник 20:00-21:00
      Маси: Пълни

Поздрави,

darkonebg
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Много полезна сесия и тренировка се получи, за което благодаря и на треньора и на участниците с въпроси.

Нямаше много заплетени ситуации или по-точно darkonebg не позволи такива. Но ми направи впечатление анализа му за селектиране на маси и идеята му за игра с/у регове на което мисля да заложа следващите дни, като самоанализ.
      Освен това в разговор с silent21 разбрах, че това е много важно особено на по-високи лимити, тъй като така позволяваш уин рейта да се увеличава "изкуствено" почти с 30% (в случая на silent21).
      Отделно забелязах двама от редовните в днешната сесия (оная мръсна твар, дето ми дължи пари) и още един враг от Полша, които веднага надушиха как седят нещата и без позиция смениха масата.

Така, че след днешната тренировка ще имам много за размисъл ...

Поздрави.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      @LiGuru,
      И аз така си седя на 4 масички с регове и се чудя що не върви играта... Сигурно и те се чудят същото, и как да си приберем парите. Трябва да се търси рибата!
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Дам дам, така ще да е. Много от малките фактори предопределят цялата ни игра. Днес направих за сефте от няколко месеца 1000 ръце в Кейк на НЛ4 SH, като в началото не подбирах масите и играех предимно с предполагаеми редовни играчи и играта бе много мудна и реита ми бе 3-4/100. След това почнах да разглеждам масите и да проверявам къде има повече ентусиасти.
      Веднага хванах разликата, първо рейта се увеличи много 25/100, но друго ми направи впечатление, някак си редовните се избягваха и след като се отказаха и мен да ме играят се насочиха към парите на по-слабичките.
      Това доведе до две неща:
      Първо си бяхме сложили ред и се изолирахме по ред на номерата с/у донорите.
      Второ много успешно прибирах добавени пари със скуиз, точно поради факта, че на никой не му се занимаваше с мен. За тия ръце имах стат 20/18 агг 3 Сбет 76%.

Та интересно ще ми е, ако на сребърната тренировка проверите дали това е така по дефоут, като се играе на 2 рандом маси и на две селектирани. И после да споделиш лично мнение :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Та интересно ще ми е, ако на сребърната тренировка проверите дали това е така по дефоут, като се играе на 2 рандом маси и на две селектирани. И после да споделиш лично мнение :D
      Не мисля, че има нужда от проверяване. :D Аз след днешната тренировка доста бързичко напусках масите, на които оставахме само регове. (нека се избиват)
      Друго си е рибешкото месо! :s_evil:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,
      Проблемът с PokerStars вече се реши, така че ще е добре да изберем между тях и FTP. Както и да е, по същество

Следваща тренировка
      Дата и час: 12.07 Понеделник 20:00-21:00
      Маси: Пълни
      Основна тематика : Кражби на блиндовете и противодействия.

Поздрави,
      darkonebg
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Днес в колко да налазваме, пак ли в 20:00?