3.3$, 10man, AQ

• IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Ongame Network NL Hold'em Turbo No Limit Hold'em Tournament - t200/t400 Blinds + t40 - 5 players - View hand 2396759
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: t5575 M = 6.97
      Hero (SB): t3045 M = 3.81
      BB: t880 M = 1.10
      UTG: t2660 M = 3.33
      CO: t2840 M = 3.55

Pre Flop: (t800) Hero is SB with A :spade: Q :heart:
      1 fold, CO raises to t2800 all in, 1 fold, Hero raises to t3005 all in, 1 fold

Flop: (t6200) Q :diamond: 4 :diamond: 5 :heart: (2 players - 2 are all in)

Turn: (t6200) 8 :diamond: (2 players - 2 are all in)

River: (t6200) J :diamond: (2 players - 2 are all in)

Final Pot: t6200 Hero shows A :spade: Q :heart: (PAIR QUEEN) CO shows 6 :club: 6 :diamond: (FLUSH QUEEN) CO wins t6200

Тук имам ли кол?
      Оказа се, че ICM не ми дава кол.
      CO - PUSH - 13.3% - 33+ A9s+ A5s AJo+ K9s+ KQo QTs+ JTs T9s
      SB - CALL - 3.5% - TT+ AKs AKo
      Опонента е VP10 / PR10 / 3B4 / CB50
      В такъв момент статистиките ли играят по-голяма роля за решението или ICM?
  • 4 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей IgbrBG,

Ето я калкулацията с HRC.

Ако лошия пушва по Наш, трябва да колнем. Ако смяташ, че ще пушва толкова тайт чак - около 13%, тогава фолд е ОК.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей parodiq,

Това е интересно. Аз нямам HRC и тези калкулации ги правя с ICM Trainer-а на Poker Strategy.
      По-горе бях забравил за въведа блиндовете и се получи малко изкривяване на резултата.
      Сега обаче като въведох числата, такива каквито са и при теб в HRC, пак получавам друг резултат и пак нямам кол. ?(

Както и да е!?!
      По време на игра трудно мога да сметна граничните моменти.
      По интересно за мен е как варират диапазоните на лошите. В смисъл, мога ли да вярвам, че ако опонента е по-тайт, то и диапасона му на пуш е по тайт и обратно, ако е по-лууз, то диапазона му е по-голям. (Тук говоря за пуш/фолд фазата, разбира се)

Поздрави!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Стаковете май не си ги въвел, както трябва. Има някаква разлика в големината им в сравнение с постнатата ръка.

Не знам на какви принципи ги пресмятат калкулаторите. Може да смятат по различни алгоритми и за се получават различни стойност. Близки, но все пак различни.

Колкото за диапазоните, трябва си практика. Аз съм си играл с SNG Wiz и HRC супер много време. Огромно количество ръце съм преглеждал. Както мой така и като правя анализи. Съответно от само себе си идва момент, в които знаеш с добра точност какви диапазони има приблизително опонентите в дадените ситуации. Игра, публикуване на ръце за анализ и самостоятелен анализ с програмите. Това помага най-много.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей parodiq,

Когато записах точните стакове вече доста се добрижи до данните от HRC.
      Дава ми 5,1% 99+ AQs AQo
      Принципно си мислех, че могат да се закръгляват, но явно при калкулациите има също закръгления и се получава изкривяване.
      Най-верятно и двете програми смятат по един и същ начин.
      Като вкарах анте 60 вместо 40, получих точно същите резултати - 5,4% 99+ AJs AQo
      Предполагам, че при теб антето е било 60, като си извеждал данните.

Както и да е. Няма проблем.

Благодаря за насоките.
      Поздрави!