QJ 1.5$ 6макс турбо

• iulian220
      iulian220
      Бронз
      Тука грешка ли е кола префлоп.Флоп - на такива флопове с флъш много обичам да залагам и ме интересува правилно ли е,се пак ако няма флъш опонента едва ли ще продължи.Тука опонента играеше на няколко маси и според мене нямаше да иска да рискува в тая ситуация.

Known Players:
      MP2: 1440 - 48 bb
      MP3: 1360 - 45 bb
      CO: 1485 - 50 bb
      BU: 965 - 32 bb
      SB: 1695 - 57 bb
      BB: 2055 - 69 bb

15/30 No Limit Hold'em Tournament (6 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.0.1217.2

Preflop: Hero is BB with Q:spade: , J:diamond:
      SB posts small blind (15), Hero posts big blind (30), MP2 folds, MP3 raises for 90, 3 folds, Hero calls

Flop: (195 - 6.50 bb) T:heart: , 9:heart: , 3:heart: (2 Players)
      Hero bets 120, MP3 folds, Hero gets uncalled back (120)

Comment
  • 4 отговора
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей iulian220,

В повече случаи аз бих фолднал префлоп. Дори и да колна, то ще го направя с ясното съзнание, че това е най-вероятно -EV кол. Още повече, че ще играем извън позиция.

На тръна, да бих донкнал като блъф и бих се предал при агресия. Ако опонента държи висока :heart: , едва ли ще фолдне на такъв залог, а най-вероятни в тази ръка сме назад.

btw,
      надявам се, не се сърдиш, че пиша по твойте публикации и давам мое мнение. Мисля, че така се получават повече гледни точки.
      Надявам се и при мои постове, повече хора да дават мнения по представената ситуация.

Поздрави!
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      И аз ще изкажа мнение по въпроса, мисля че играчите който играем подобни турнири е хубаво да си коментираме ръцете.

Аз бих фолднал префлоп също, евентуално ако бяха от една боя бих колнал.

При подобни флопове играя по-внимателно, мисля че е един донкбет мооже да се направи и при агресия фолд.
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      Съгласен съм и аз че така стават по добри дискусии.Тука на флопа и на мене тва ми е идеята да се откажа ако ме рейзне или колне.
      Иначе съм доста нов в тоя формат и за тва няма да давам още мнения.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Префлоп:

Кол заради добрите одс, които получаваме е ОК. Все пак ръката е прилично доминирана и затова трябва да сме много внимателни пост флоп. Фолд също е ОК, тъй като е и сей.

Флоп:

Чек/кол на малък бет е ОК тук. На бет около половината пот и повече бих чек/фолднал.
      Не ми харесва идеята да блъфираме. Вярно е че е един вид семи блъф, но все пак бих я играл праволинейно.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: