Отзиви за Близу?

• VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Здравейте,

Реших да видя какви са възможностите за смяна на доставчика на интернет + TV. Досега бях на Мегалан (сигурно 7 години), обаче откакто ги купиха МТЕЛ работите вървят на зле. Постоянно ми преъсва нета и трябва да рестартирам рутера, гледам телевизия и на някои канали картината замръзва и трябва да рестартирам приемника.
      В нашия район опциите са Близу и Виваком. За Виваком чува, че им е зле съпорта и съответно отстраняването на проблемите.

Ще се радвам да споделите вечатления.
  • 14 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей,

За Близу не знам, но от интернета на виваком съм доволна. След като на село проблемите ми средно са 1 на година за около 1-2 дни, предполагам в града ще се по-бързи и експедитивни, и качеството вероятно е по-добро. За телевизията обаче не съм чувала добри отзиви, вероятно техниците им не стават и не могат добре да монтират чинията, защото мои познати се оплакват от прекъсвания на картината и загуба на сигнала, но това предполагам варира според региона. За интернет телевизия - казват че е добра, но само ако си на оптичен интернет.

Може би е по-добре да потърсиш отзиви от съседи.

Успех :)
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Не съм от София, но ползвам Виваком от 3 години и да чукна на дърво - доволен съм много. Съпорта им може да не е най-добрия, но за сметка на това надали ще имаш много поводи да ги търсиш.
    • vaskolucky7
      vaskolucky7
      Бронз
      Няма огромно значение коя е фирмата , важно е каква инфраструктура имат в района . Не питай нас , питай съседите ;)
      Навсякъде е различно .

Кажи от кой град си , странно е да има само 2 доставчика при теб и то точно тези 2 .
    • Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      Първоначално публикувано от vaskolucky7
      Няма огромно значение коя е фирмата , важно е каква инфраструктура имат в района . Не питай нас , питай съседите ;)
      Навсякъде е различно .

Кажи от кой град си , странно е да има само 2 доставчика при теб и то точно тези 2 .
      +1 Самата истина! От най-голямо значение е мрежата в района и броят абонати към съответния доставчик.
    • Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      Аз съм на Мегалан (МТЕЛ) и наистина откакто се казват МТЕЛ качеството откъм стабилност падна значително. Същите проблеми се наблюдават и при мен. Сравнително чести прекъсвания и забиване на рутера (което не съм сигурен дали не е от 10 годишния ми рутер :) ).

Въпреки това не бих ги сменил, предимно заради доброто съотношение down/up, което при БТК и Близу е трагично в полза на даунлоуда.

Отделно при кабелните оператори, ако има много абонати в района в пиковите часове, скоростта е възможно да пада драстично.

БТК съм изпозлвал в Търново, като там стабилността наистина е на много високо ниво. Проблемът е, че ако искаш да изпратиш на някого дори една снимка по скайп усещаш за какво става въпрос :) . Ако играеш и някакви по сериозни игри онлайн също ще е тегаво.
    • Quizer1989
      Quizer1989
      Бронз
      Две години бях на близу и мога да кажа,че това е най-некоректният доставчик в България.Първоначално бях сключил договор за една година,но понеже са измамници ме вързаха за още една година.Имат изключително тромава поддръжка,интернета им прекъвсва постоянно.Операторите ме докарваха до бяс,като ми обясняват едно и също нещо,при положение че не се получаваше.Моят съвет е никога и при никакви условия да не сключваш договор с този доставчик.
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      В София живея, Студентски град. Проверих за НЕТ1, нямат покритие при нас.
    • Cradlea
      Cradlea
      Бронз
      Там по-добра опция от Мегалан едва ли ще откриеш.
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Недей се занимава с тия палячовци от близу. Те са търговци обещават ти всичко и като подпишеш, ходиш да им се молиш. Те и по телезията ги даваха.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от vaskolucky7
      Навсякъде е различно .
      Здравейте, и аз съм напълно съгласен с това.

Също така и мнението ми за близу се припокрива с това на повечето колеги и само ако са единствения възможен вариант "може би" бих склонил да мина към тях.Бил съм при тях 3 години(само за ТВ) и останах не доволен във всяко едно отношение.

Поздрави
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      Здравейте,

От близо 1г. използвам интернет предлаган от Близу и не съм доволен.
      Още в началото като подписвах договора ми казаха, че ще получа обаждане и ще дойдат до 24ч. да ми прекарат интернет + ТВ, а това се случи след 3 дни.
      Като дойдоха им исках паролата за достъп до настройките на безжичното устройство(което ми предлагат безплатно и използвам за интернет), но не ми я казаха.

Интернета прекъсва, не веднъж съм ситаутвал на масите ... провали ми се
      една тренировка, онлайн радиото спира и т.н.
      Казах им за прекъсванията и получих обратно обаждане от поддръжката, че били променили някаква настойка - малко по-добре е сега, но пак не е на ниво.

Обикновено пращат СМС(преди да ти спрат услугата) когато наближи срока за плащане на месеца, но един месец не ми пратиха, а директно ми спряха интернета :facepalm:

Поздрави Iso
    • danail25
      danail25
      Бронз
      Не съм доволен. Вчера пак нямах нет и чак днес се появиха следобяд да си оправят проблема, които впоследствие отсраниха за по-малко от минута.. причината бил токов удар и всичките на етажа нямахме почти 24 часа интернет. Съжалявам, че не го спрях още когато ме разиграваха при преподписването на договора :)
    • VaskataBuci
      VaskataBuci
      Бронз
      Благодаря за отзивите! Днес идваха от Мегалан (наистина не мога да се оплача от съпорта), бута-мута :D човекът, вика ще видим.
      И точно докато пиша сега ми изчезва пак уайърлеса :fuuu:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, VaskataBuci,

Ако ти изчезва уайърлеса, може би проблемът е хардуерен и трябва да смениш модема... поне при мен винаги това е бил проблемът, ако не се оправи след рестарт.

Успех :)