AJs postflop vs reg. Big 20E.

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $3,000(BB) Replayer
      SB ($204,006)
      BB ($316,281)
      UTG ($61,454)
      Hero ($136,914)
      UTG+2 ($175,221)
      MP1 ($64,358)
      MP2 ($14,536)
      CO ($23,160)
      BTN ($55,382)

Dealt to Hero A:diamond: J:diamond:

fold, Hero raises to $6,000, fold, fold, fold, fold, fold, SB calls $4,500, fold

FLOP ($18,375) 3:diamond: J:heart: J:club:

SB checks, Hero bets $7,125, SB calls $7,125

TURN ($32,625) 3:diamond: J:heart: J:club: 5:club:

SB checks, Hero bets $14,255, SB calls $14,255

RIVER ($61,135) 3:diamond: J:heart: J:club: 5:club: K:club:

SB checks, Hero bets $25,775, SB raises to $176,251 (AI), Hero ??????????

Здравей Бах,

Играча е рег. със статистики 18/15 8,1% 3бет като кол оупън-а от СБ му е доста нисък. Това за 500 ръце.

Като цяло си мисля, че на ривъра трябваше да направя по-голям бет.

Какво правим обаче срещу това нещо?! Стана ми супер тъпо, защото играча репва супер тънък рендж за стойност. Дори не знам дали играе KJ от СБ vs УТГ. Май по-скоро не.

Като цяло срещу валю ренджа му не мисля, че бия каквото и да е. В най-добрия случай сплитвам с АJ, което пак не знам дали бута на ривъра, защото все пак съм от УТГ и три барелвам тоя борд, което не знам дали го правя с АА примерно.

Излиза, че, ако му дам дори само една ръка като 88, която да е решил да обърне на блъф, то е кол, но дали го прави.... Все пак съм УТГ...

Можем ли да се замислим за някаква алтернативна линия на игра срещу рег.? Дали трите барела са най-оптимални след като ние почти не три барелваме тук с по-слабо от Jx? Можем ли да вземем три улици от по-слабо от Jx?
  • 3 отговора
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Интересна ситуация!

Префлоп:
      ОК

Флоп:
      Предполагам, че това ти е стандартния размер, затова е ОК.

Търн:
      Не мислиш ли, че имаш по-широк рендж за бет на търна от Jx? Аз виждам бекдор ФД/гътшоти. А и все пак той не може да знае дали не залагаш QQ+.
      Определено по-голям залог за стойност тук!

Ривър:
      Тук наистина става интересно! Малкия ти залог от една страна може да е индуцирал блъф, но като цяло твоя рендж е доста силен тук и не вярвам да виждаме доста слаби ръце тук. Дори не мисля, че е добра идея от негова страна да бута АJ за стойност.
      Кои ръце репва?
      Може да играе така:33/55/КJs/AcQc, а защо не и КК?

Малко по-голям бет/фолд сякаш е най-добре!

А иначе не мисля, че трябва да търсиш някакви по-трики линии, а било дори с/у рег. Все пак ако не търсим 3 улици стойност с тази ръка, с коя? А на търна може да барелваш семиблъфове, защото както ти каза неговия рендж би трябвало да тесен пре.

Поздрави,
      Бах
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей Бах,

Да, като цяло ще заложа всякакви бекдори, които съм пикнал, но идеята е, че не знам дали срещу рег. ще залагам три улици с QQ+ и дали изобщо има много стойност в това въпреки, че не очаквам в неговия рендж за дефенд от СБ срещу УТГ рейз да има много Jx и най-често има някакъв чифтак под валетата.

Точно на ривъра ми стана много странно, защото той не би трябвало да бута и АJ за стойност, защото в моя рендж има KJ/KK, но да кажем, че AJ ше трябва да е най-слабата му ръка, която бута за стойност тук, защото примерно, аз в моя рендж имам от J9s нагоре.

Не съм много сигурен, колко лайт дефендва от СБ и дали не 3бетва ръка като KJs от колкото да я колва, но да предположим, че и тя е в ренджа му. Дали би изиграл така AQ спатии?

Ти с какви ръце бет/колваш ривъра срещу рег. в тоя спот и с какъв рендж 3 барелваш за стойност? Имаш ли 3барела блъф в тоя спот? Въпреки, че то няма много ръце, които да не са се подобрили на ривъра, но да кажем, ако случайно сме бетнали бекдор ФД и на ривъра сме пропуснали?
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Според мен това, че не сме заложили повече на ривъра ни е обърква играта! Просто с по-малкия бет лошия може да е решил да ч/п среден чифт, за да те накара да фолднеш Кх, които вече го бият. Ако бетнем повече, то донякъде ще сме по-поляризирани и лошия ще превръща по-малко ръце в блъфове.

Както сме ги изиграли, АJ е на границата, но за по-сигурно бих направил тайт фолд и бих колнал всеки фул.

А иначе според мен е най-добре да правим 3барела с донякъде поляризиран рендж. Да залагаме Jx+ за стойност и да барелваме всички бекдоорове(ФД/А2,А4), като може да добавим няколко блъфа с оувъркарти(КQs).

Поздрави,
      Бах