Q7o, 2$ 10kGTD, 3 handed

• Stamen90
      Stamen90
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      3 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $2.00+$0.20

Stacks:
      BTN (3,779k) 24bb
      SB (7,159k) 45bb
      Hero (BB) (3,330k) 21bb

Blinds: 80k/160k Ante 20k

Pre-Flop: (300k, 3 players) Hero is BB 7:spade: Q:club:
      BTN says "fine by me", BTN says "so yes", Hero says "Twoballs?", BTN folds, SB says "we could loo", SB calls 80k, Hero says "let's look at the numbers?", Hero checks

Flop: K:spade: 10:spade: 7:diamond: (380k, 2 players)
      SB checks, Hero bets 177k, SB calls 177k

Turn: 3:spade: (733k, 2 players)
      SB checks, Hero checks

River: K:heart: (733k, 2 players)
      SB bets 480k,
      Hero calls 480k Final Pot: 1,693k SB shows a pair of Kings J:spade: Q:heart: Hero shows two pair, Kings and Sevens 7:spade: Q:club: Hero wins 1,693k (net +857k) SB lost 837k

Играча е 34/23 vpip/pfr, 7,3 3bet, aggr fac 2, flop aggr factor 35% za 17 ryce, river aggr factor 60% za 5 ръце само ( приличен играч с малък профит около 2к) , но в случая от не малко значение за мен беше факта че тъкмо бяхме извикали модератор и щяхме да правим сделка всеки момент, както се оказа и впоследствие то стана следващата ръка и той има възможност да окаже доста голям натиск върху мен. Oпределено натиска върху мен е по-голям, а и като цяло ръката му ми се струва нелогична- първо с почти всеки поп, с който ще реши да продължи, би трябвало да рейзне префлоп или най-малко да леадне в този лимпнат пот. С 10ка също често си мисля че ще поведе. След чек/кола му на флопа го слагам на флъш или стрейт дроу, по-слаба 7ца като например 76с, 87с и тн, десетка понякога и много рядко поп. От тези ръца след търна би трябвало да продължат най-вече флъшовете, които понякога ще реши да не ги рейзне веднага а да леадне търна, също така с поп, десетка понякога и стрейгт дроу. С този бет на ривъра и то над половината пот и на такава карта, която за мен почти никога няма да има поп в тази ситуация изиграно ръката по такъв начин, единственното, което ме притеснява е флъш, но мисля че в рейнджа му остават доста повече ръце, които бия и като прибавам и психологическия фактор от предстоящата сделка според мен е ОК плащането, вие какво мислите?
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп можем да се замислим дори и за рейз, ако играча обича да лимпва често за да вижда ефтини флопове. Хубаво е да не му даваме такива възможности, но и чека с толкова слаба ръка е ок.

На флопа аз не бих бетвал, защото не мисля, че постигаме особено много. Предвид това, че е агресивен, очакваме, че той по-скоро залага сам дроу ръцете си, от колкото да ги чек/колва и тук се предполага, че има някаква ШД стойност, или просто е чекнал за да се предаде с някакъв боклук като 65о.

Търна е стандартно.

На ривъра честно казано не знам кое е най-доброто решение предвид ситуацията, която си описал.

От една страна ръката му наистина няма много логика, защото знаейки, че е агресивен, то той би трябвало на флопа да залага Кх/ФД/сетове/два чифта и ръката му доста намирисва на някакъв тъп блъф, но пък го има и тънкия момент, в който, ако случайно се окаже, че той има ръка и загубим тоя пот, то при сделката ще вземем доста по-малко пари предвид, че ще сме с около 15ББ.

Мисля, че като цяло кол-а е ок срещу описания играч и създалата се ситуация със сделката.