Здравейте

• warrior402
      warrior402
      Бронз
      Казвам се Калоян и съм от Видин. Играех много шах, но от миналата година прехвърлих цялата си страст към играта в покера в началото само четях литература и играех фрироли, след 2- месеца направих първия си депозит, но както повечето начинаещи се провалих в първите си опити за играждане на покер банка. Стигнах до един период в който играех по цял ден само покер и не обръщах внимание на нищо друго, без да имам някакви големи печалби, когато в един момент се осъзнах че прекалено много време отделям за играта. Много от приятелите ми започнаха да ми обясняват че трябва да се откажа, че всичко е хазарт. След дълго обмисляне на нещата които се случват с мен стигнах до извода че са прави и аз наистина дотолкова много обичах играта че не издаржах и два дни без да съм играл на живо, он-лине или да съм чел литература или някакви видео материали. След дълга борба със себе си се отказах, казах си "никакъв покер" и цял месец наистина издържах, когато един приятел ме попита дали не искал да се възползвам от 50$ които предлагат вашия сайт, на което след като помислих малко си казах "аз нищо не губя" и реших да опитам след като ми преведоха тези 50$ реших да играя във Full Tilt, понеже преди това играех само в Pokerstars i Everest. След не повече от седмица по два часа на ден си отделях на ден за сесия на 0.50-0.10$, казах си няма дасе превръщам в същия човек от преди. В момента имам 116$ и съм доволен от себе си:)
      Имам обаче проблем с МТТ масите играя турнири много рядко вече, понеже те ме ангажират с повече време, което аз нямам. Когато претърпя някой bad beat, много ми е трудно да се върна към нормалната си игра, започвам да се ядосвам и губя бързо. Същия проблем при cash игрите го нямам, понеже ако стане нещо такова ставам и спирам да играя веднага:) Може ли някой да ми даде съвет как да се справя с този проблем ?
  • 5 отговора
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей, Калояне.

Наистина много интересна история. Хубаво е да видя, че има хора, които могат да спрат с покера за един месец.

Относно въпроса ти - прочети тези статии. Ще ти бъдат полезни.

Пожелавам ти успехи и скоро да стигнеш до по-високи лимити.

Поздрави, Пламен.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей Калоян,

Радвам се, че реши да се представиш. Наистина интересна история. Както то е посъветвал kymura - може да прочетеш статиите от Психология. Тилта е част от играта. Хората са чувстващи същества, а не машини.

Важното е бързо да осъзнаеш, че с в тилт. Това е първата стъпка от излизане от това състояние :-).

Поздрави,

Станислав
    • warrior402
      warrior402
      Бронз
      Много ви благодаря момчета, ще започна от статиите, а занапред съм решил все по-често да пиша във форума и да дискутирам теми. Успех по масите :s_cool:
    • provoman
      provoman
      Бронз
      Здравей Калояне,
      проблема с тилда наистина съществува.
      Аз от скоро съм съм в покер училището и да ти кажа има огромна полза.
      Научих се да се владея частично и ще продължа да се уча.

Предполагам 2ч на ден след работа е достатъчно за игра.
      Ако от това си изкарваш хляба вече нещата са други.

Успех и от мен.

И аз играя щах и бридж , но сега добавих и покера в репертуара си. :s_o:
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от warrior402
      Имам обаче проблем с МТТ масите играя турнири много рядко вече, понеже те ме ангажират с повече време, което аз нямам. Когато претърпя някой bad beat, много ми е трудно да се върна към нормалната си игра, започвам да се ядосвам и губя бързо. Същия проблем при cash игрите го нямам, понеже ако стане нещо такова ставам и спирам да играя веднага:) Може ли някой да ми даде съвет как да се справя с този проблем ?
      Предполагам с времето ще изкорениш проблема.
      При мен в началото беше тежко положението за всяка изгубена стотинка. :D Сега разликата е осезаема. Още не съм "pokerface", но вече не ми пука толкова. Не е като в началото. Сега повече гледам с учуда и насмешка на бед бийтовете. А нервите са ми краткотрайни и не пречат на разсъдъка ми по време на сесия.