AKs 1$ - 6max

• TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em Tournament, 15/30 Blinds (5 handed) - BossMedia Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

SB (t1,515)
      BB (t1,500)
      UTG (t1,500)
      MP (t1,500)
      Hero (Button) (t1,485)

Hero's M: 33.00

Preflop: Hero is Button with K:club: , A:club:
      1 fold, MP calls t30, Hero raises t90, SB calls t75, 1 fold, MP calls t60

Flop: (t300) 6:spade: , 9:spade: , 10:club: (3 players)
      SB checks, MP checks, Hero checks

Turn: (t300) 4:club: (3 players)
      SB bets t300, 1 fold, Hero folds

Total pot: t300

Здравейте!

Мисля че доста слабо изиграх ръката!

Префлоп: Мисля че е стандартно. Залагам 3ББ, защото при залог от 4ББ много често опонентите фолдват или колват с по-силни карти.

Флоп: Контрол на пота, защото не удрям нищо, имам 2-ма опоненти. Проблемът е че борда е много дроус. Може би трябваше линията ми да е (бет/фолд на флоп) и (check на този ривър (пот контрол)).

Търн: Търн картата от части ме подобрява. Проблемът е че опонента запожи пота. Прилича ми на защита от дроус. Може би пуш тук не би било толкова грешно, но все още бяхме в началото на турнира и реших да фолдна.

Как бихте изиграли ръката и какво бихте подобрили?
  • 2 отговора
    • IgbrBG
      IgbrBG
      Бронз
      Здравей TedyTo,

Префлоп: Аз бих рейзнал до 4BB - 120 чипа.
      Флоп: Играя в позиция и тук бих рейзнал до около 200 чипа.
      Търн: Така изиграно тук бих колнал залога на опонента. Имаме 15 аута, за да подобрим ръката си или това е шанс 2:1. Пуш не ми харесва, тъй като рискуваме целия турнир, само на една улица, а в повечето случай бихме отпадали, отколкото да печелим.

Поздрави!
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Само префлоп рейза е прекалено малък. Трябва да рейзнем до около 150 чипа.

Пост флоп ръката е изиграна добре. Няма нужда от продължаващ залог или пуш на търна. Нямаме много фолд екуити на този борд, затова ми харесва пасивния начин на игра.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: