Новия НК

• miken8716
      miken8716
      Бронз
      Здравейте! Мисля, че ще има хора в този форум, които имат позиция по темата ;/
      Моята позиция е, че това ще е абсолютно нелепо ако бъде прието... Така беше 2003-2005г. някъде. Някак си ми се струва, че вървим назад, а не напред :ayfkm Това правителство иска половината от българите да ЕМИГРИРАТ , а другата половина да ги вкара по ЗАТВОРИТЕ!!! Отдавна съм изгубил надежда за нашата мила Родина :(
      Споделих този проектозакон с мои приятели от САЩ, които не ми повярваха и си мислеха, че се шегувам ... :s_biggrin: :f_biggrin:

http://dnes.dir.bg/news/marihuana-nakazatelen-kodex-15998597
  • 9 отговора
    • chokata
      chokata
      Бронз
      Следва продължение ........пушене и пиене 2-4г кражби и убииства условнa :facepalm:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, miken8716,

Не съм чела за какво иде реч, затова не мога да го коментирам, но ако имаш забележки, законите се обявяват за публично обсъждане, така че винаги можеш да изразиш своите съмнения и критики. Също ако се позаинтересуваш от американските ти приятели ще видиш, че там е масово явление хората да засипват конгресмена си с въпроси, искания и т.н.

Това от една страна
      От друга страна САЩ е последната страна, с която аз бих правила сравнение поради дълбоките разлики във всеки аспект :)

Елена
    • Aliv9191
      Aliv9191
      Бронз
      При положение ,че "рапарът" Сто Кила,свиваше марихуана в "шоуто" "Къртицата", за какво говорим,за това че всеки 2-ри тийн редовно пуши марихуана? Но това да ни беше проблема и по-спешни има за решаване.
      Преди време четох за планът "Ран-ът" и малко или много се изсмях като го видях,но започвам да се чудя,дали съществува или просто сме твърде лесни и позволяваме да правят каквото искат с нас.
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      законите се обявяват за публично обсъждане

Това го знам, но силно се съмнявам, че ще има някакъв ефект. Управляващите грам, ама грам не ги интересува какво мислят гражданите. За Бога, та те влизат и излизат със ЖАНДАРМЕРИЯ в Парламента :f_eek: :f_eek: :f_eek: Единственото, което ги интересува е да са на власт. Надявам се между тези 240 кратуни да има някоя друга трезво мислеща и законът да не бъде приет.
      Това дали аз пуша или не няма значение. Скоро ще завърша фармация в София. Може би гледам по малко по-различен ъгъл на нещата. Рядко ми правят впечатление проектозаконите и законите в България, но този път просто мисля, че прекаляват. Да криминализираш зависимите(болни хора) и да лишиш онкоболни хора от лекарство, което би им помогнало доста - е не мога да си го обясня. Доколкото знам в Румъния медикал канабиса е легализиран... (може и да се бъркам).
      Просто реших да изразя мнението си по този въпрос ;/ Съжалявам ако съм утекчил някой.

Поздрави!
      ПС: Тези, които пушат да внимават повече :pokerface:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, miken8716,

Навремето, като бях студент, имах един доцент по анатомия, който беше много разочарован на редовните сесии, защото само 1/3 се явяваха на изпит, та той казваше: Първото и задължително условие да си вземете изпита, е да се явите на него. Ще го перифразирам така: Първото и задължително условие да те чуят, е да кажеш мнението си. Ако не го кажеш - никой няма да те чуе. =)

Aliv9191: Хората предпочитат да вярват във всичко друго, но не и в очевидното :) Аз вярвам, че пролетта и лятото ме гонят генно модифицирани комари, за да ми слагат ваксини, които не искам. :coolface:

Успех на масите
    • achko
      achko
      Бронз
      Всъщност повечето от тези статии не са коректно написани. Цитират член от НК, който се отнася за високорисковите наркотици (хероин, кокаин и т.н.):

1. когато предметът е високорисково наркотично вещество или аналог на такова вещество – с лишаване от свобода от една до шест години, като съдът може да наложи и глоба, и лишаване от право по чл. 60;

А не този за рисковите наркотици (тоест леките), който гласи:

2. когато предметът е рисково наркотично вещество или аналог на такова вещество – с лишаване от свобода до пет години, като съдът може да наложи и глоба, и лишаване от право по чл. 60, ал. 1.

Малка, но съществена разлика е, че в единият случай има минимално наказание от 1 година, а в другият няма такова. Накрая, както Елена написа, ако имаш мнение - изрази го! Цитат от страницата на Министерството на правосъдието:

Очакваме Вашите мнения, коментари, предложения на адрес nk@justice.government.bg.

Поздрави,
      achko
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Aнгеле, много ги разбираш.
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от freax0r
      Aнгеле, много ги разбираш.
      А много си падам да чета закони просто. :D

Пък и журналистите обикновено преписват едни от други и пропускат да прочетат закона. Пример ТУК.

Поздрави,
      achko
    • nsavov
      nsavov
      Бронз
      Въпросът не е върху това дали сме 'консервативна' държава и дали управляващите са със закостенели, стари разбирания. Напротив - законите за наркотиците не са предвидени за контрол върху тях, а за контрол върху това кой ще печели от тях. Монопол...