Veni Vidi Vici (HT HU)

• willyking
      willyking
      Бронз
      Здравейте. Реших да започна блог, следствие на темата, която бях пуснал за следването или покера. Подробностите ще спестя, който иска може да я намери, направо по същество.
      Започвам с 50$ в покерстарс, като формат 0.50/360 и 0.50/180. 100БИ като цяло според мен са малко (ако искаш да се храниш от това), но форматите на 0.25 хич не ми допадат. Все още като точен формат не съм се ориентирал, но ще се грайнди на снг и дай боже ако успея да направя солидна банка и МТТ (мечта да бумна мтт с 4-5 цифрена сума). Като тактика, мисля да не използвам таблиците на покерстратежи, ще играя много тайт (дори може би прекалено), но ако се наложи ще прибегна и до тях. За обем ми се ще 150 турнира на седмица (не знам дали са много или малко, вие трябва да кажете), но с такава банка не се знае дали ще стане при евентуален даунсуинг.
      В момента не се сещам за нещо друго, тия дни ще започна и с турнирите.
      Надявам се да бъда тук още дълго време. :)
  • 41 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, willyking,

Пожелавам успех на блога ти, както и постигане на целите, които си си поставил :)

Елена
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей !
      Хубаво е да спазваш таблиците , защото ако играеш прекалено тайт в доста от игрите блинда ще те "изяде" може цял турнир да не ти влезе АА примерно...

Успех с целите !
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Успех!!! Ще се следи с интерес. Само постоянство се иска и ще станат нещата.Основно най-важното е да не тилтваш на тия лимити.Не залагай толкова на обем,а гледай да си доволен от играта си.
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Привет ,

Ако сега започваш да играеш сериозно много е важно да не очкваш нещата да се случат бързо . Нагласата ти в особено в началото би трябвало да е за учене , а не за $$$ . Пробвай да учиш някакви неща , после да ги "тренираш" по масите , после да учиш нови и т.н. , като се опиташ да приемеш, че ще правиш грешки и най-вероятмо няма да се изстреляш до хай-стейкс за няколко месеца.

Сипвам ти го този акъл , защото поне на мен липсата на видими резултати (изразени в осезаеми печалби) ми действаше много демотивиращо в началото и чак след време разбрах , че не е трябвало да се сдухвам :)

Като казвам начало, имам предвид дълги и тежки месеци :D .

Здравей ! Хубаво е да спазваш таблиците , защото ако играеш прекалено тайт в доста от игрите блинда ще те "изяде" може цял турнир да не ти влезе АА примерно... Успех с целите !

+1

Няма нужда да откриваш топлата вода .Научи някакви солидни основи, практикувай и с времето ще започнеш да играеш покер :) .

gl
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      Първоначално публикувано от willyking
      Ха дано :D
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Първоначално публикувано от NataliaBerk
      Ха дано :D
      Ама надали? :D

И преди съм играл покер момчета, изчел съм всичко тук, на 0.50/360 имах доста голям рой, изтеглих някой друг долар от там, после започнах с 20$ 1.5$ КО, там също вървях добре, за седмица се дигнах на 70$, но поради липса на обем и може би лошата ми игра успях да падна на 25$ и изтеглих всичко. От тогава не съм играл. Все пак ще започна с таблиците, вероятно е по-добре да започна от най-базовия покер, въпреки, че смятам, че не съм хептен newbie, може да се отрази добре.
      Тия дни ще започна с турнирите.
      А като обем за седмица, колко е ок да се правят? И 150 малко ли са ?
    • sayoyeah
      sayoyeah
      Бронз
      Здравей,

успех с целите и блога!

Като гледам си се ориентирал към големите снг турнири. Преди 2 седмици грайндех на 180 0.5$ има много слаби играчи реговете са 5-6, ако влезнеш в топ3 профита е доста, но аз лично изпитах и вариацията ,която е доста голяма при тези турнири дълго време може да не стигаш до финална маса и това е доста демотивиращо в началото.

Съвети мога да ти дам колкото искаш, но на мен най-много ми помогна като си промених нагласата за този тип турнири и играех за 1во място без значение дали съм на балона или преди финална маса не мислех за риска, а за това как да си увелича стака.Доста добре го е описал 1 колега в блога ми всичко зависи от пейструктурите.

Поздрави, Марто
    • sayoyeah
      sayoyeah
      Бронз
      А като обем за седмица, колко е ок да се правят? И 150 малко ли са ?

няма значение бройката играеш докато си в кондиция, за да не правиш глупости. всичко е строго индивидуално относно времето игра и брой турнири. аз играех около 30 на ден.
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Не се зашивай супер много. Прекалено тайт играта ,тип скала според мен не е почеливша, особено в старс с огромна вариация. Играй според опонентите, ако ползваш ХМ или ПТ ще видиш колко е лесно да се пазиш от такъв тип опоненти, които играят много тайт и просто им фолдваш повечето пъти. А така и най-боли ,чакаш 2 часа АА КК , идват и те събират с 33 ;)
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Благодаря за съветите момчета. :)
      Преинсталирах си компютъра преди 2 дни и умният аз съм забравил да си кача инстала на покерстарс на флашка, та сега ако някой би бил така добър да ми го прати, ще съм благодарен. =)
    • sayoyeah
      sayoyeah
      Бронз
      Влизаш в покерстарс през hidemyass.com и си го дърпаш без проблеми :)
    • amirati
      amirati
      Сребро
      Благодаря за съветите момчета. :)
      Преинсталирах си компютъра преди 2 дни и умният аз съм забравил да си кача инстала на покерстарс на флашка, та сега ако някой би бил така добър да ми го прати, ще съм благодарен. =)
      https://www.dropbox.com/sh/g0qktd34rokdghj/3nduOS5R64

Тук ги има, Старс, Тилт и 888
    • willyking
      willyking
      Бронз
      15x 0,50$ 180/360 mix -$6,74 ROI -89,87 ITM: 6,67

Хич не е розово, като цяло губя флипове стандартни, съкват ме тук там, но няма как. Не се тилтвам, което е добре.
      За 15 турнира, само 1 в парите, отпаднах преди ФТ, което не е много добре, надявам се следващите да са по-добри.
    • willyking
      willyking
      Бронз
      6x tourneys - +$13.20 ROI 440 ITM: 16,7

Днес добре от към профит, обема обаче пак е много слаб. Едно влизане в парите, като то ми донесе 2рото място на 0.50/180. Хедс-ъпа го загубих с А6с с/у 85о за жалост, но пак съм доволен. Тъкмо се бях отчаял и последния турнир ги разпорих.
      Разбрах, че не е толкова лесно колкото предполагах, но мисля, че с тайт игра и много обем може да се бият тия турнири. Не знам дали да спра да играя 360човековите, тъй като там нямам кешване още. Като цяло тия турнири ми направиха впечатление, че е пуш/фолд и кражба на блиндове. Може би по-комфортно би ми било на бавните, заради начина по който играя, но не ми се слиза на 0.25 центовите, въпреки, че днес по време на игра го обмислях. Нещо тия 100бай-ина не ми вдъхват нужната сигурност, не знам.
      Вече ще ъпдейтна на 50 турнира, надявам се роя да е над 100. :)
      Поздрави.
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Не знам дали тук някой ще го види, но все пак.
      Искам да попитам за ХУ микро нивата, като визирам най-ниското 1.5$ в покерстарс. Много ли са вариативни и бият ли се лесно? Колко БИ са необходими да започнеш и на колко хиляди турнира се гледа дали си печеливш играч? Видях няколко блога на момчета, които играят много ХУ, но реших да не им спамя глупости там. Питам, защото отдавна имам мерак да се пробвам там и в момента ми е малко препълнена програмата и не мога да играя толкова колкото трябва и искам, а за хубава сесия ти трябват поне 4 часа игра на мтт-тата. Та затова.. да се върнем на по-горните въпроси, ще се радвам някой да види и да коментира.
      Благодаря предварително.!
    • sayoyeah
      sayoyeah
      Бронз
      по-добре пиши в блога на някой ХУ играч едва ли ще му е проблем да ти отговори на 2-3 въпроса :) )
    • genarr0
      genarr0
      Бронз
      Вариативни са да, но ако имаш добра банка и познания във формата няма да имаш проблеми. Ако ще играеш на 1.5$ мисля че и 50 БИ би трябвало да ти стигнат, разбира се колкото повече, толкова по-добре. Мисля че 4-5000 турнира е добър семпъл за да се определи приблизителният ти РОИ, но ако играеш на ниски нива не е нужно да направиш толкова игри, ако биеш противниците, натрупаш банка за горния лимит и мислиш че надиграваш играчите можеш да се качиш и преди да си направил 4К турнира да кажем, а и нивото на играчите до 15$ почти не се различава.
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Здравейте грайндари. Не бях активен в форума нито пък по масите, четях само форума и сега имам молба към вас. Бих ви бил благодарен ако споделите добрите фрийроли в момента по залите. Надявам се да бъде видян поста ми, за да не пускам нова тема. Благодаря.
    • willyking
      willyking
      Бронз
      Нещата стават сериозни, след 2 месеца на ново място, ново жилище и куп нови разходи. Няма повече време за шеги и загачки, не леката и трудно постижимата мечта все още живее. Имам малко спестявания, от които голяма част ще отидат за разходи по колата и колкото останат.. ще ги инвестирам в моето покер развитие. На всички ни се иска да прескочим ниските лимити и директно да вилнеем по високите лимити и да качваме приятните за окото графики, като повечето стабилни момчета от форума, но уви.. За формата - не знам. Много ми е трудно да преценя на микро нивата, но като цяло съм останал с впечатлението, че не мога да запазвам концентрация дълго време и съм склонен за секунди да си пре*ба цял турнир. Имам големи мераци към кеша и хиперите ху, ако се намери някой успешен, който има желание да ме вземе под крилото си и да ме наблюдава какви ги върша, за мен е добре дошло.
      Имам едно запитване към вас за зала, с добра промоция в момента.