Има ли смисъл от игра със play money?

• rainfallsnk
      rainfallsnk
      Бронз
      Здравейте,
      бих го постнал това във " Мислиш, че въпросът ти е глупав? Задай го тук!", обаче имам повече от 1 въпрос и също така, най-вероятно ще има малка дискусия, затова правя нова тема.

Малко background:
      Скоро започнах да играя покер в ПК (изгледал съм доста coaching клипове и стратегии главно за microstakes в ПК, stats huds и тн.), все още не съм направил депозит на $ и честно казано не съм и много уверен във уменията си, затова играя play money на нискитe stakes, не съм събрал много банкрол все още.

Проблемът със който се сблъсквам е че на тия стакес(може би целия плей мони е така), е че никой не играе със никаква стратегия, никакво мислене и тн. Сигурен съм, че сте на ясно как стоят нещата там.
      За да печеля, просто е нужно да си отворя 5 маси, фолд-вам всичко освен pairs, AK, AQ, AJ, в такъв случай просто дигам колкото е пота ако хитна нещо на флопа, всичко живо call, all in, пак цялата маса call и....
      Няма как да се направи абсолютно нищо със по слаби карти, щото дори и да репрезентвам quads пак цялата маса ще call-не.
      Сигурен съм, че т'ва няма никаква прилика със real money.Има ли изопщо смисъл да си губя времето със тоя play money?

"Планът" ми е да играя play money, докато мога стана способен да разчитам масата бързо и както трябва, да не пропускам basic shit, и да започна да играя microstakes real money, да се уча там.

Добър избор ли правя, или ще е по-добре да си стакна първо голям банкрол на play money(имам чувството, че това ще ми навреди повече от колкото ще ми помогне)?

И още едно нещо, за което видях отговор тук, обаче все пак да питам, акаунта ми в ПК е стар, затова мога да депозирам, нали няма да имам никакви проблеми със теглене и тн.?

Приятна вечер и благодаря за отговорите предварително.
  • 14 отговора
    • bonev70
      bonev70
      Бронз
      В покера има много видове игри,формати и лимити.При тях както могат да се открият някои прилики,така могат да се открият и доста разлики.
      Единствената прилика на play money с реалните пари са 52 карти.
    • THUGSTYLE93
      THUGSTYLE93
      Сребро
      Според мен е безмислено да се играе с виртуални чипове. Много по-добре ще е да играеш фриироли ,където се печелят реални пари. Междо другото Старса много алчни станали виртуалните чипове се купуват не се безплатни вече ,супер смешно ми стана като го видях това.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Здравей !
      Плей мъни можеш да цъкаш , за да научиш самата игра и правилата й.След като вече си се запознал с нея , можеш да продължиш да си цъкаш за кеф , но ако искаш покера да ти е професия в даден момент просто остави плей мъни ...
      Не можах да разбера в коя зала играеш. Ако е покерстарс , погледни промоциите и депозирай .След депозита имаш опция дори да не играеш веднага с парите си , а да поцъкаш фрироли.
      За 1ви депозит ще получиш и допълнителни награди. Играта на фрииролите също е много странна и няма много общо с "истинската" , но все пак ще научиш нещо.
      Ако си се ориентирал към кеш игрите , прочети статиите , които ти позволяват статуса , поразрови се за някоя книга и играй ..
      Спазвай управление на банката !

Това е от мен , ако имаш въпроси питай ...

Успех ! :s_cool:
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, rainfallsnk

Добре дошъл във форума ни! Аз се казвам Иван и съм модератор тук.

Моето мнение е, че да играеш с play money е единствено за губене на време и едва ли можем да се научим да играем покер с тях.

Предполагам с ПК имаш предвид PokerStars ?
      Ако е така, щом имаш стара сметка няма проблем да депозираш/тегли и играеш в залата.

Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК.

Поздрави,
      Иван
    • rainfallsnk
      rainfallsnk
      Бронз
      AApostolov,
      залата в която играя е PokerStars, 9max no limit hold'em мисля че се казва точния тип, предполагам, че трябваше да го спомена това в първия ми пост.
      И честно казано, имам свободно време и нужда от още някой лев, затова реших да се заема със покер.
      Изтеглих си pdf-a на The Theory of Poker, ще я прочета в скорошните дни.

Здравей, Иван,
      Да, имах предвид PokerStars, и точно със това впечатление останах след игрите ми със play money.

Определено ще съм активен тук, след малко ще се представя.

Мерси за бързите отговори, точно това ми трябваше.

Лека вечер.
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      Play money са за свикване със софтуера, изпробване на някоя функция и други неща от този сорт, или ако искаш да играеш само на тях за кеф. Да учиш реалната игра на тях е напълно безмислено, дори вредно. Не само, че няма да научиш нищо, но ще добиеш съвсем погрешна представа за играта, което ще ти струва много, когато се преместиш на истинските пари. Много по-добре е да се започне с фрийроли и на микролимитите, което няма да ти струва чак толкова много като пари, но ще ти даде много като опит.
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Има ли смисъл да играеш белот без да броиш точките?
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, rainfallsnk,
      Моето мнение е малко по-различно - според мен има смисъл да играеш с виртуални пари 1-2 дни, ако никога преди това не си играл покер. Казвам го от личен опит - като не знаеш нито ръцете, нито силата им и ако трябва на флоп, търн или ривър да се ровиш да видиш каква точно ръка си направил, по-добре е да се упражняваш с виртуални пари, вместо с реални. Но ако преди това си играл покер и знаеш основните неща, мисля, че е безмислено.

А за формата, който играеш, мога да ти препоръчам следното:

:spade: - стратегически статии (статиите ги има и във видео формат, така че просто избери кой метод на учене предпочиташ)
      :heart: - тренировки на живо (а ето и как да посетиш тренировка на живо: цък)
      :diamond: - видеоматериали (в момента са избрани само тези, които са за начинаещи и до NL10 вкл.)
      :club: - анализ на ръце за СГС (а ето и как да публикуваш ръце: цък)

Успех на масите :)

Елена
    • bonev70
      bonev70
      Бронз
      Първоначално публикувано от THUGSTYLE93
      Според мен е безмислено да се играе с виртуални чипове. Много по-добре ще е да играеш фриироли ,където се печелят реални пари. Междо другото Старса много алчни станали виртуалните чипове се купуват не се безплатни вече ,супер смешно ми стана като го видях това.
      Ако това е вярно има доста логика.Aмериканците като нямат право да играят с истински пари защо да не си плащат да играят за удоволствие.От друга страна ще има по голям смисъл да се играе ако ти струват пари тия чипове,а сега всички са на флопа и играят до края което обезмисля играта.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Аз забелязах едни нови турнири с вход виртуални пари който се равнява на близо 200$.Да си призная не съм запознат с виртуалните пари и дали могат да се продават или само се купуват. Но този турнир е нещо като съндей милион по вход :coolface:

Може би има смисъл за някой напълно начинаещ,да се опита да стигне до там и да тренира и тогава да почне на истинските .....
    • demskoto
      demskoto
      Бронз
      Има смисъл колкото да научиш технически някоя нова игра, кои ръце се играят, да видиш някои типични сценарии и тн. В Старса Other>Mixed Games>8-game is da shit. Преди 5-6 години много обичах да цъкам 8-game и беше ползотворно че научих игрите, гледам и сега си има екшън/трафик.
      Направо си губиш времето човече с play money НЛ Холдем и то 9-handed. Там са най-слабите. Да не говорим че играта е толкова пасивна и приятелска - лимпове, колове. Позволява ти се да виждаш флоп, next card евтино. После като минеш на истински пари изчезва тази "доброта".
      Така че това ми е мнението, докато депозираш по-добре научи други игри - омаха, разз, стъд, 2-7 и тн. На плей мъни си създаваш леко грешни навици, от които ти се налага да се отървеш като заиграеш на микронивата. Но не е съвсем безсмислено упражнение. Успех
    • nsavov
      nsavov
      Бронз
      Има ли смисъл животът? Да - и това е да играем покер с плей мъни. ;)
    • backbea
      backbea
      Бронз
      От старса могат да се купуват чипове, но е против правилата да се продават. Но за сметка на това срещам доста теми из 2+2, в които се предлагат някакви сайтове (доколко читави, това е друг въпрос) купуващи виртуални чипове от старса.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Масите с виртуални пари могат да бъдат ползвани само да се ориентираш и запознаеш със софтуера на злата, преди да депозираш в нея.

От там нататък - както са ти казали останалите, само загуба на време (освен ако не целиш развлечение) и е в пъти по-добре да се играят фрийроли, защото има не малко играчи, които са започнали с такива и изградили покер банките си по подобен начин.

Така че най-добре почни с това: http://bg.pokerstrategy.com/strategy/mtt/1558/1/ :)

Поздрави,
      Александър