Storm 6€+R AKo

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $500(BB) Replayer
      SB ($19,525)
      Hero ($31,286)
      UTG ($11,375)
      UTG+1 ($30,055)
      UTG+2 ($13,875)
      MP1 ($17,975)
      MP2 ($29,522)
      CO ($61,080)
      BTN ($14,427)

Dealt to Hero K:heart: A:club:

UTG calls $500, UTG+1 calls $500, fold, fold, MP2 calls $500, CO raises to $3,475, fold, fold, Hero calls $2,975, UTG raises to $11,350 (AI), fold, fold, CO calls $7,875, Hero raises to $31,261 (AI), CO calls $19,911

UTG е 26/8 за 53 ръце, CO е 44/25 за 109 ръце, 75% сбет.
      В момента на ръката не съм сигурен какви статистики имах за СО.
      След този огромен изолиращ рейз реших само да колна и ако ударя флопа да се стаквам. Имам отличен стак и не ми се рискуваше на флип срещу рибата. Когато УТГ пушва и СО колва не мога само да колна, защото се обвързвах към пота, а с АКо искаме да видим 5 карти (както казва бах22). И въпросът е пуш или фолд?
  • 3 отговора
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Аз не виждам защо само колваме първоначално?

Вероятно срещу този тип играч просто бих превъртял с АК и бих се стакнал, защото не очаквам много често с този огромен 3бет да има АА/КК, а и ние блокваме. От друга страна не бих се учудил супер много, ако CO ни се стакне с ръка като AQ предвид турнира и залата.

Кол префлоп с АК в тази ситуация е доста слабо според мен, защото като цяло играем с идеята да ударим флопа, което няма да се случва супер често и плащаме прекалено много чипове за това според мен.

Или директен фолд префлоп след 3бета, или 4бет с идеята да се стакнем срещу рибата.
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Подобни високи изолиращи рейзове от риби не предполагат фолд префлоп. Той със сигурност има в диапазона си AQo, дори и AJs, но най-често има средни чифтове, като цяло срещу диапазона му стоя добре, но не го доминирам тотално. Срещу диапазон KK-77, AJs+, AQo+ съм точно флип. Но трябва ли да рискувам да флипвам срещу подобен тип играчи за 60ББ? Все пак в пота има само 6 хил.чипа, които в сравнение със стака ни не биха били супер ценни.
      Както го изиграх рискувам 7ББ, наистина не виждам винаги 5 карти, но пък запазвам добър стак и винаги мога да намеря по-добра ситуация за да се стакна срещу рибата.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Ако мислиш, че не стоиш добре срещу ренджа му префлоп, то тогава имаш доста лесен фолд според мен.

Кола е може би най-лошата възможна опция тук поне според мен, защото колваме супер много чипове с на практика drawing ръка и на всеки флоп, различен от Ахх/Кхх сме чек/фолд и рибата без да го осъзнава ще печата пари от нас всеки път, когато сбетне.