Една Рибка Не Иска Да Е Вечно Риба

• Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Здравейте всички!

Научих за този сайт от един приятел и веднага реших да се включа. Намерих много полезни неща, както и изгледах много от видео материалите, достъпни за моя статус. След като преминах теста получих и така желаните $50 начален капитал - в Cake Poker.

Точно това е и причината да отворя тази нова тема. Опитвам се (както всички други) не просто да залагам с тези "пари", а и да се науча как трябва да се играе за да се печели от покера. Много ми помогна "bankroll protection"-а, който е зададен заедно с началния капитал. Така с доста четене и практика успях да направя от тези $50 - цели $95, като игрех по СМС /статегия на мялкия стак/ на нива 0,05-0,10$. След това обаче сгреших като се пробвах на същия лимит, но по СГС /стратегия на големия стак/. Получих бърз урок и след слаба игра, съчетана с тилт, паднах до $14. След това ми костваше стращно много усилие да достигна до невероятните $107. Помислих, че не трябва да допусна предишната си грешка и отново глупаво да си раздам "парите". Опитвах и МТТ и СНГ / с мах вход $1/ Но МТТ са само 2 пъти на ден??? А за да започне СНГ с 30 души се чака 4-5 часа??? За съжаление няма ДОН турнири с вход $1 в Cake Poker. Както и да е - опрях отново до кеш играта. И отново паднах под $50, и то точно когато си помислих че играя по-добре отколкото в началото. Това, за което ви пиша всичко е че очевидно не се справям добре сам.

Много пъти съм искал да споделя с някой по-напреднал играч някоя ръка, дори съм се опитвал да направя видео запис на някоя сесия, но не се получи, а и не знам как и на кого да го покажа. За това се обръщам към всеки който иска да каже по нещо или да даде някой съвет. Около мен няма с кого да говоря по тази тема и така ми се струва, че съвсем скоро ще изфукам и останалите ми вече около $40 в сметката. Продължавам да следя и да гледам всички материали в сайта, но очевидно това не е достатъчно.

Вярвам, че съм попаднал на подходящото място и е въпрос на време да се намерят доброжелатели :)

Поздрави: Даниел
  • 15 отговора
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Злато
      Първо трябва да решиш какъв формат да играеш?.?
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Не знам кой е най правилният формат. Определено искам да игра и турнири, но както казах в Cake Poker нямам голям избор. Остава ми да играя само кеш на Texas NL на 0,02-0,04$ - възможно най-ниския лимит.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Относно споделянето - слагай ръце за анализ и си направи блог в определените за това секции от форума. Там си помагаме взаимно и споделяме...
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Здравей!

Теб съм те засичал на NL10 SH, което не е хубаво, щом нямаш банка. Най-добре почни да играеш на НЛ4, за предпочитане пълни маси и играй ABC. Прегледай и видеата за статус бронз и сребро, както и статиите.

Поздрави.
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      moodkiller: Не знам как да си направя блог, но ще опитам!

kymupa: Да, правилно си забелязал. Вече играя на НЛ4 на пълни маси. Днес вече ми взеха 12$ :( . Какво е АВС?

Има ли начин няякой път като играя да ме наблюдавате - поне 10-15 мин.?
    • PokerConsole
      PokerConsole
      Бронз
      Вземи си малко почивка преди да продължиш.Изчакай да видиш тази тема как ще се развие и да намериш точният човек който да ти даде насоката и всичко ще си дойде на мястото.

Поздрави
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Negreanu1976
      Има ли начин няякой път като играя да ме наблюдавате - поне 10-15 мин.?
      Има. Когато потребители се уговарят за sweat session - гледай и ти да се "набуташ" някак и поне да погледаш, ако теб не те гледа някой. Има и тема за Sweat sessions.

АBC poker = начален/стандартен покер, първите букви от азбуката означат, че е като за начинаещи и да не се отклоняваш много много от този стереотип. ( ако съм го обяснил лошо, не ми се смейте много, защото ми е изключително трудно да намеря подходящи думи за обяснение :D )
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Злато
      С две думи играеш тайт агресивно и математически правилно.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      @Negreanu - дай си скайп и ще ти пиша някой път като съм свободен, тъй като сега гледам да играя повечко.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Даниел,

Хубаво е, че си решил да потърсиш помощ във форума. Виждам, че нашите членове са се отзовали, за което им благодаря!

Силно те съветвам да се възползваш от анализаторкисте форуми и да публикуваш свои ръце. Това е един отличен метод за откриване на грешките и подобряване на играта ти.

Поздрави,
      Деси
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от DessiP
      Силно те съветвам да се възползваш от анализаторкисте форуми и да публикуваш свои ръце. Това е един отличен метод за откриване на грешките и подобряване на играта ти.
      А и още нещо - няма да е лошо да присъстваш и задаваш въпроси на тренировките за формата, който си избрал. Те са за да се учиш. ;)
    • yolov
      yolov
      Бронз
      @Negreanu1976

Прав е moodkiller, съветвам те да следиш графика за тренировките и да се включиш там, да гледаш и да задаваш въпроси. Има тренировки за различни статуси и покер формати.

Успех!

Поздрави,
      yolov
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Първо исксм да благодаря на всички за помоща!

kymupa: скайпа ми е dani-zaiobaio

Относно тренировките, следя ги до колкото мога. Много са ми полезни,
      но като играя аз нещо не се получава :(

Не съм поствал ръце във форумите, но ще опитам и това.

По скоро бих искал да направя едно видео или някой да ме гледа
      докато играя ( например през скайпа )

До скоро:
      Даниел
    • Negreanu1976
      Negreanu1976
      Бронз
      Здравейте отново!

Не ми остава много време за игра, но затова пък чета е гледам всичко във сайта. Особено полезни са ми видео мателиалите. Тоест използвам момента да натрупам повече познания. Ще видим какво ще стане като започна пак да играя :f_cool:

Поздрави:
      Дани
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Negreanu1976,

Видеоматериалите наистина са с много висока образователна стойност и се радвам, че и ти си достигнал до този извод.

Успех по масите!

Поздрави,
      Деси