Покоряване на Fixed Limit.

• vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Здравейте. Казвам се Владо и това май ми е първият целенасочен пост във форума, даже нова тема правя.... Играя от 2 години покер но не сериозно, просто покера ми е като хоби и е добро разпускане вечер след работа. Отделям по около 1-2 часа, понякога 3-4 когато ми се доиграе. Затова сериозни мнения и анализи от мене не очаквайте :) А пък като хоби е и допълнителен доход, което е добре. Може да е с малки суми месечно но пък е приятно да вземеш от друго място пари освен заплатата си :s_cool: :s_cool: Големи печалби нямам - големи надежди също. Мисля, че ще си остана средностатистическа риба :f_cool: :f_cool: :f_cool: Ще видиме, ако нещата потръгнат добре до края на годината - догодина ще решавам кое да ми е приоритет. Покера или работата. Отначало се ядосвах когато ми бият силни ръце с боклуци но сега вече не е така. Гледам спокойно на нещата и нищо не може да ме накара от яд да метна мишката по пералнята, да ритна принтера с крак или да трясна клавиатурата в бюрото...Доскоро играх във ФуллТилт - СнГ и малки МТТ-та, но оттам един слънчев ден получих мейл, че ми блокират акаунта, защото са ме подозирали в мошенничество ?( ?( ?( . Неразбрах какво съм прегрешил и на кого съм попречил с моите 1-но и 2- доларови турнири ама както и да е. Също така и ми конфискуваха банката... Преговорите със съпорта до нищо не доведоха и аз плюх на всичко и почнах да играя в ПокерСтарс. Ника там ми е - Vlado81bg.

ФЛ почнах да играя от около 2 месеца. Играя пълни маси.Бяха ми останали в ПокерСтарс отнякъде 8 долара и започнах да играя с тях. А пък се оказа че и сметката ми е тракната към ПокерСтретиджи. Така че, добре че ме махнаха от ФТ. Почнах от 0.02/0.04 цента и като направих 30 долара почнах да играя 0.05/0.10 цента. Ето тука вече не ми е ясно и искам да попитам - сравнително за колко ръце се минава тоя лимит - до 60$.

За 7200 ръце игра на този лимит - 5/10 цента - в момента пак съм на 30-те долара. Просто имам някаква граница от 40$ които така и не можах да мина... А уж са елементарни играчите. Лесно са четими... Старая се да играя със стартовите ръце за начинаещи. Само че, нещо не върви... Отскоро почнах да си анализирам и губещите ръце...
      А неискам да депозирам и да прескачам лимитите. Искам да си ги мина един по един е до към зимата да мога да играя или на 0.5/1 или на 1/2. По добре сега да разбера що е това даунсуинг, на тия ниските лимити а не след това и като смъкна лимита, да знам че съм бил и съм побеждавал играчите там.

Прилагам си графиката и статистиката за да може да ме насочите кои показатели да си подобрявам...Разбирам, че са само 15К ръце и са малко, но все пак... Където е червената стрелка там минах от 2/4цента на 5/10цента

Ами това е от мен засега, благодаря, че отделихте 1-2 минути от времето си да прочетете писанията ми.
  • 111 отговора
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здравей Владо,
      Много се радвам да видя още един Фикс Лимит играч в нашата общност.
      Относно времето, което ти е необходимо, аз започнах да играя лимит на 0.05/0.10 с около $50 в началото на Април следвайки стратегиите в сайта и най-вече стриктен банкрол мениджмънт, за 3 месеца вече играя 1/2 евро, предимно къси маси около 3-4 часа на ден. Ако спазваш стратегиите за бронз и сребро ще биеш бързо нивото, не се притеснявай.
      Относно статистиките ти 15к ръце не толкова малко и може да се направят някои изводи - VPIP изглежда сравнително добре, но PFR показателя, които е от най-важните за лимит играта ти е много нисък и в тази насока бих те посъветвал да играеш залог/рейз(рирейз) или фолд префлоп, съгласно таблицата - не колвай никога когато си пръв в пота. Също така трябва да играеш по-агресивно пост флоп ръцете си, с които си ударил.
      Това е което мога да те посъветвам засега от личен опит.
      Успех.
      Марто.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Привет vlado81rs,

Както те е посъветвал solarispoker трябва да играеш по-агресивно. На това учат и статиите. Рейз вместо кол. PFR% ти е много нисък, което означава, че по-често колваш от колкото да рейзваш.

На ниските лимити, та дори и на средните, правилния стил на игра е TAG - tight aggressive. Предимствате на рейза са:

1. вероятност за фолд веднага
      2. вероятност за фолд след 3бет от твоя страна на следващата улица
      3. намалена вероятност за блъф на следващата улици от страна на опонентите ти
      4. вероятност за безплатна карта на следващата улици

Аз лично не съм агресивен и ми беше трудно да свикна с TAG стил на игра, но наистина работи. Просто плашиш опонетите си и те са по-склонни да ти вярват, че имаш силна карта и да фолдват по-често.

Не се колебай да искаш мнение от други членове на общността и най-вече не се колебай да постваш ръце във форума за анализ на ръце.

Поздрави,

Станислав
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Благодаря за съветите. На днешната сесия от 567 ръце вдигнах PRF% на 9.7% Сега като разглеждах статистиката по дни, забелязах, че средно се е движел между 6% и 8%. Искам да попитам примерно преди мене някой ако е рейзнал и аз ри-рейзна пак ли се вдига PRF% ?

Ръце за анализ аз незнам за тези лимити дали има смисъл да пускам, мисля поне от 0.1/0.2, защото всеки плаща със почти всичко и хване ли си ДРО-то го гони до ривера и където си го и хваща повечето пъти. А някои индивиди даже и при 4 едноцветни карти на флопа плащат на 2 които капват на ривера. Аз съм само наблюдател тука:

Grabbed by Holdem Manager
      Limit Holdem $0.05(BB) Replayer
      SB ($1.88)
      BB ($0.47)
      Hero ($2.92)
      UTG+1 ($1.35)
      UTG+2 ($4.01)
      MP1 ($1.50)
      MP2 ($2.11)
      CO ($2.08)
      BTN ($0.74)

Dealt to Hero 4:heart: Q:club:

fold, fold, fold, MP1 calls $0.05, fold, fold, fold, SB calls $0.03, BB checks

FLOP ($0.15) 6:spade: 7:spade: 8:heart:

SB checks, BB checks, MP1 checks

TURN ($0.15) 6:spade: 7:spade: 8:heart: K:spade:

SB checks, BB checks, MP1 checks

RIVER ($0.15) 6:spade: 7:spade: 8:heart: K:spade: 9:spade:

SB bets $0.10, BB raises to $0.20, MP1 calls $0.20, SB raises to $0.30, BB raises to $0.40, MP1 calls $0.20, SB calls $0.10

MP1 shows J:club: T:spade:
      (Pre 19%, Flop 18.7%, Turn 7.1%)

SB shows A:spade: J:heart:
      (Pre 54%, Flop 22.8%, Turn 28.6%)

BB shows 6:diamond: T:diamond:
      (Pre 27%, Flop 58.5%, Turn 64.3%)

SB wins $1.29

На какво ли се е надявал тука след тия действия.... сигурно никой да няма пика... Обаче стрейт според него не се хвърля току така лесно...

Ето как може за 2 минути на една и съща маса да ти бият АА. Поне направих малка тренировка на нервите. Не напразно хората те пращат да пиеш 1 студена вода :D :D :D :D

РЪКА 1

Hero ($2.57)
      BB ($3.83)
      UTG ($1.45)
      UTG+1 ($2.28)
      UTG+2 ($1.65)
      MP1 ($3.84)
      CO ($3.13)
      BTN ($4.42)

Dealt to Hero A:heart: A:diamond:

UTG raises to $0.10, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.15, fold, UTG calls $0.05

FLOP ($0.35) Q:diamond: J:diamond: Q:spade:

Hero bets $0.05, UTG calls $0.05

TURN ($0.45) Q:diamond: J:diamond: Q:spade: 9:diamond:

Hero bets $0.10, UTG raises to $0.20, Hero calls $0.10

Тук ама как да предположа, че от УТГ ще рейзне с КТо, но нещо почнах да се съмнявам, а вече и аз попаднах на флъш-дро.

RIVER ($0.85) Q:diamond: J:diamond: Q:spade: 9:diamond: 2:spade:

Hero checks, UTG bets $0.10, Hero calls $0.10

След неговия залог на ривъра за момент си помислих, че може да има дама...

Hero shows A:heart: A:diamond:
      (Pre 86%, Flop 84.5%, Turn 25.0%)

UTG shows T:spade: K:diamond:
      (Pre 14%, Flop 15.5%, Turn 75.0%)

UTG wins $1

РЪКА 2

SB ($2.02)
      BB ($1.65)
      UTG ($3.84)
      UTG+1 ($3.13)
      UTG+2 ($4.37)
      Hero ($2.07)
      BTN ($3.76)

Dealt to Hero A:spade: A:diamond:

fold, fold, fold, Hero raises to $0.10, fold, SB calls $0.08, BB calls $0.05

FLOP ($0.30) J:spade: J:heart: 3:diamond:

SB checks, BB bets $0.05, Hero raises to $0.10, SB folds, BB raises to $0.15, Hero calls $0.05

TURN ($0.60) J:spade: J:heart: 3:diamond: 4:club:

BB bets $0.10, Hero calls $0.10

RIVER ($0.80) J:spade: J:heart: 3:diamond: 4:club: K:spade:

BB bets $0.10, Hero calls $0.10

Hero shows A:spade: A:diamond:
      (Pre 87%, Flop 8.6%, Turn 4.5%)

BB shows 4:heart: J:club:
      (Pre 13%, Flop 91.4%, Turn 95.5%)

BB wins $0.96

В общи линии за това говоря всеки, със всичко - напред. Обаче все още немога да се науча след рейз на търна и бет на ривъра да си хвърля уж добрата ръка която мисля, че имам ... Трябва да си го въведа като правило това.... сигурно ще ми спести парички.

:club: А и малко позитивно. Тука на тия 2 ръце ми хареса как стана

РЪКА 1

Hero ($1.73)
      BB ($1.75)
      UTG ($2.12)
      UTG+1 ($2.35)
      UTG+2 ($2.18)
      MP1 ($1.02)
      MP2 ($0.81)
      MP3 ($1.19)
      CO ($1.43)
      BTN ($3.93)

Dealt to Hero 5:club: A:heart:

fold, UTG+1 calls $0.05, fold, MP1 calls $0.05, fold, MP3 calls $0.05, CO calls $0.05, fold, Hero calls $0.03, BB checks

FLOP ($0.30) 5:diamond: 3:diamond: A:club:

Hero bets $0.05, BB calls $0.05, UTG+1 raises to $0.10, MP1 folds, MP3 folds, CO calls $0.10, Hero raises to $0.15, BB folds, UTG+1 calls $0.05, CO calls $0.05

TURN ($0.80) 5:diamond: 3:diamond: A:club: T:diamond:

Hero bets $0.10, UTG+1 calls $0.10, CO raises to $0.20, Hero calls $0.10, UTG+1 calls $0.10

RIVER ($1.40) 5:diamond: 3:diamond: A:club: T:diamond: A:diamond:

Hero bets $0.10, UTG+1 raises to $0.20, CO calls $0.20, Hero raises to $0.30, UTG+1 raises to $0.40, CO folds, Hero calls $0.10

UTG+1 shows A:spade: 3:heart:
      (Pre 44%, Flop 11.5%, Turn 8.0%)

Hero shows 5:club: A:heart:
      (Pre 56%, Flop 88.5%, Turn 92.0%)

Hero wins $2.30

РЪКА 2

SB ($5.74)
      BB ($1.35)
      UTG ($1.98)
      UTG+1 ($1.20)
      UTG+2 ($1.88)
      Hero ($5.01)
      CO ($2.43)
      BTN ($1.83)

Dealt to Hero J:spade: J:club:

UTG calls $0.05, fold, fold, Hero raises to $0.10, fold, fold, SB calls $0.08, fold, UTG calls $0.05

FLOP ($0.35) 9:club: 4:spade: J:diamond:

SB bets $0.05, UTG folds, Hero raises to $0.10, SB calls $0.05

TURN ($0.55) 9:club: 4:spade: J:diamond: T:heart:

SB bets $0.10, Hero raises to $0.20, SB raises to $0.30, Hero raises to $0.40, SB calls $0.10

RIVER ($1.35) 9:club: 4:spade: J:diamond: T:heart: J:heart:

SB bets $0.10, Hero raises to $0.20, SB raises to $0.30, Hero raises to $0.40, SB calls $0.10

Hero shows J:spade: J:club:
      (Pre 82%, Flop 95.1%, Turn 97.7%)

SB shows T:diamond: T:spade:
      (Pre 18%, Flop 4.9%, Turn 2.3%)

Hero wins $2.05

Тук при тази ръка момчето след това разпалено ми обясняваше как 5 години играе в казината и решил да седне да поиграе малко онлайн-покер и му се е паднала тази ръка. Не мисля, че ще го видя пак на масите :s_frown:

А исках да попитам и друго. Тия ръце ги копирам от ХМ от реплеера и натискам там квадратчето "2+2" и Paste направо тука в съобщението. Опитах да натисна там квадратчето "Тхт" и да я копирам в конвектора в сайта, но ми даде грешка и казаха, че ръката неможе да бъде конвертирана. За в бъдеще ако случа на някоя интересна ръка и реша да я пусна тук със скрити резултати как да действам?
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      След като я постнеш в сайта си изтриваш реда с резултатите, елементарно Уотсън! :)
      Така правим всички все пак ;)
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Здравей vlado81rs,

Както си забелязал АА е най-силната ръка само префлоп. След всяка нова карта трябва да пре-анализираш ситуацията. Естествено трудно се фолдва АА.

Не се колебай да постваш ръце в форума за анализ на ръце. Това е единствения начин да си подобриш играта.

Поздрави,

Станислав
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      @klavistratche
      Благодаря, разбира се, че се оказа елементарно... Защо ли не се сетих и аз незная, а търсих различни опции...

Днес реших да почета малко стратегии за начинаещи за ФЛ. Преди да почна да играя този формат също почнах да чета, но бях стигнал само до игра на флопа, и то я бях само прегледал нея статия. Та така де почнах да чета по-внимателно. Прочетох също и статията за игра на търна и ривъра и ей тука все едно видях светлина в тунела и веднага ми светна къде губя повечето си пари. Хората черно на бяло са ми го написали как да играя на тези улици, а мене ме е мързяло да чета. И аз съм си мислел, че играя ръцете си правилно :f_eek: :f_eek: :f_eek: :f_eek: Утре през деня пак ще ги прочета всичките статии за начинаещи.
      Гледам другите си поставят разни цели в блоговете си, все пак това не е блог още... но ще стане - та реших и аз да си поставя цел:

• Да прочета до петък - 9.07 всичките статии за Бронз 2 пътя.
      • Да стана Сребро до петък - 9.07
      • Да си създам график на игра - Първо - 1 час теория - четене на статии и гледане на видео. Второ - 2 часа игра. Общо занимание 3 часа през работни дни. През уикенда - колкото повече - толкова повече

Гледам ми остават още по-малко от 20 точки да стана сребро... и много ще се радвам да стана, защото това ще ми е първото качване на статуса за двете години и ми е интересно дали никнейма ще ми стане по-красив. :f_love: Разбира се, че се шегувам, нямам търпение да видя какво пише в статиите за сребро.

След прочитане на статиите исках да си разпечатам началните ръце, но се оказа, че в принтера имам само цветно мастило и те ми излязаха някакси светло сиви... Общо взето нищо неможех да разбера и затова си поиграх малко с Paint-a и сега това е вида на десктопа ми:

• klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Първоначално публикувано от vlado81rs

Гледам другите си поставят разни цели в блоговете си, все пак това не е блог още... но ще стане - та реших и аз да си поставя цел:

• Да си създам график на игра - Първо - 1 час теория - четене на статии и гледане на видео. Второ - 2 часа игра. Общо занимание 3 часа през работни дни. През уикенда - колкото повече - толкова повече

Това да имаш цел(както не веднъж съм казвал целите не са ми силната страна в покера) е много добре ;)
      Само един проблем виждам в товийте цели - 1 час теория ще ти апълва горе долу по 1 филмче. Продължителността на повечето е приблизително час, а на някои и повече.
      Наблегни като за начало на статиите като ги понаизустиш :s_biggrin: може да се прехвърлиш на видеото :s_cool:
      Успех с постигането на целите.
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Мислех тази седмица да изгледам 3-те видеота(1 по български и 2 по руски език) които намерих за лимит 0.5/0.10 и да наблегна на статиите. То средната им продължителност е около 45 минути и съм сигурен, че за утре и в неделя ще ги изгледам. Трябва да го бия този лимит... Със всеки час изигран по масите се убеждавам, че четене, четене, четене и пак учене му е майката. По-нагоре по лимитите и мислене :f_confused: :f_confused:
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Здравей!

ВПИП над 20% ми се вижда адски много за фул ринг. Например, постнал си ръка, в която доплащаш от СБ с А5о срещу петима! На тези нива само АВС-играта работи. Ако и тя не работи, тогава само АВ ... :) . И т.н.

Няма как да спреш опонентите ти да играят едва ли не с any two, така че бъди готов да ти бият асата във всеки втори случай. Не се притеснявай, пак ще си напред. Избягвай да влизаш с разноцветни карти срещу тълпа, чакай си чифтове и Ахs.
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Здрасти Венци, благодаря че прегледа писанията ми. Прочетох тия дни в рускоезичния форум, че по принцип VPIP% не трябва да надхвърля 25% а PRF% трябва да бъде в района на 7-13%. Моите до днес са съответно 22/7,4 на лимит 0.05/0.10 цента.

Работата нещо в покерен план не се развива както бих желал аз. Сядам винаги с добро настроение, винаги по време на сесия съм спокоен и не се нервирам допълнително като приключвам с отрицателен резултат. Добре, че все още загубите като общо погледнати пари са малки - но погледнати като ВВ са големи. Незнам как ви се вижда, ама от началото на месеца съм с -4.11 bb/100 на 0.05/0.10цента Ето една снимка от началото на месеца до сега

Ще видиме как ще продължим. По принцип сядам на масите с голямо самочувствие и играя така, че все едно всички са риби около мене. Само че, понякога моите пари на масата свършват преди тяхните :s_evil: :s_evil:

Бронзовите статии за ФЛ сега ги чета като книга и остава минимално количество в главата ми. Втория път като ги почна ще ги изуча по-внимателно. На другите играчи мненията им са, че добре е да се ползват до .25/.50 цента стартовите ръце за начинаещи. В петък ще теглиме чертата и ще видиме докъде съм я докарал като знания и банка...
    • HockeyTobi
      HockeyTobi
      Бронз
      Здравей Владо,

Не съм прочел всичко, но твоите статистики не изглеждат много добре. Разликата между VPIP и PFR е твърде голяма, твоите wts, w$sd и w$wsf са малко ниски.

The VPIP е твърде високо, а PFR е твърде ниско, ти трябва да имаш нещо като 17/12 на тези лимити. Освен това твоите Fold SB to Steal и Fold BB Steal са високи. Изглежда, че ти колваш и колдколваш твърде много ръце.

Това е кратък анализ и ако имаш повече въпроси, не се колебай да ги задаваш.

Поздрави,

Тоби

Hey vlado,

haven't read everything, but your stats don't look very good. The difference between VPIP and PFR is way to large, your wts, w$sd and w$wsf are a little low.

The VPIP ist to High and the PFR to low, you should have something like 17/12 on these limits. With the high VPIP, comes you Fold SB to steal and Fold BB to steal which are to high. You seem to call and coldcall too many hands.

Thats a short analysis and if you have further questions, feel free to ask them.

Regards
      Tobi
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Здравей HockeyTobi.

Благодаря, че погледна и при мен. Това е може би основната ми грешка, че колвам и колдколвам, а не влизам с рейз или ри-рейз. Прочетох във рускоезичния форум една много добра мисъл. Преведена на български губи от руския си чар, но все пак - "Трябва да се науча да да 3-бетя, да не ме е страх и да 3-бетя, да 3-бетя и да не ме е страх. Опонентите ми трябва да ги е страх от моя 3-бет".

Като игра - през днешния ден ПокерСтарс май реши да ми върне това което ми отнемаше от началото на месеца. И го върна по-най красивия начин. Сетовете ми излизаха победители над другите сетове, трипсовете ми биеха 2 чифта, флъшовете ми биеха стрейтовете на противниците. Само че, играта ми на 4 маси нещо не ми се отдава и аз почнах да го осъзнавам едва днес. След прочетеното в статията "Въведение в играта на много маси" реших да играя оптимално само на 2 маси, защото когато играя 4 - на 2 от масите играя много добре и печеля доволно, на другите 2 храня всички на масата със стака си и като тегля чертата излизам в съвсем лек плюс, по-често на минус :f_confused: :f_confused: . След като почнах да играя само на 2 маси почна да се усеща печалбата в Cashier-a на залата. Вече ще играя само по 2 маси. Може да играя по-малко на брой ръце, обаче профита ми се качва повече.

Като образоване - бронзовите статии ги прочетох, утре ще преговарям и затвърждавам прочетеното.

Чакам също така да ми се обновят точките и да взема Сребърен статус, че да видя какво пише в статиите. От 3 дена не са се обновявали...

Успех от мен.
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здравей vlado81rs,
      много ми харесва желанието ти да подобряваш играта си и хъса, с които го правиш. Колкото по-бързо свикнеш с 3-бет/фолд играта, толкова по-добре както сам ще се увериш. Понеже пишеш, че скоро ще стигнеш сребро бих ти препоръчал да изгледаш видео поредиците oт opabumbi достъпни за този статус, на мен много ми помогнаха да бия лимитите до 0.5/1.
      Успех по масите.
      Марто.
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Благодаря за съвета Марто.

Непременно ще прочета и изгледам сребърните статии и видео. Просто както споменах по-горе чакам да се обновят моите SP и да ги почвам.

Да те питам, на кой лимит мина на къси маси? И дали ще се окаже вярно твърдението - колкото по-рано, толкова по-добре?

Пробвах да играя на 1 къса маса .05/.1ц обаче то всеки влиза в пота и агресията ми се стори огромна, та набързо я и затворих.
    • HockeyTobi
      HockeyTobi
      Бронз
      Както е написано по-горе, важно е да се придържаш към таблиците и да не правиш никакви промени и адаптации към тях. Просто играй както препоръчват бронзовите таблици.

As mentioned above and in the hands you posted, it is important, that you stick to the charts and don't make any adaptions to them. Just play, like the bronce charts say.
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      [quote]И дали ще се окаже вярно твърдението - колкото по-рано, толкова по-добре?

Според мен е категорично невярно - особено за нови за фикс лимит играчи,не свикнали с агресията.
      Аз минах на къси маси на 0.25/0.50 като и преди това бях отварял разбира се, но не се чувствах в свой води. На къси маси трябва да си готов за доста по-голяма вариация и е добре да имаш по-голяма банка.
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      И аз така си помислих, че е много рано за къси маси, въпреки чи в ПС почват от най-ниския лимит. Въобще не се чувствах комфортно. Голяма агресия, блайндовете идват бързо - неможеш да мигнеш и отново си на ГБ.
      Обаче нещо се пообърках с чартовете на началните ръце. Ще може ли да ми обясните примерно - за начинаещи - на кои лимити се ползва, бронзовия - на кои лимити..., че да зная към кой да се ориентирам.
    • StanislavI
      StanislavI
      Бронз
      Първоначално публикувано от vlado81rs
      И аз така си помислих, че е много рано за къси маси, въпреки чи в ПС почват от най-ниския лимит. Въобще не се чувствах комфортно. Голяма агресия, блайндовете идват бързо - неможеш да мигнеш и отново си на ГБ.
      Обаче нещо се пообърках с чартовете на началните ръце. Ще може ли да ми обясните примерно - за начинаещи - на кои лимити се ползва, бронзовия - на кои лимити..., че да зная към кой да се ориентирам.
      Най-добре използвай само Обширни таблици за игра преди флопа тоест таблиците за начални ръце публикувани в бронзовите статии.

Напрактика те са разширение на тези от началните статии. Във всяко следващо ниво, стратегията се разширява и обогатява.

Поздрави,

Станислав
    • vlado81rs
      vlado81rs
      Бронз
      Така, какво се оказа в крайна сметка... Разбира се, че е било най-добре да ползвам таблицата коята ми препоръчвахте - началните ръце за бронз. И без това съм бил бронз, защо ли не съм я ползвал....

Само че, много таблици там, много цифри... и докато я изучавах вчера понаправих малко грешки, понадавах малко капитал, ама нищо, днес си възвърнах всичко и работата тръгна нагоре. До тук съм много доволен от себе си. Да видиме и поставените задачи...
      Изпълнено
      Изпълнено
      Изпълнено с една уговорка, че график не си създадох тъй като бях отпуска цяла седмица и играта и заниманеята ми бяха - колкото повече- толкова повече :f_grin:

Задачи за другата седмица няма да поставям - всичко ще върша по съвест, защото се очертава все пак да отида да поработя някой-друг ден ...

Само ще се постарая ако продължа в тези темпове да мога до края на месеца да мина на по-висок лимит.

Ето и графиката ми и статовете за тази седмица.

ВПИП-а нещо немога да го смъкна, но за сметка на това PRF% и 3-bet-a съм ги покачил лекичко. Но анализа на статовете го оставям на вас, защото аз и грам понятие си нямам. Знам от вас, че ВПИП и PRF трябва да са близо един до друг и че 3-бет-а да ми е висок... Само че, до края на месеца с исползването на чарта за начални ръце за бронза, ще се доближа до що годе приличен ВПИП. И това PRF/VPIP Ratio може ли да ми кажете какво означава?

Засега това е от мен. Успех по масите.
      Поздрави.