12$ KQo vs donk pot bet

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,200(BB) Replayer
      SB ($22,341)
      BB ($38,554)
      UTG ($27,201)
      UTG+1 ($18,370)
      Hero ($29,459)
      MP1 ($8,694)
      MP2 ($6,617)
      CO ($11,394)
      BTN ($19,341)

Dealt to Hero K:club: Q:spade:

fold, fold, Hero raises to $2,400, fold, fold, fold, fold, SB calls $1,800, fold

FLOP ($7,080) T:diamond: T:club: Q:club:

SB bets $7,080, Hero folds

SB wins $7,080

В парите. Играчът е 15/10 за 52 ръце. ,agr.freq. флоп 14%(7ръце), не беше донк бетвал за 2 ръце. Нямах инфо колко си дефендва SB, не беше колвал от SB за 3 ръце.. Българин, не знам дали е член на форума.
      Супер тъпо ми стана след този пот бет. Не виждам много ръце, срещу които да съм напред (може би само AJспатии, QJ), затова предпочетох тайт фолд. Отделно може да ме е трапвал и този борд да го е изплашил.

Едит: Малко след това от ББ същия играч колна рейз на УТГ и на борд 893К с две кари донк пушна 20к в пот 8к след чекнат флоп.
  • 3 отговора
    • ackata
      ackata
      Бронз
      Аз тука никога не бих фолдвал. Просто няма логика по - силна ръка от твоята да залага по този начин. Много по често ще виждаш няква слаба дама или флъш дроу или няква рандом ръка. Особено, че става дума и за 888, където рибките са способни на много "интересни" отигравания :coolface:
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      @ackata - Здравей, често се засичаме по масите с теб.
      Играчът беше печеливш, пропуснал съм да го спомена. Не знам с какво слабо би бетнал половината си стак тук, освен AJ спатии, QJo, може би JJ. Но в диапазона му влизат много 10-ки, AQo, както и трапнати КК и АА. А борда е плашещ, така че може да е решил да избегне чека от моя страна.
      От друга страна стака ми е приличен за тази фаза на турнира, ако тук тайт фолдна ще остана с идеален стак за рестийлване, а имаше доста риби и на двете маси.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Според мен този играч няма как да е печеливш след подобно абсурдно отиграване.

Първо не виждам с какво по-силно от нашето донква пота и аз лично не бих фолднал KQ в този спот с тези стакове. Дори и да ни е трапнал с АА/КК, защот му е да лийдва тоя борд, който ние ще сбетнем винаги? От какво толкова се е изплашил. Не очаквам да лийдва и Тх по същите причини. В ренджа му според мен ни бие само АQ, която също не очаквам да играе така много често.

Ако имахме тук ръка като Q9s, или QJ, щеше да е доста по-неприятно, но KQ според мен е една идея по-силна за да фолднем срещу такова отиграване с тези стакове.