89с от ББ срещу БТН с 19ББ

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $2,500(BB) Replayer
      SB ($70,608)
      Hero ($46,566)
      UTG ($43,660)
      UTG+1 ($96,180)
      UTG+2 ($26,065)
      MP1 ($90,156)
      CO ($97,892)
      BTN ($93,088)

Dealt to Hero 8:heart: 9:heart:

fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $5,000, fold, Hero calls $2,500

FLOP ($13,250) 6:diamond: 5:diamond: T:spade:

Hero checks, BTN bets $6,625, Hero raises to $13,999, BTN raises to $87,838 (AI), Hero folds

BTN wins $41,248

Здравей Бах,

Останали сме две маси. Играча като цяло беше един от най-агресивните на масата. 24/19 с 50% рейз от БТН, но само за 4 спота.

Аз като цяло не бях много агресивен, но не бях и от най-пасивните от към статистики. Просто стака, а и играчите зад мен не ми позволяваха да играя много.

Принципно си мисля, че пуш тук ще е +ЕВ въпреки, че очаквам този играч точно да ме колне със сравнително широк и правилен рендж, понеже го видях преди това да колва 12ББ пуш BvB с JTo и предположих, че е по-скоро компетентен и е на ясно с ренджовете. Доста изненадващо за зала като осмиците.

Последно време експериментирам в тези спотове и флатвам с подобни ръце с идеята да чек/рейзвам някакви флопове, или да правя някакви магарии мислейки си, че постфлоп имам повече ФЕ, от колкото префлоп, което може и да не е точно така в този конкретен спот. Даже сега като гледам, че СБ е супер зашит, очаквам този играч да отваря доста широк рендж от БТН.

На флопа реших да чек/рейзна. Имам и някакво екуити, а очаквам да имам и доста ФЕ, защото стака ми е такъв, че той трудно може да продължи на флопа без достатъчно добра ръка, с която да е готов да се стакне? Като цяло 1/2 бет си му беше стандартен май. Винаги си цъкаше копчето.
  • 1 отговор
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      Интересен спот.
      3бет пуш е ОК, но пък ръката ни не е лоша да видим флоп и можем да решим по-добре на флопа.
      Ако лошия е компетентен, то тогава определо ще ни колва лайт, но пък значи че ще отваря и доста ръце...отделно ще ни е по-трудно да надиграване лошия постфлоп.

Флоп:
      Този флоп изглежда ОК за нашия рендж, но пък много често тук нямаме много силни ръце, например:
      1. Нямаме сетове, защото ги пушваме префлоп.
      2. Почти нямаме 2 чифта, освен само 65с.
      3. Имаме доста дроуве(ФД/ОЕСД/гътове).

От друга страна ако лошия рейзва широк рендж, то тогава той също може да удря този рендж или да има дроуве, които да играе агресивно.

Може би ч/к е малко по-добре, но като цяло е ОК.

Поздрави,
      Бах