Въпрос за IP адрес

• bavaretca
      bavaretca
      Бронз
      Става въпрос за следното, четох в уикипедия че IP адрес е номера на интернет връзката /а не на лаптоп или компютър, ако съм разбрал правилно/ и в момнета съм с флашка / но имам и друг нет/ и идеята ми е следната, ако се преместя някъде да живея за по дълго време и използвам нет от флашката IP ще е същото, а ако използвам кабелен или wi fi IP ще е различно и по този начин от pokerstars.fr ще разберат че играя от друго място и ще трябва да верифицирам на ново.Предполагам че от старса разбират, ако се логнеш от друго IP.Питам тези неща защото ми са тъмна Индия.И ако е така как стоя нещата с таблети и смартфони които се логват чрез wi fi.Това става въпрос за територията на БГ, ако някой има инфо. за чужбина да сподели.
  • 4 отговора
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      След като веднъж преминеш верификация в Pokerstars.fr не е проблем от какво IP се логваш ;) Успех!!!
    • bavaretca
      bavaretca
      Бронз
      Мерси, значи без проблем мога да си играя с постояна регистрация в Пловдив дори и да съм навсякъде в цялата страна и в чужбина /стига там да е разрешено/.Само не разбрах това IP адреса е номера на интернет връзката ли е и за чужбина няма ли да разберат че играя от там?
    • nikolapetkov
      nikolapetkov
      Начален
      IP адреса е уникален-тоест не може да съществуват два еднакви(Не става дума за вътрешни мрежи от рода 192.168.....).Та ако ползваш нет в БГ, не би трябвало да ти правят проблем, без значения от различните адреси които си се логвал.Като се замисля съм играл можеби от 100 различни и всичко си е наред. та дори и от чужбина
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей bavaretca,

IP е просто моментният адрес на компютъра ти в Интернет. При някои Интернет доставчици имаш "статичен" IP адрес, който винаги е един и същ, а при други получаваш нов всеки път, когато се свържеш с Интернет. Естествено не преминаваш проверка на самоличността всеки път, когато си с ново IP. :)

Това не е никакъв проблем за играта ти на покер. Достатъчно е IP-то да е от държава, в която покер залата е достъпна.

Поздрави,
      achko