ужасен проблем

• bubbble
      bubbble
      Бронз
      здравеите на всички от форума
      играя снг 90-180-360 4овека 0.50-1$

имам проблем с които не мога да се справя
      от момента в които турнира стане пуш или фолд
      губя 80% от ситуациите в които вляза алл ин влизам с АА плаща ме J2

и до ривера вече е ударил 222 постоянно става така губя 8/10 ситуации не мога да разбера как да спечеля турнир моля ви помогнете ми
  • 3 отговора
    • miken8716
      miken8716
      Бронз
      Силно се съмнявам, че 8/10 такива ситуации ще те съкнат толкова грубо ... Поне на мен никога не ми се е случвало. Може би си в лош даун, не знам, но в дългосрочен план подкрепен със солидна игра и добър обем резултата трябва да е задоволитен. Колкото до това как да спечелиш турнир - съвкупност от умения, късмет, макс. концентрация и малко магия ;)
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей bubbble,

Човешкият мозък е устроен така, че помни лошите моменти, а забравя тези, в които всичко е било "нормално". Тоест ти си спомняш ръцете, в които губиш с АА, но не помниш тези, в които печелиш.

Затова ти препоръчвам да си сложиш статистически софтуер, като Hold'em Manager 2 или PokerTracker 4. И двете програми имат безплатен 30 дневен тестов период.

Тези програми записват всички ръце, които играеш и можеш да ги преглеждаш след това. По този начин ще може да преглеждаш интересните ръце, и съответно да подобряваш играта си. Също така сам ще се убедиш, че всъщност АА ти печелят в поне 80-90% от случаите, а не както ти се струва да губят в такъв процент.

Поздрави,
      achko
    • TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Здравей bubbble!

Съгласен съм с мнението на "achko". Не се притеснявай от факта че понякога не удряш добре борда или опонентите колват прекалено лууз и удрят добре. Точно от тези опоненти се печели. Старай се винаги решенията ти да са правилни и да се адаптираш добре на масата. Можеш да проверяваш отиграните ръце безплатно със програмката ICM Trainer или като ги публикуваш във форума и всички да се учим от направените грешки (ако има такива). Спазвай управлението на банката си и всичко ще бъде наред:) Поздрави и успех по масите:)