second or third try to make a blog(anyway)

• Switchn
      Switchn
      Злато
      Казвам се Николай,(София)Родом/живущ на 33г. работя в сферата на ЪЪ ,все още смятам че трябва да има и малко анонимност,така да се каже.
      Играя покер от доста отдавна,може би 5-6години вече,имам печалби ,вариативно е от старса може да се каже,че съм към 500-600$ за това време на - ,което не смятам че е голяма сума на фона на трафика 100к човека дневно онлайн ,защото съм генерирал доста рейк (въпреки че в шарка примерно пише профит -1700$ не отчита вярно според мен даже сега е заключен правил съм си експерименти с нормален абц и нестандартни овърбети префлоп,постфлоп оттигравания ,и честно да кажа,имам доста практика може би разчитам опонентите и не ползвам програма тракер.Въпреки че си падам конспиративен тип и имам силни аспирации и интереси към масони/илюминати и прочее майнд контрол и всичко свързано с умишленото дезинформиране,контрол ,контролираната информация която е филтрирана преди да стигне до нас,както разбира се и кой и с какви способи се контролира и филтрира ,отплеснах се ) ако някой му е интересно може и да качвам някои работи ,но така де та за покер онлайна-

Смятам че всяка система може да бъде победена или разчетена и намерено противодействие защото все пак е създадена от човек и е заложено да има противодействие /тук изниква въпроса дали е примерно като при лекарствата : излиза нов грип и след две седмици пускат нов антидот по аптеките и ти трябва да си го купиш или пък може да си го намериш безплатно или да го откриеш сам.Не съм наивен ,но забелязвам че във възхода на технологиите все по-често се открива бъг или пробив не съм злоумишлен или хакер,но съм се преоткрил и може би съм се препрограмирал сам и не искам и всячески се боря да не съм част от "всеобщото статукво" Не казвам,че съм различен ,защото сигурно много хора си мислят че са по-специални от другите срещал съм ,срещам и 99% ще продължавам да срещам такива ,роден съм в нормално семейство на баща инженер и майка статистик/осигурител (с завършено висше финанси към министерството на финансите) но както се случва да не кажа преобладаващо ,хората във България не работят това което са завършили.Аз самия не съм записвал висше,за да не се упреквам после,че не си работя това което съм учил или харесвам.Изчел съм много биографии на хора тип "Селфмейд" и съм стигнал до извода че трябва да се импровизира с минимум риск и разбира се да си изчисляваш оддс и възможностите за победа,реализация и т.д.Но не обичам определено някой да ми слага думи в устата или да ми казва "Да ти сгреши.Ама няма да ти кажа в какво ,сам ще откриеш ) супер тъпичко звучи,адски клиширано и традиционно.Човека на който се възхищавам най-много е живял в 20-ти век 19хх година казва се Уилям Ган и е единствения човек в света,който е можел да срути "Уолстрийт" (но не го е направил)

http://wdgann.blogspot.com/2012/01/wdgann.html

на който му е интересно може да го прочете ,това лично за мен е човека който е бил 80години напред пред другите )и определено не е бил спекулант....а гений/мозък

защото не смятам,че само като опознаеш дадена система може да я победиш,трябва да търсиш първоизточника(древните цивилизации и така нататък)
      аз самия съм пробвал работа към Форекс преди години ама не беше моето да убеждавам хора да инвестират пари в ексчейндж примерно.
      Ако имах голяма сума пари щях да инвестирам сам )разбира се с ужасно много подготовка/Покера ми харесва много повече от футбола и ще дам пример в покера играеш на маса с до 9 други опонента което прави 1;9 докато във футбола играеш срещу 22 други човека...включая и тези от твоя отбор и съдията включвам целия отбор защото има и автоголове ) все пак теория на вероятностите нали така ?Anyway отплеснах се ) ще поствам някои ръце ,няма да разсъждавам много върху живота,повече в/у ръцете ще го правя ако някой има въпроси да пита и ще се надявам (само ще се надявам,да няма тилтнати и тролнати коментари ...
  • 25 отговора
    • Switchn
      Switchn
      Злато
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Switchn,

Това е блог за качване на различни 'работи' и информация? Поне така го разбрах. :) Ако е така - надявам се да се качват само полезни работи.

Колкото до линка, който си качил - познавам човека, който стопанисва блога и предвид това изразявам изключителен скептицизъм, граничещ с пълно отрицание, на всичко, написано от този човек. Става въпрос за вярванията и вижданията, иначе човекът си е ОК - съвсем нормален си е, но няма да задълбавам, всеки има право да вярва, да изразява мнението си както прецени :)

Поздрави
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      аз съм чел биографията на Уилям Ган преди 12 години.. ) просто дадох този линк на рандом принцип за да не търся друг .Не бъди скептична защото такъв човек е имало ) и той е в основата на трейдърската общност

ми да аз не се интересувам от неполезни работи ) в тоя смисъл,примерно къде да отида на диско или клуб ) гледам по дълбоко на нещата )

i have been noticed смених линка

надявам се да променя скептичната ти нагласа ) и аз съм скептичен принципно ) за много работи но и гледам фактологията

грийтингс )
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      моето мнение за такъв тип гении ,е че са създадени по-някакъв начин не от майката природа ,а от няколко типа организации ,които чрез тях и техните способности и възможности се рефинансират във времето като цяло,може да звучи налудничаво....но примерно никой не може да ме убеди ,че #1 във формулата ...е паднал от ските в планината и е в кома ,съвсем случайно )....
      все още доколкото знам ,даже няма показан запис от малката камерка която е била сложена на главата му )говоря за Шумахер..
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      PokerStars Zoom Limit Hold'em, $0.50 BB (2 handed) - PokerStars Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

Preflop: Hero is BB with J, 8
      SB raises, Hero calls

Flop: (4 SB) J, 9, 3 (2 players)
      Hero checks, SB bets, Hero calls

Turn: (3 BB) 7 (2 players)
      Hero bets, SB raises, Hero 3-bets, SB calls

River: (9 BB) 8 (2 players)
      Hero checks, SB checks

Total pot: $4.50 (9 BB) | Rake: $0.16

Results below:

SB didn't show
      Hero had J, 8 (two pair, Jacks and eights).
      Outcome: Hero won $4.34
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      3бет пре. Чек/рейз търн. Както си играл, бет ривъра.
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      PokerStars No-Limit Hold'em, 4.4 Tournament, 60/120 Blinds 15 Ante (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

saw flop | saw showdown

Hero (UTG) (t8,455)
      MP (t5,803)
      CO (t6,338)
      Button (t12,222)
      SB (t3,280)
      BB (t6,062)

Hero's M: 31.31

Preflop: Hero is UTG with K, 6
      Hero raises to t240, MP calls t240, CO calls t240, 2 folds, BB calls t120

Flop: (t1,110) 3, 8, 5 (4 players)
      BB checks, Hero checks, MP checks, CO checks

Turn: (t1,110) 4 (4 players)
      BB checks, Hero checks, MP bets t600, CO calls t600, BB calls t600, Hero raises to t1,710, 2 folds, BB calls t1,110

River: (t5,730) A (2 players)
      BB checks, Hero checks

Total pot: t5,730
      Main pot: t5,730 between Hero and BB, won by Hero

Results below:

BB had 10, 7 (high card, Ace).
      Hero had K, 6 (high card, Ace).
      Outcome: Hero won t5,730
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      По-тъпо няма на къде да я изиграеш тая ръка :)

Пре Флоп ок , Флоп ОК

Търн : за какво рейзваш вс 3ма човека си каква е вероятноста никой да няма нищо ? просто колни търна и фолдни ривъра ако не се подобриш , това е най-доброто отиграване според мен .

Ривър: По начина по който си играл - решил си да семи-блъфираш , какви ръце може да има твоя опонент които се подобряват от това асо на ривъра освен А6 , А8 ?
      След като си решил да блъфираш трябва да продължиш и на ривъра ако искаш да вземеш ръката на празните карти като А , К , Q , J , 10 , 9 , затова мисля че тука трябва да бетнеш .
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      PokerStars No-Limit Hold'em, 1.5 Tournament, 30/60 Blinds (9 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

saw flop | saw showdown

MP1 (t1,410)
      Hero (MP2) (t1,960)
      MP3 (t1,375)
      CO (t1,380)
      Button (t1,420)
      SB (t1,545)
      BB (t1,440)
      UTG (t2,795)
      UTG+1 (t1,675)

Hero's M: 21.78

Preflop: Hero is MP2 with 10, 9
      UTG raises to t139, 2 folds, Hero calls t139, 5 folds

Flop: (t368) 7, 8, J (2 players)
      UTG bets t180, Hero raises to t608, UTG raises to t2,656 (All-In), Hero calls t1,213 (All-In)

Turn: (t4,010) 8 (2 players, 2 all-in)

River: (t4,010) 8 (2 players, 2 all-in)

Total pot: t4,010
      Main pot: t4,010 between Hero and UTG, won by UTG

Results below:

UTG had J, A (full house, eights over Jacks).
      Hero had 10, 9 (straight, Jack high).
      Outcome: UTG won t4,010

знам къде сгреших ,нека спецовете ми кажат да видя )
    • achko
      achko
      Бронз
      Кола префлоп е малко спорен защото не стоим особено добре срещу рейнджа на UTG (нещо като TT+, ATs+, AJo+), а освен това някой може да скуизне след нас, но все пак сме в позиция срещу агресора, така че не е и чак толкова лош кол. Постфлоп успяваме да се вкараме с нътс, така че там е ОК.

Поздрави,
      achko
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      това е снг фифти
      не откриваш грешка значи ?

аз ще ти кажа къде ми е грешката

трябваше да го колна на флопа и на търна да направя потрейз+4бб щях да го накарам да вземе трудно решение..а така на флопа всеки агресивен играч би направил пуш
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей отново,

Целта ти е да се вкараш ол ин, когато си с по-добра ръка. На флопа имаш стрейт срещу ТПТК и си успял да направиш възможно най-доброто, тоест да вкараш опонента си ол ин. Целта ти не е да го накараш да фолдне, а да вземеш максимално много чипове.

Това, че опонента е изкарал късмет и е ударил рънър рънър не променя факта, че на флопа си взел най-доброто решение.

Поздрави,
      achko
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      продължавам да мисля,че при този негов рейз е хубаво да го заблудя ,че съм с топ пеър с нисък кикър и го колна на флопа и на търна го накарам да се нашие или аз зависимост дали той щеше да бетва на търна
      трябваше слоуплей тва в случая е правилно щото съм нътс и то той дори с Q10 щеше да се нашие
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      PokerStars Limit Hold'em, $6.00 BB (6 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com/

Preflop: Hero is SB with K, Q
      UTG raises, 3 folds, Hero calls, 1 fold

Flop: (5 SB) 3, K, Q (2 players)
      Hero checks, UTG bets, Hero raises, UTG calls

Turn: (4.5 BB) 9 (2 players)
      Hero bets, UTG calls

River: (6.5 BB) J (2 players)
      Hero bets, UTG raises, Hero calls

Total pot: $58.56 (9.76 BB) | Rake: $1.76
      Main pot: $58.56 (9.76 BB) between UTG and Hero, won by Hero

Results below:

Hero had K, Q (two pair, Kings and Queens).
      UTG had J, Q (two pair, Queens and Jacks).
      Outcome: Hero won $56.80
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      PokerStars No-Limit Hold'em, 3.5 Tournament, 125/250 Blinds 30 Ante (9 handed) - PokerStars Converter Tool from http://poker-tools.flopturnriver.com/Hand-Converter.php

saw flop | saw showdown

MP1 (t430)
      MP2 (t1,265)
      MP3 (t2,175)
      CO (t3,215)
      Button (t1,180)
      SB (t1,320)
      BB (t960)
      Hero (UTG) (t1,435)
      UTG+1 (t3,020)

Hero's M: 2.22

Preflop: Hero is UTG with J, A
      Hero raises to t1,396, 1 fold, MP1 calls t400 (All-In), 1 fold, MP3 calls t1,396, 3 folds, BB calls t680 (All-In)

Flop: (t4,517) J, A, 2 (4 players, 2 all-in)
      Hero checks, MP3 checks

Turn: (t4,517) 6 (4 players, 2 all-in)
      Hero checks, MP3 checks

River: (t4,517) 2 (4 players, 2 all-in)
      Hero bets t9 (All-In), MP3 calls t9

Total pot: t4,535
      Main pot: t1,995 between MP1, MP3, BB and Hero, won by Hero
      Side pot 1: t1,590 between MP3, BB and Hero, won by Hero
      Side pot 2: t950 between MP3 and Hero, won by Hero

Results below:

BB had K, A (two pair, Aces and twos).
      Hero had J, A (two pair, Aces and Jacks).
      MP1 had K, Q (one pair, twos).
      MP3 had Q, 10 (one pair, twos).
      Outcome: t4,535 returned to Hero
    • rostinm
      rostinm
      Бронз
      Пич с теб играх на 25 50 6мах фл преди време там си много зле , оставям настрана кретенския чат да речем че си тилтнал или си си кух просто но да играеш 70 пр от ратсете на 6 мах си е дарение
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      понякога изигравам 2-3 стака за да видя какви грешки допускат опонентите ми.За да мога в бъдеще да ги използвам срещу тях.а за чата...да някой руснак може да ме е ядосал...случвало ми се е )сори ако си се обидил..
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      Първоначално публикувано от s0ultak3rrr
      По-тъпо няма на къде да я изиграеш тая ръка :)

Пре Флоп ок , Флоп ОК

Търн : за какво рейзваш вс 3ма човека си каква е вероятноста никой да няма нищо ? просто колни търна и фолдни ривъра ако не се подобриш , това е най-доброто отиграване според мен .

Ривър: По начина по който си играл - решил си да семи-блъфираш , какви ръце може да има твоя опонент които се подобряват от това асо на ривъра освен А6 , А8 ?
      След като си решил да блъфираш трябва да продължиш и на ривъра ако искаш да вземеш ръката на празните карти като А , К , Q , J , 10 , 9 , затова мисля че тука трябва да бетнеш .
      аз поначало такива ръце избягвам да играя освен ако не съм на финална или сме 15 човека примерно останали.Но ще те помоля сам да сметнеш
      размера на моя рейз на търна.И вероятно ще се сетиш сам ,защо съм го направил )
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      http://www.cinefish.bg/Toni-Skot-beshe-nameren-martav-versiyata-e-samoubiystvo-news9855.html

не знам дали някой знае или се интересува какви са били последните 3 проекта на този ВЕЛИКАН

http://www.avtora.com/news/2012/08/21/toni_skot_e_prekaral_poslednite_si_dni_rabotejki_po_top_gun_2

моля обърнете внимание на третия му проект ..Narko Sub (Narco Submarine) http://en.wikipedia.org/wiki/Narco-submarine
    • 1
    • 2