АТо 3бет/фолд без динамика.

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $3,000(BB) Replayer
      Hero ($86,802)
      BB ($108,029)
      UTG ($83,168)
      UTG+1 ($38,866)
      CO ($149,663)
      BTN ($62,618)

Dealt to Hero A:diamond: T:spade:

fold, fold, CO raises to $6,000, fold, Hero raises to $14,180, fold, CO calls $8,180

FLOP ($33,160) 6:club: 4:heart: 4:diamond:

Hero bets $12,755, CO calls $12,755

TURN ($58,670) 6:club: 4:heart: 4:diamond: 9:spade:

Hero checks, CO checks

RIVER ($58,670) 6:club: 4:heart: 4:diamond: 9:spade: A:heart:

Hero (59500) ????

Здравей Бах,

Предфинална маса е и с този играч до сега заигравка нямаме. Преди няколко ръце ме премести на тяхната маса.

Като цяло е украинец и изглеждаше агресивен до този момент, но идеята ми по време на игра беше да 3бет/фолдна. 21/16 е с 22%(9) кражба от CO и 50(4) фолд то 3бет.

На ривъра май е като я гледам е ок да ги избутам за да балансирам и когато нямам асо? Като цяло очаквам в ренджа му да има АJ от асата, които ме бият и би трябвало да бия всичко друго?

По време на ръката си мислех, че предвид неудобните стакове, ако е решил да флоутне флопа, може да е чекнал търна с идеята да бетне ривъра, ако аз чекна втори път, защото може да е бил притеснен да не го чек/рейзна на търна. Като цяло не знам колко е правилно това, но виждам регове да го правят. Аз също го правя от време на време.

Та чек/кол, или бет(пуш) е по-добре на ривъра?
  • 1 отговор
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      Този тип ръце без динамика са най-неприятни за игра и то ООП, че и предфинална. Може би 3бет/фолд е най-доброто отиграване имайки предвид стаковете и динамиката. Другата опция е кол, но отново ще имаме трудни решения постфлоп.

Флоп:
      На този тип флопове очаквам лошия почти винаги да колва, за да се опита да вземе ръката, защото има позиция, а и много често 2 оувър карти. Така че тук или можем да чекнем и да преоценим или един вид да заложим за стойност, като на доста търн карти не фолдваме...

Търн:
      Неговия чек е странен тук. Ако има чифт очаквам винаги да заложи, като има блъф също. Така че ренджа му остава да е Ах/нътсове(66/44/99), ако играе така някой от тези чифтове.

Ривър:
      Имайки предвид търна си мисля дали не е по-добре да започнем и с чек на ривъра. Ако лошия все пак е решил да вземе безплатна карта с броудуей ръцете си, то тук очаквам да заложи. От друга страна коя по-слаба ръка ще ни колне? Дали би чекнал зад нас с 77, например и сега да се левелне? Да не говорим, че АJ е много вероятна ръка с целия екшън до тук.
      Ч/к, като трябва да се замислим при какъв размер на залога му може да се наложи да фолднем.

Поздрави,
      Бах