2 ръце от 180 ман турбо

• hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      PokerStars No-Limit Hold'em, 2.5 Tournament, 300/600 Blinds 50 Ante (9 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

MP1 (t2,524)
      Hero (MP2) (t2,526)
      MP3 (t4,470)
      CO (t5,060)
      Button (t3,770)
      BB (t11,294)
      UTG (t10,300)
      UTG+1 (t3,650)

Hero's M: 1.94

Preflop: Hero is MP2 with Q, 8
      2 folds, Hero raises to t1,599, 5 folds

Total pot: t1,900

Results below:

Hero didn't show Q, 8.

Доста съм къс вече 4 ББ ръката си е супер за този стак по интересното за мен е ,че наблюдавам тенденция слабите "регове" и по неопитните , но относително добри играчи се объркват от това отиграване. Един вид "абе тоя е много шорт що не е бие ол ин ,а рейзва сигурно има монстер и правят едни замислени фолдове. Тук винаги колвам , ако ме рейзнат просто защото съм комитнат. А й гледам да не е с 92о ,а някоя по прилична ръка.

Следващата е

PokerStars No-Limit Hold'em, 2.5 Tournament, 300/600 Blinds 50 Ante (8 handed) - PokerStars Converter Tool from http://flopturnriver.com

BB (t2,424)
      Hero (UTG) (t3,726)
      UTG+1 (t4,960)
      MP1 (t4,970)
      MP2 (t11,142)
      CO (t10,894)
      Button (t9,300)
      SB (t2,950)

Hero's M: 2.87

Preflop: Hero is UTG with A, 4
      Hero raises to t1,724, 2 folds, MP2 calls t1,724, 4 folds

Flop: (t4,748) 8, K, 6 (2 players)
      Hero bets t1,952 (All-In), 1 fold

Total pot: t4,748

Results below:

Hero didn't show A, 4.

По-същия начин префлоп , само че тук съм вече с 6 ББ и А4с си е супер с тия антета, макар и от УТГ. Една риба колва и хубавото тук, е че имам чипове за С бет пуш на флопа. Какво мислите , при мен по този начин е много по-доходоносно да играя като съм шорт стак пушвам само монстерите ,всичко друго, което удря добре флопа или разни сютед Ах, Кх, го играя така.
  • 6 отговора
    • TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Здравей hrstoilkov,

Идеята ти на отиграване на ръцете не е лоша, но има няколко отрицателни страни:
      – Бих играл така от късните позиции и срещу мислещи опоненти ,а не от междинни и ранни позиции.
      – Ако някой от мислещите опоненти реши да играе, ще си доста назад от диапазона му. Ако има опоненти с големи стакове може да решат да те проверят като те пушнат с карти като Q9-QT, K7-KT. А ако пушнеш те може да хвърлят тези карти.

Все пак мисля че срещу по-малко опонети зад теб и ако имаш наблюдение върху играта им, изиграването по този начин на ръцете не е лоша идея.

Аз конкретно играя по-стандартно и тези две ръце бих пушнал:)

Поздрави и се надявам да съм помогнал!
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Лично аз това съм го виждал много пъти и въобще не го отразявам, приемам го като обикновен пуш и си колвам според шансовете, но лошо няма, един път да проработи пак е нещо. Аз рейзвам като си оставям 20-50 чипа - така че опонента да трябва да рейзне за да се стакнем, което нарушава психологическата нагласа за кол :D
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      За мен е по-добре да правиш отиграването със стандартния си бет сайз. Така регове, които играят на много маси, могат да не забележат, че всъщност си all in. Шанса това да се случи е по-голям, ако сайзинга ти е стандартен.

По-добре е да си играеш така целия диапазон, защото ако някой види, че не си играеш така top 5% (примерно), може много да те експлоатира. Можеш и да си направиш различни диапазони за пуш и рейз, но не мисля, че си заслужава отделеното време за тези лимити.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от MadInAVacuum
      За мен е по-добре да правиш отиграването със стандартния си бет сайз. Така регове, които играят на много маси, могат да не забележат, че всъщност си all in.
      +1
    • eridanski
      eridanski
      Бронз
      Според мен, идеята е интересна. Нямам достатъчно опит от турнири за да кажа доколко работи, във всеки случай трябва да прецениш кое надделява:
      1) Предимството от това, че ги заблуждаваш, че имаш монстър или
      2) Недостатъка на това, че им позволяваш да видят и ударят флопа

Поздрави!
    • hrstoilkov
      hrstoilkov
      Бронз
      Когато го правя, аз фактически нямам фолд. Просто рейзвам с 1/2 или по голяма част от стака си и колвам ,ако ме 3 бетнат ,въпреки че съм назад почти винаги или най-много да сме флип. Целта ми е да объркам противниците си. Като те нямат фолд екуити над мен ,тъй като аз съм комитнат и доста пъти работи, не казвам всеки път има хора ,които изобщо не им влияе това и си играят стандартно.
      Относно по-дълбоките стакове - на 180 турбо като цяло трудно в късната фаза някой ще е достатъчно дълбок, но ако има такива(повече от 2 на масата) тогава предпочитам пуш-а. :)