А5о превръщане на топ пеар в блъф на ривъра?

• noob3r
      noob3r
      Платина
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $80(BB) Replayer
      SB ($4,154)
      Hero ($6,458)
      UTG ($2,950)
      UTG+1 ($4,325)
      UTG+2 ($1,480)
      MP1 ($2,969)
      MP2 ($7,952)
      CO ($200)
      BTN ($5,730)

Dealt to Hero 5:diamond: A:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $160, SB calls $120, Hero calls $80

FLOP ($570) A:diamond: 7:diamond: J:club:

SB checks, Hero checks, BTN bets $320, SB folds, Hero calls $320

TURN ($1,210) A:diamond: 7:diamond: J:club: 9:diamond:

Hero checks, BTN checks

RIVER ($1,210) A:diamond: 7:diamond: J:club: 9:diamond: J:heart:

Hero bets $820,

Здравей Бах,

БТН е 14/10 за 70 ръце със 75% сбет от 4 ситуации. За две ситуации веднъж е отворил от бутона.

На ривъра реших да си обърна ръката на блъф за да го накарам да фолдне по-силни Ах от моето, които са му в ренджа. Мисля, че борда се нареди доста добре за моя рендж и той би трябвало да фолдва ръка като АТ на един добър като сайзинг залог?

Като цяло тук най-често чеквам, но бета му на флопа срещу двама беше доста голям и си мисля, че по-често ще го прави с готова ръка, или ръка с някакво екуити, от колкото на пълен блъф? Когато чекна обаче на търна, то изключих до някъде флъшовете в ренджа му, а и не мисля, че бетва така вале на флопа и реши, че аз мога да ги репна. Има шанс да съм блъфирал и с най-добрата ръка де...
  • 1 отговор
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Людма,

Префлоп:
      Маргинален кол, но с тези пот оддс е ОК. Все пак може и да фолднем или дори да 3бетнем на блъф!

Флоп:
      Ч/к си е стандарт.

Търн:
      Ч/ф сме тук по-скоро...

Ривър:
      Борда наистина е добър за блъф. Въпроса е как да го направим? Аз бих предпочел сякаш друго отиграване по-често. Или бих направил по-голям залог(оувърбет), за да го накарам да фолдне почти целия си рендж или бих играл ч/р на ривъра, защото очевидно е капнат.

Може би ми харесало да направим голям ч/р, за да не ни се заинати с АQ-AK.

Поздрави,
      Бах