Big 10€ AA

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $80(BB) Replayer
      Hero ($10,550)
      BB ($9,865)
      UTG ($10,420)
      UTG+1 ($11,334)
      UTG+2 ($8,786)
      MP1 ($10,680)
      CO ($9,045)
      BTN ($9,280)

Dealt to Hero A:diamond: A:heart:

fold, fold, UTG+2 raises to $176, fold, fold, fold, Hero raises to $488, fold, UTG+2 calls $312

FLOP ($1,056) J:club: Q:club: 6:spade:

Hero bets $633, UTG+2 calls $633

TURN ($2,322) J:club: Q:club: 6:spade: 9:heart:

Hero checks, UTG+2 checks

RIVER ($2,322) J:club: Q:club: 6:spade: 9:heart: 8:diamond:

Hero bets $1,393, UTG+2 raises to $3,920, Hero folds

UTG+2 wins $5,108

УТГ2 е 8/4 за 51 ръце, не помня колко ръце имах с него до момента.
      Не знам дали е стандартно да играя чек/кол на търна.
      На ривъра бетнах, защото не исках да го оставя да ме блъфира с голям рейз. Имам ли кол?
  • 8 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      търна имаш задължителен бет за стоиност
      ривъра е б/ф като че ли
    • TedyTo
      TedyTo
      Бронз
      Здравей BlackBird2,

Разсъжденията ми по ръката са следните:

Пре-флоп: Вземайки предвид статистиките поставям опонента на силен диапазон. След този oR и след това кол, мисля че опонента играе с следния диапазон (99+, АТ+, КQ). Аз бих ре-рейзнал 480-500чипа.

Флоп: Бих заложил 700-750 чипа за стойност и защита. Ако имаме съпротива от страна на опонента бих премислил ситуацията. На много голям (залог >1/2пот) от негова страна бих фолднал.

Търна: Картата не е много приятна. Борда става много, много дроус, но от друга страна не се затваря флъша. Бих бетнал 1400-1500чипа за стойност и защита.

Ривър: Мисля че сме победени и фолда мисля, че е правилен. Мисля си, че опонента може да държи 88, АТ спатия. Според мен КК, QQ, JJ и AQ биха бетнали на търн.

Надявам се, че съм бил полезен. Поздрави!:)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Здрасти, ръката е интересна, ще се включа и аз в дискусията.

Първо, статистиките на този играч, за този семпъл, вероятно събран от началните нива на турнира не са особено коректни, но като цяло може да заключим, че диапазона му силен 77+ АQ+ и може би КQ

Според мен, със сет валета или дами ще рейзне флопа, или задължително ще бетне търна, при този дроуи борд, иначе аз също мисля, че на търна имаме втори бет, който ще ни реши вече много от проблемите възникнали на ривъра.

А ривъра в тази ситуация, бих го изиграл чек-кол, или чек-фолд, в зависимост от залога, като съм по-склонен да платя голям бет, над 2/3, дори пот бет, отколкото залог от сорта на 30-40% до половин пот, който изглежда много по-силен на подобен борд.
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Мисля, че можем да му сложим и по-широк диапазон, защото сме толкова дийп, че има одс да играе за сет, както и да се заиграе с K10, QJ. Семпъла ръце е твърде малък за да го сложим на правилен диапазон.

Търна май е по-добре да бет/фолдна, така сякаш съм го изиграл за пот контрол.

Наистина тук на ривъра съм превърнал АА в блъф, но пък мисля, че ще му бъде трудно да ме колне там без 10.
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от BlackBird2
      Мисля, че можем да му сложим и по-широк диапазон, защото сме толкова дийп, че има одс да играе за сет, както и да се заиграе с K10, QJ. Семпъла ръце е твърде малък за да го сложим на правилен диапазон.

Търна май е по-добре да бет/фолдна, така сякаш съм го изиграл за пот контрол.

Наистина тук на ривъра съм превърнал АА в блъф, но пък мисля, че ще му бъде трудно да ме колне там без 10.
      На ривъра, ако е бил внимателен, знае че най-вероятно нямаш десетка, с която би бетнал задължително търна при отворилия се стейт дроу, и може да е пробвал да прибере пот-а с този рейз, чиято големина е малко съмнителна, тъй като трудно биха платили по-слаби ръце тука. Аз лично, с нътс на този флоп бих мин рейзнал. Общо взето при това развитие на нещата, аз бих рейзнал с почти целия си диапазон този ривър, особено при това развитие на ръката на търна.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Интересна дискусия! Рядко срещана в тези форуми като цяло. :facepalm:

Префлоп толкова дийп определено по-голям 3бет!

На търна според мен е задължителен бет за стойност. Деветката не е толкова плашеща карта за нас, защото подобрява само КТ, а и като цяло не мисля, че толкова тайт играч ще колва с КТо, така, че остават 4 комбота за тази ръка.

На ривъра е тънко, но мисля, че е ок да направим някакъв бет за стойност. Все пак според мен е по-добре по-малък такъв за да не го изплашим. Около 900-1К като не очаквам често да ни превъртат на блъф на тези нива.
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      @nоob3r - Принципно никога не правя по-голям от 3х трибет, а в този случай е около 2,8х. Добра идея ли е да правим винаги да кажем 3,5х трибети толкова дийп?
      Девятката на търна подобрява и 99, ако е решил да колне все пак една улица в позиция и да преоцени на търна. От друга страна е удобна карта и за блъф от негова страна.
      Определено не съм му знаел тези статистики по време на ръката, тези 4% PFR включват основно игра за сет, дори и с QQ, както и някои суитед А, АК.
      @niksy79 - Моята линия като цяло репрезентира 1010 (това звучи малко смешно, имайки АА :) ) - определено с 1010 не бих бетвал на търна въпреки OESD, а бих играл за пот контрол.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Тук сме доста дийп, а и сме извън позиция и дори с АА бих направил около 3,5х 3бет.

Да, подобрява и 99, но да кажем, че той по-рядко ще стига с 99 до търна, а и самата деветка намаля комбинациите за тази ръка. Не мисля, че е много добра карта за блъф от негова страна, а и не очаквам да тръгне да ни прави някакви магарии.