JJ man45 Turbo

• memphisa
      memphisa
      Бронз
      Known Players:
      MP2: 1380 - 7 bb
      MP3: 3730 - 19 bb
      CO: 5060 - 25 bb
      BU: 3930 - 20 bb
      SB: 6030 - 30 bb
      BB: 4765 - 24 bb

100/200 No Limit Hold'em Tournament (6 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 2.1.10326.1

Preflop: Hero is CO with J:heart: , J:spade:
      3 pays ante, Hero pays ante (25), 2 pays ante, SB posts small blind (100), BB posts big blind (200), 2 folds, Hero raises for 800, BU 3-bets 1400, 2 folds, Hero calls

Flop: (3250 - 16.25 bb) 7:heart: , 4:spade: , 2:diamond: (2 Players)
      Hero bets 3635 and is all in, BU calls and is all in, Hero gets uncalled back (1130)

Turn: (8260 - 41.30 bb) A:heart: (2 Players)

River: (8260 - 41.30 bb) 6:club: (2 Players)

Hero wins J :heart: J :spade:
      BU lost 8 :diamond: 9 :diamond:

Имах леки наблюдения на противника, но ако имаше QQ+;AT+ би трябвало да ме вкара ал-ин още пре флоп, (тогава щях да се замисля дали да платя). Късно се усетих и след флопа, вече реших да влезна, поради благоприятния флоп.
  • 4 отговора
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Така и така съм ти коментирал другите ръце, изкушавам се и тука да споделя нещо.

Първо - няма нужда от такъв огромен рейз, 2-2,5ББ е напълно достатъчно. След 3-бета на бутона не е ок да колнем, защото ще се окажем в трудна ситуация на флопа, извън позиция и доста карти ще ни поставят пред трудно решение. Да не говорим, че ако не удари нещо, ще фолдне своята ръка, с която иначе би ни се изплатил префлоп. Така че аз бих 4-бет пушнал в тази ситуация, като си спестя доста главоболия оттук насетне.

На флопа също няма нужда от такъв огромен залог, макс половин пот, дори 40% на този сух борд, за да можем от една страна да накараме някви по-слаби ръце да платят, и от друга да индюснем опонента да блъфира и да ни пушне с някакви оувър карти.
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Първоначално публикувано от niksy79
      Така и така съм ти коментирал другите ръце, изкушавам се и тука да споделя нещо.

Първо - няма нужда от такъв огромен рейз, 2-2,5ББ е напълно достатъчно. След 3-бета на бутона не е ок да колнем, защото ще се окажем в трудна ситуация на флопа, извън позиция и доста карти ще ни поставят пред трудно решение. Да не говорим, че ако не удари нещо, ще фолдне своята ръка, с която иначе би ни се изплатил префлоп. Така че аз бих 4-бет пушнал в тази ситуация, като си спестя доста главоболия оттук насетне.

На флопа също няма нужда от такъв огромен залог, макс половин пот, дори 40% на този сух борд, за да можем от една страна да накараме някви по-слаби ръце да платят, и от друга да индюснем опонента да блъфира и да ни пушне с някакви оувър карти.
      +11 :)
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      С тези стакове и JJ, според мен би трябвало да пушнеш префлоп. :)
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Първоначално публикувано от azsumsiaz
      С тези стакове и JJ, според мен би трябвало да пушнеш префлоп. :)
      И аз това осъзнах, но късно! :)

Благодаря и на двама Ви!