AKs 1,50$ 6-max

• ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Тук искам да попитам за вашето мнение за стакване в ранната фаза на СНГ. Мислите ли че е добре и с какав диапазон бихте го направили ?

PokerStars - $1.32+$0.18|10/20 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 1,500 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 2)
      CO: 3,020 (VPIP: 50.00, PFR: 50.00, 3Bet Preflop: 100.00, Hands: 2)
      Hero (BTN): 1,470
      SB: 1,510 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 2)
      BB: 1,500 (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)

SB posts SB 10, BB posts BB 20

Pre Flop: (pot: 30) Hero has K:club: A:club:

UTG calls 20, CO raises to 200, Hero raises to 1,470 and is all-in, fold, fold, fold, CO calls 1,270

Flop: (2,990, 2 players) 3:club: 9:club: 2:heart:

Turn: (2,990, 2 players) 2:diamond:

River: (2,990, 2 players) 8:spade:

CO shows Q:spade: Q:club: (Two Pair, Queens and Twos) (Pre 54%, Flop 48%, Turn 70%)
      Hero shows K:club: A:club: (One Pair, Twos) (Pre 46%, Flop 52%, Turn 30%)
      CO wins 2,990
  • 10 отговора
    • eridanski
      eridanski
      Бронз
      Аз играя много рядко СнГ, но в ранна фаза бих го направил с QQ+, AKs. За AKo не съм сигурен, бих преценил според опонента - колко е лууз.
    • fenche93
      fenche93
      Бронз
      AKo си е ОК според мен за точно този лимит. Виждам, че тапите риби продължават да си лимпват монстърите .... което е мега турбо тъпо :D
      Иначе зависи ако съм играл с лошия преди и знам че го прави може да се позамисля иначе и аз бих ги набил.
    • DeyanD85
      DeyanD85
      Бронз
      Зависи дали чувстваш, че имаш edge над опонентите си. Ако мислиш, че си по - добър от тях ще имаш и по - добри ситуации да си вкараш стака. Аз лично съм за фолд в случая колкото и да са слаби. С АКs почти никога няма да си много назад в подобна ситуация, но опонента ти прави 10х изолация, което подсказва, че има ръка която няма намерение да фолдва и не знам колко често ще ти обърне по - слаби аса или KQ/KJ, а срещу всеки чифт си малко назад. Aко си го виждал да ги прави тези номера пуша би бил добър тъй като ще стойш по - добре срещу цялостния му диапазон. Освен това ти си този който рискува турнира си, той дори да загуби остава с началния стак. В по - късната фаза където ефективните стакове са много по - малки АК е стандартен ре стийл в почти всяка ситуация, но в случая ми се вижда като излишен риск.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      В ранната фаза АК не е много хубава ръка да си рискуваме целия стак. Може и да колнеш за да видиш флопа, но този рейз х10 от опонента, трябва да ти говори, че е с много силна ръка и трябва да се внимава при всички случаи. ;)
    • iulian220
      iulian220
      Бронз
      Аз се стаквам винаги с АКх и на 3,5$,дори тука мога да се набия и с JJ,защото ги знам рибите на 6макс с кви ръце влизат оллин.А и играча е непознат така че е ок.Иначе може и да колнеш и ако тоя рейзва с някое по слабо А на флопа ако удари А няма да го фолдне,така че може и кол.На мене също са ми доста трудни тея ситуации когато не затварям аз екшъна с моя олл ин,обаче пък ако колнеш само,рибата от UTG може да реши и той да се вкара и ако СО го колне имаш лесен фолд.На тея лимити съм ги забелязал играчите че прават такива големи рейзове с карти които им е трудно да играят постфлоп като: чифтове от 77 до JJ и понякога QQ защото ги е страх да не излезе овъркарта,а по някой път както в случая си залагат така монстерите.Ама щом нямаш инфо олина е добър за мене.
    • fenche93
      fenche93
      Бронз
      И аз го играя тоя лимит и тоя рейз или е монстер или 77-JJ;AQ,AK лимп също е горе доло същия рейндж в по късната фаза. Доста играчи съм виждал да имат стак 5-6 ББ и да лимпнат с QQ :D . Наистина не е особено яко да се стакваме с АК още в началото ама кфо да се прави :)
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Предната ръка, "злодеят" е 3-бетнал и се е удвоил. Толкова ли е трудно да натиснеш историята и да видиш с какво е 3-бетнал и се е удвоил?!
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      На първата ръка пича се стаква Префлоп с АТо, от Малкия блинд -
      УТГ рейзва 4 блинда, нашия човек му прави мин 3-бет до 140 и му колва пуша.

Имайки това предвид мога да му дам примерен лууз рейндж : 88+, A9s+, KJs+, QJs, ATo+, KQo , с/у който аз съм доста напред 60% на 40%

В тази ситуация HRC ми дава този рейндж за пуш : 2.9%, QQ+ AQs+ AKo,
      като АКс е с + 1,02 ЕВ.

Така че такива ситуации според мен са + ЕВ.

На тези нива с/у слаби играчи в началните нива според мен и според HRC
      е ок да се стакваме с КК+ АКс/о и евентуално дами QQ, като зависи от това с/у коя позиция сме изправени, предполга се че няма да имаме инфо за играча.

Публикувах ръката, за да обсъдим като цяло този спот от играта, а не толкова конкретния случай.

Благодаря на всички за изказаното мнение ! :)
    • d1m1tar4o
      d1m1tar4o
      Бронз
      Според мен със АК на микро лимитите бих се стакнал пре флоп. Рибите на тези лимити са доста слаби и ще се стакват с какви ли не глупости. Ако имаш наблюдение над даден играч че е доста тайт, тогава може да се фолдне. От друга стана ако мислиш, че си много по добър играч от останалите на масата може да не се стакваш, а да изчакаш някоя по добра ситуация да го стакнеш.
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      С това инфо ( АТ 3-бет, кол 4-бет пуш), бих се стакнал с ТТ, Валета, Асо и Дама. В смисъл снап, като бих се замислил за Асо и Вале сютед и 99.