пуш с AKo на малкия блинд 1.10$ rush

• masteraproto
      masteraproto
      Бронз
      Full Tilt No-Limit Hold'em, 1.1 Tournament, 25/50 Blinds (9 handed) - Full Tilt Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Button (t6,725)
      Hero (SB) (t1,350)
      BB (t4,310)
      UTG (t3,501)
      UTG+1 (t1,500)
      MP1 (t970)
      MP2 (t1,275)
      MP3 (t730)
      CO (t4,300)

Hero's M: 18.00

Preflop: Hero is SB with K, A
      1 fold, UTG+1 raises to t100, 2 folds, MP3 calls t100, CO calls t100, 1 fold, Hero raises to t1,350 (All-In), 1 fold, UTG+1 calls t1,250, MP3 calls t630 (All-In), 1 fold

Flop: (t3,580) K, 9, 8 (3 players, 2 all-in)

Turn: (t3,580) 3 (3 players, 2 all-in)

River: (t3,580) 9 (3 players, 2 all-in)

Total pot: t3,580

Results below:

Hero had K, A (two pair, Kings and nines).
      UTG+1 had K, Q (two pair, Kings and nines).
      MP3 had 7, 7 (two pair, nines and sevens).
      Outcome: Hero won t3,580

Тука всички ми изглеждат слаби, така че просто кол не е много добра идея. Също и рейз ми се струва слабо, защото ще ми колнат двама или трима и ще съм извън позиция. Прецених, че е най-добре да пушна.

Като цяло как играете на малкия блинд, аз сякаш там играя най-предпазливо, не обичам да играя извън позиция и понякога просто коловам с AQ или TT.
  • 23 отговора
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      С този стак ти е лесен пуша. ;)
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Може да използваш това, че си извън позиция. Рейз до 350 и пуш на флопа.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Първоначално публикувано от Miro777
      Не съм съгласен с теб колега. Причината е , че ако падне флоп 567 спатии примерно, малко ще е гадно да пушваме. :)
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Първоначално публикувано от azsumsiaz
      Не съм съгласен с теб колега. Причината е , че ако падне флоп 567 спатии примерно, малко ще е гадно да пушваме. :)
      Въобще няма да е гадно, защото ние няма да видим флопа, понеже ще сме със затворени очи. Това отиграване се нарича Стоп енд Гоу, може да се разровиш из нета. Има си и предимства и недостатъци, като аз лично тук бих играл така.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      До сега не съм виждал някой да играе "стоп енд го" с 20 + ББ ;)

Естествено всеки си има различен стил.. :pokerface:
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Няма значение с какъв стак си. Идеята е стака ти да е равен на пота на флопа или малко по-голям.
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Стоп ен гоу с АК? :facepalm:
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Лесен пуш си е това, с тоя стак няма смисъл от други отигравания. С 40+ББ бих колнал само, щото ще е кофти да играем в голям пот извън позиция, ако 3-бетнем префлоп.
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Първоначално публикувано от Fr0z3nSouL

Просто си уникален. Сложи си го, като подпис, за да те разпознават хората.
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Първоначално публикувано от Fr0z3nSouL

Просто си уникален. Сложи си го, като подпис, за да те разпознават хората.
      И да ме сочат с пръст по улиците нали :D
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Ако го изтърсиш в някой друг форум (не нубарски, като този), определено ще те сочат и ще ти се хилят. Понеже УЖ си МТТ машина, пък виж кви работи. Доста си е смешничко да ти кажа. Ама така, ти (вие) ще им се хилиш на тях, те на теб. И така...
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз
      Миро777. Мисля, че тук се видя, че даде погрешен съвет на колегата, а който се опита да те обори, ти му се засегна.. Недей така моля те. А кой на кого се смее е друг въпрос. Мисля, че разбираш аз на кой се смея в момента.. :coolface: :coolface: :coolface:
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Ако го изтърсиш в някой друг форум (не нубарски, като този), определено ще те сочат и ще ти се хилят. Понеже УЖ си МТТ машина, пък виж кви работи. Доста си е смешничко да ти кажа. Ама така, ти (вие) ще им се хилиш на тях, те на теб. И така...
      Никаква УЖ МТТ машина не съм някой те е излъгал :) Пък други форуми не посещавам и така... :D
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      "Стоп анд гоу", като понятие, се използва за преминаване от пасивна към активна линия. Не само с шорт стак и не само префлоп. Като идеята, подобна на тази с голям 3-бет и пуш на флопа, е да се увеличи фолд екуитито. Всъщност най-добрата ръка за подобно отиграване е АК. Не съм казал, че това е най-доброто отиграване в дадената ситуация, просто го посочих на автора на темата, като опция. После посочих на онова арогантното момченце (което ми се присмивало от сърце), че може да напише в търсачката това понятие и да си прочете защо хората играят по този начин. А именно пуш на всеки флоп с стак, близък до размера на флопа. По долу е обяснена идеята за "стоп анд гоу" с АК.
      Even if you’re holding a premium hand like A-K, there’s good reason to just call.
      If you move all-in, the button will have to call 6,400 to win over 20k, which means he’s priced into calling with basically anything. In fact, most good players will already have taken note of your short stack and will only raise if they’re willing to call your shove.
      Because your A-K is going to lose to two random smaller cards about 35% of the time, you’re better off taking down the pot uncontested. Since that’s unlikely to happen by just shoving preflop, you need to take another approach.
      That’s where the Stop and Go comes in.
      Call preflop with the intention of moving all-in for 6,400 regardless of the cards that come down.
      When you bet all-in on the flop, your opponent is faced with a much tougher decision. Two random cards are going to miss the flop about two thirds of the time.
      First of all he will fold a lot of hands he would have been right to call with preflop. Let’s look at the hand from before.
      If your opponent had a hand like pocket threes he’s going to be looking at overcards on the flop, and will have a harder time calling than he would have preflop.
      If he called with a hand like K-Q and the flop came T-8-5, he’s also faced with a tough decision.
      By just calling before the flop you not only stand a better chance of winning the pot uncontested, you force your opponent into tough spots where they can make mistakes.

Това е последния ми опит да се разбера с тези хубави момчета. Който иска да тролва, който иска да дискутира.
    • azsumsiaz
      azsumsiaz
      Бронз

:roto2: :roto2: :roto2:
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Нещо ми се губи идеята защо искаме да го караме да фолдне КQ, вместо да си го стакнем префлоп?
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Не виждам защо толкова му обяснявате на човека, при положение, че всяко мнение различно от неговото е нубърско, форума е нубърски (нищо, че над 50% от хората са по - печеливши) и т.н.
    • vladigeorgiev84
      vladigeorgiev84
      Бронз
      Това определено е най-глупавото отиграване в тази ситуация!

Лесен пуш! Тук бих пушнал с 99+; AJs;AQo като в зависимост от играчите понякога може да пушвам и с 77+
    • Miro777
      Miro777
      Бронз
      Нещо ми се губи идеята защо искаме да го караме да фолдне КQ, вместо да си го стакнем префлоп?
      Идеята е същата, както стоп енд гоу. Не е сигурно, че ще колнат, а няма да 4-бет пушнат. Но все пак понякога ще колват с някакви чифтове, които ще фолдват на Q,J,T на флопа, но и при кол имаме добри шансове до ривъра. А и KQ често ще фолдва срещу пуш, а ще колва 3-бет рейза ни.

Не виждам защо толкова му обяснявате на човека, при положение, че всяко мнение различно от неговото е нубърско, форума е нубърски (нищо, че над 50% от хората са по - печеливши) и т.н.
      Отчаян трол...Нали сам каза, че си такъв ?! Не мисля, че съм обидил някой, без самия той да ме провокира преди това. Като няма модератори да отсяват такива тролски коментари , като твоя, нормално да ти отвърна по същия начин.
      И от къде знаеш колко печеля?.Кажи ми колко печеля, явно знаеш. След като 50% от хората тук печелят повече от мен. И какво значение може да има колко печеля. Ако има логика в думите ми.

Това определено е най-глупавото отиграване в тази ситуация!

Лесен пуш! Тук бих пушнал с 99+; AJs;AQo като в зависимост от играчите понякога може да пушвам и с 77+
      Да си дойдем на думата. Кой как се изразявал. Успех ти пожелавам със 77 в тази ситуация.

И този форум, че е нубарски, нубарски си е. И ще ви кажа защо е такъв. Ако си на различно мнение от общоприетото, трябва да внимаваш как се изразяваш. Защото мнозинството веднага започва с обиди и всякакви нападки. Не дай си боже да сгрешиш нещо! Край, хванаха те, ти си малоумник фор евър. А никой не ми каза срещу какъв рейндж е по-губещо да играем 3-бет и пуш на флопа, вместо пуш префлоп. От толкова много по-печеливши играчи, никой ли не може да изложи някакви разумни доводи? Все пак аз не съм отрекъл опцията да пушнем тук, просто посочих и друга. Щом е толкова слабо, едва ли е трудно да се обори.
    • 1
    • 2